Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pożary

82 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zetorek10145

zetorek10145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 03 kwiecień 2008 - 20:46

Pożary W mojej okolicy w zeszłem roku spaliła sie stodoła, zetor 7211 i prasa Z224/1

Scenariusz:

stodoła siana i słomy----- ciągnik nie do garażu tylko do stodoły------ostro na gaz----- mała iskra----- wielki pożar i straty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pożary Dzisiaj, 14:21
  •  

#42 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 03 kwiecień 2008 - 20:50

Pożary ja jestem w ochotniczej strazy pozarnej :P juz niedlugo zawody :P
a wracajac do tematu to u nas w tamtym roku bylo duzo pozarow, bo grasowal podpalacz, ale siedzi on juz w wiezieniu B) niektore pozary byly jego sprawka jak pozar stodoly, mlodego lasu. nie wiem po co on to robil, ta stodole stawilo kiedys kilku mezczyzn i to przez kilka dni a on to zniszczyl w jeden dzien a nawet jedna godzine;/;/ nie rozumiem takich ludzi ;/ oprocz tego spalil sie dom, przyczyna byla instalacja elektryczna a konkretnie zwarcie w przewodach ktore byly juz stare a dom byl drewniany, pamietam ze palil sie tez las panstwowy i chyba duzo ha tego lasu splonelo...w pozarze bralo udzial 6 jednostek zawodowej strazy i cos ok 15 jednostek ochotniczej...pozar byl na duza skale i pociagna za soba ogromne koszty w uprawach lasu;/;;/

#43 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 03 kwiecień 2008 - 20:52

Pożary U nas wybuchła bimbrownia debile robili bimber w stodole aż pewnego ranka bum szyby powybijało nam w oborze ;/ Mówili o tym w TV a mieszkamy od nich z 300m
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 03 kwiecień 2008 - 20:57

Pożary z tymi podpalaczami to jest troszke dziwne-z opowiadań wiem ze u nas we wsi grasowal kiedys podpalacz, co wiecej bliski sasiad praktycznie z jednego podworka :P jak podpalal to oczywiscie szybkim krokiem do domu i pozniej uczestniczyl w akcji gaszenia :P podpalal domu, stodoly. oczywiscie wszyscy w domu bali sie ze moze podpalic...

dostal 10 lat odsiadki jak wyszedl wyjecha teraz chyba nie zyje

#45 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 03 kwiecień 2008 - 21:02

Pożary W sąsiedniej wsi jest taki 10-latek który łazi po ludziach i gada "daj złotówke" kiedyś gościu go tak powiem wyj*** z podwórka to za tydzień podpalił mu stodołę wybudował nową a za 1.5 roku znów podpalił u tego samego i chyba z 5 stodół podpalił tera jak wejdzie do kogoś na podwórko to wolą mu dać ale też nie można bo będzie coraz częściej przychodził.

Jak kiedyś przyszedł do nas to wziąłem go za dom i mu co nieco powiedziałem i dostał kopa i już więcej tu nie przychodzi ;]

Jak kiedyś przyszedł do @Lukasz15-a to jego mama jak zaczęła go straszyć policją i też więcej nie przyszedł tam ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#46 Share lukasz912

lukasz912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Pożary u nas jednego roku nie wiem chyba dwa lata temu gościu palił w piecu słomą i na woził se chłopak słomy na swieta bożno narodzeniowe i w drugie swieta mu piec wybuchł no i sie zapaliło . Przyjechał wuja i mówi że u ,....... sie pali no to obuwie wiejskie wrzuciłem na nogi i heja. Dali nam wszytko co miało kułka i dalo sie na to coss włożyc bo mieli w kotłowni jeszcze drzewa trochę dużo i lotalim tymi taczkami .Jak skończyliśmy to chodz stałem w miejscu to wydawało mi sie ze biegne .Nie życzę tego nikomu ....

#47 Share zetorek10145

zetorek10145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Pożary U nas też grasował podpalacz, najpierw podpalał swoich sąsiadów, a później podpalił własną stodołę bo nie miał kasy na %
Kiedyś miał gospodarstwo 35 ha a teraz został mu tylko dom bo wszystko poprzedał :P

#48 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 03 kwiecień 2008 - 21:07

Pożary W moim byłym miejscu zamieszkania grasował podpalacz. Ale to było dosyć dawno i mama mi opowiadała.
Co roku w po żniwach szła z dymem jedna stodoła PGRu, nie wiem ile było wszystkich budynków ale do teraz została tylko jedna obora. Sprawcy nigdy nie złapano...

#49 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 03 kwiecień 2008 - 21:27

Pożary z tym podpalaczem u nas to byly niezle historie...troche byl psychicznie chory bo jak go zlapali to na początku nie chciał sie do niczego przyznac a pozniej za jakis czas przyznał sie do wszystkich pozarow i powiedzial ze to wewnętrzny glos mu kazal to robic;/;/;/a w dzieciństwie podpalal mrowiska;/;/to bylo naprawdwe przegieciem...jak przeczytalem to w gazecie to mialem ochote goscia zatl** ... sory za wyrażenie ale teraz troche mnie ponosi jak sobie o nim przypominam ;/;/

#50 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 14:50

Pożary U mnie też grasował podpalacz, ale to dawno, jeszcze mnie na świecie nie było :P. Tata mi opowiadał. Poszedł na czereśnie na ogród wlazł na drzewo tak patrzy pod stodołe, leży troche słomy. Podszedł, już wszystko przygotowane tylko podpalić.. Pewnie się podpalacz wystraszył albo coś.. Ostatnio chyba jeszcze w roku 2007, w sąsiedniej wiosce spaliła się stodoła... niby sąsiedzi widzieli jak sp***rzał ktoś ogrodami.. w stodole była presa, kopaczka.. prese zdążyli wytargać, kopaczka się spaliła...

