Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpowietrzanie układu chłodzenia w 904.

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 18:56

Odpowietrzanie układu chłodzenia w 904. Ostatnio w Ursusie904 wymieniłem płyn chłodniczy a wraz z nim termostat na nowy o temp otwarcia760(niższej o 20C od poprzeniego). Poprzedni termostat już nie działał. Mam teraz z tym problem, otóż po lekkim rozgrzaniu silnika płyn jest wyrzucany przez korek chłodnicy. Termostat nie chce sie otworzyć, temp na wskaźniku to 700C. Termostat podgrzewałem mikropalnikiem i się otwierał, więc chyba sprawny, chyba, że go przegrzałem.

Jakiś rok temu, gdy poprzedni termostat jeszcze działał spuszczałem płyn z układu przy wymianie węży i zalewałem go z powrotem i wszystko było w porządku a teraz jak wspomniałem wyrzuca płyn.

Jeździłem jakiś czas przed zalaniem płynu bez termostatu i było dobrze, ale termostatu nie wyrzucę, bo silnik jest ciągle niedogrzany ma ok 500C. 

Co mam teraz z tym zrobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpowietrzanie układu chłodzenia w 904. Dzisiaj, 23:22
  •  

#2 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 20:12

Odpowietrzanie układu chłodzenia w 904. Jeżeli jest wszystko dobrze to układ powinien się sam odpowietrzyć. W termostacie była mała dziurka lub nacięcie aby powietrze przez niego przeszło??

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#3 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 07:01

Odpowietrzanie układu chłodzenia w 904. Nie pamiętam, czy miało wycięcie, ale wiem że różniły się konstrukcyjnie. Nowy  miał tylko jedną spręrzynke a stary dwie .

Przyjrzałem się staremu termostatowi i nie ma żadnego nacięcia czy otworu amimo to działał.

Edytowany przez Thomas2135, 23 listopad 2010 - 10:28.

#4 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 10:34

Odpowietrzanie układu chłodzenia w 904. Kolego inna konstrukcja to jest przyczyna że ci wywala płyn trzeba kupić taki jaki był a jak nie to kupić obudowę termostatu dostosowaną do tego jaki masz kupiony nowy.
Miałem ten sam problem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 16:28

Odpowietrzanie układu chłodzenia w 904. Założyłem termostsat od ursusa 6 cylindrowego, bo był taki sam jak poprzednik. Miał nawet także mały otwór do odpowietrzenia*stary go nie miał). Zobaczę jutro czy to pomogło jak go rozgrzeję.

Mam jeszcze inne pytanie, czy to normalne, że w chłodnicy panuje lekkie ciśnienie, nawet na zimnym silniku? Czyżby uszkodzona(wydmuchana) uszczelka, czy tak powinno być?

#6 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 21:43

Odpowietrzanie układu chłodzenia w 904. może to być uzczelka pod głowicą i to może powodować problem z płynem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 15:54

Odpowietrzanie układu chłodzenia w 904. Udało mi się odpowietrzyć układ, po zmianie termostatu nie wyrzuca płynu. Niepokoi mnie tylko to ciśnienie. Teraz mnie czeka pewnie wymiana uszczelki, a tak nie chcę tego robić, bo głowica chyba jeszcze nie była odkręcana. 

Może ktoś mi wysłać np kopię strony z instrukcji obsługi o kolejności dokręcania nakrętek głowicy i wartość momentu dokręcania nakrętek(Nm)?