Skocz do zawartości

Zdjęcie

SDF cieknie na łączeniu skrzyni biegów z tylnym mostem

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 08:31

SDF cieknie na łączeniu skrzyni biegów z tylnym mostem Czy takie pocenie się ze szczeliny pod ciągnikiem na łączeniu tylnego mostu ze skrzynią biegów to jest normalne w tych ciągnikach, konkretnie w r3 85 (100 ka ma chyba inną skrzynie) szpilki dało się trochę dokręcić a nawet dużo ale dalej jest smużka oleju na obudowie mostu, czy to jeszcze ten olej co był w przestrzeni między obudowami, czy dalej się poci, bo w tą szczelinę jest tyle miejsca że drucik 20cm wchodzi także jest tam duża pusta przestrzeń, czy jak się nie unormuje te pocenie można zakleić tąszczelinkę pod ciągnikiem?
miał ktoś w ogóle taki przypadek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
SDF cieknie na łączeniu skrzyni biegów z tylnym mostem Dzisiaj, 02:09
  •  

#2 Share Syty

Syty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 listopad 2010 - 11:45

SDF cieknie na łączeniu skrzyni biegów z tylnym mostem W moim lambo GP90 wyglądało to podobnie. Okazało się że był przetarty przewód zanjdujący się patrząc z góry pod siedzeniem a olej wypływał dając wrażenie że szpilki nie są dokręcone. Jedź na serwis niech sprawdzą bo olej jest drogi :)

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 19:41

SDF cieknie na łączeniu skrzyni biegów z tylnym mostem z góry nic nie spływa, to tylko u dołu z tej szczeliny i to nie cieknie tak że oleju ubywa przez tydzień robi się mała plamka pod ciągnikiem wielkości zakrętki od słoika, w sumie po dokręceniu jakby mniej ale smużka jest bo obudowa mostu jest większa no i się tak zastanawiam czy przez tą szczelinkę wycieka resztka oleju która zebrała się na ściankach tej pustej przestrzeni między obudowami a ta przestrzen tam jest w sumie duża bo drucik wchodzi na 20cm może więcej na boki i z 7 cm do góry, czy jednak to dalej cieknie heh śruby dokręcone mocno, o dziwo dolne były luźniejsze górne i tak były dobrze dokręcone i pod kabiną nie ma dostępu, ale luźne były tylko dolne jednak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Syty

Syty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 listopad 2010 - 22:38

SDF cieknie na łączeniu skrzyni biegów z tylnym mostem U mnie było identycznie. Serwisant na początku mówił że to śruby poluzowane ale jak się okazało przewód nieszczelny i sprawiało takie wrażenie. Jeśli masz tak dużą szczelinę to gdyby był w niej olej już by cały wyciekł - moim zdaniem. Moja rada - serwis. Ja mam fart bo serwisant Lamborghini to mój kumpel jeszcze z podstawówki i drobne sprawy załatwia mi prywatnie bo ciągnik ma 6 lat i nie ma gwarancji więc za niektóre sprawy wystarczy piwo wieczorem.

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 12:03

SDF cieknie na łączeniu skrzyni biegów z tylnym mostem I to u Ciebie bokami tak spływało? heh, jak tam jest kurzu i było tego oleju to może się tak pocić boje się że dokręcenie śrub nie pomogło i dalej trochę się poci na tym łączeniu, puki co na serwisy nie ma hajsu heh, w sumie to się poci a nie cieknie po kilku dniach kropelka oleju wisi tyle, jak dalej tak będzie zakeleje ten otworek klejem do metalu hehe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ARTURO04

ARTURO04

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 marzec 2015 - 14:19

SDF cieknie na łączeniu skrzyni biegów z tylnym mostem

I co kolego zajmowałeś się może tym wyciekiem, pytam gdyż mam taki sam problem w Same Explorer 2 90 VDT

Dodaj odpowiedź