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share qba

qba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 19:21

Pożary U nas w gminie też był podpalacz , kiedyś nawet tak mu odwalało że palilo sie prawie co tydzień podpalał stodoły sterty ze sloma itp,gdy wyjechał do czech ani razu nie było pożaru

#52 Share lukasz22

lukasz22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo budownictwo stolarstwo

Napisany 04 kwiecień 2008 - 19:42

Pożary czesc chlopaki czytam to u nas w we wtorek spalila sie obora w niej krowa, u mojego sasiada. 2 pozar w ciagu dwoch miesiecy.Przed wczoraj na sasiedniej wsi chcialo podpalic dom,gosciu oblal benzyna knota wstawil w sloik i podpalal,ale facetka wyszla i go odstraszyla.jak macie pytania pisac.pozdro

#53 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 20:14

Pożary W sąsiedniej wsi spalił się kurnik z zawartością powód instalacja elektryczna zpaliła sie jedna osoba.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#54 Share dominik93

dominik93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 21:52

Pożary U nas we wsi 29 marca 08r spłoneła stodoa. Miała 120 na 15 m, znajdowało się w niej 25 wysokocielnych jałówek (zostały uratowane), słoma i siano (spłoneły), heder do kuku na ziarno (miał 3 lata ), który był na przyczepie (też spłonoł). Ta stodoła miała nowy dach i instalacje elektryczną. Była połączona z magazynem na zborze, czyszczalnią zborza i suszarnią (nie spłoneły). Tu macie pare fotek 2 i 3 żąd.
Straż zaczła buczeć o godz. 1:15, o 1:30 przyleciała siostra i muwi, że pali się u Matejki. Brat szybko się ubrał, tam pojechał i pomugł zgonić jałówki które biegały po całym podwórku. W hydrantach nie było ciśnienia, i straże zaczły brać wode ze 2 stawów (w tym 1 mój :P , gasiło 13 jednostek). Rano zaczła się wielka akcja wyworzenia na pole palącej się słomy i siana. Woziły 4 traktory z 4 przyczepami, ładowała łdowarka JCB. Ta słoma dzisiaj popołudniu jeszcze się paliła :P .
P.S. według mnie to było podpalenie

#55 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 05 kwiecień 2008 - 15:06

Pożary U nas też juz sie raz stodoła spaliła doszczętnie była pełna słomy i siana (to juz ze 14 lat temu) a podpalił ją mój brat miał wtedy 6 lat, i mało co by sie i on spalił, na szczęście tata od razu zobaczył ze sie pali i pobiegł wrota otworzyć a stały w niej wszystkie maszyny:ciągnik c360 3p , kultywator pług, 1 przyczepa i rozsiewacz nawozów, i motorynka mojego wuja ale ona sie spaliła, mam nadzieje ze już sie takie coś nie powtórzy.

#56 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 05 kwiecień 2008 - 19:04

Pożary U nas w pewne żniwa gosciu pojechał do znajomego po gruz(dokładnie potłuczoną dachówkę). Miał naładowaną czubatą przyczepę, jechał stara 40-tką ze starym tłumikiem(tym płaskim). Jadąc pod małą górkę poszła iskra i gotowe. 3 ha poszły z dymem... A gościu zauważył ten pożar dopiero po 2 km.... A najlepsze jest to że przejeżdżał koło ok. 60 ha zboża które należały do wszystkich okolicznych rolników.... Jakby to podpalił to tylko policja by go uratowała... Samosąd

#57 Share erni

erni

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 20:46

Pożary to zdazenie mialo miejsce ok 3 dni temu:/ to gospodarstwo nalezy do naszego dobrego znajomego... staramy sie mu pomoc jak tylko mozliwe... povzytajcie i zobaczcie bo glosno u nas o tej tragedii w gminie:/ http://solec-zdroj.e...ews.php?id=4633

#58 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 20:54

Pożary No to pomagajcie, żeby ten rolnik mógł się jakoś odbudować. U nas jak się spalił stodoła to to co mu się spaliło to dostał od ludzi, prawie całe zbiory, każdy coś dał.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#59 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 09:59

Pożary dawno temu jak kuzyn był mały podpalił stug słomy , a wujek był na polu patrzy i tak mówi : Ale ładnie u sąsiada się pali ,ciekawe co on pali ;) :D :) . Teraz to się tylko z tego śmieją ,ale dobrze że stóg miał kilka metrów od budynków ,więc pamiętajcie by zachowac odleglość . Nawet przy budowaniu nowych budynków jadnak przed pożarem jeden od drugiego chroni tylko odległość .

Kiedyś w wiosce i okolicznych grasował podpalacz połowe budynków spalił ,dobrze że byłu pustostany ,nawet i najbliższego sąsiada podpalił . W końcu zamkneli go i się powiesił czy jakoś tak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 11:14

Pożary u nas jak mi tata opowiadal to bylo takie zajscie ze ponad 20lat temu grasowal podpalacz i podpalal stodoly (w ciagu miesiaca splonelo kolo 20) i wtedy w kosciele ksiadz oglosil ze wsi beda musieli pilnowac parafianie i co noc wychodzilo 20 i robili obchod wkolo wioski a obejsc 700gospodarstw to troszke schodzi. podpalacza po tgodniu zlapali.

drugi przypadek u wujka.stalo u niego drzewo w granicy z sasiadem wujkowi przeszkadzalo a sasiad mial z niego cien. To wujek to drzewo sciol a ten w zamian spalil mu stodole.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze