Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pożary

82 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zetortoja

zetortoja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem, koszykówką, lubie posiedzieć przy kompie.

Napisany 10 sierpień 2007 - 14:06

Pożary To jak on mógł nie zauwarzuc płonącej się przyczepy??? Chyba był pijany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pożary Dzisiaj, 15:27
  •  

#22 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 14:28

Pożary Najlepsze jest to że był trzeźwy :)

#23 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 14:46

Pożary a to paliła się przyczepa zaraz za ciągnikiem czy druga??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share mateo12

mateo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 15:45

Pożary Mi 2 lata temu spaliła sie prasa i 2ha pszenżyta do tego jeszcze hektar owsa sąsiadowi rok później jak ciołem kukurydze zapalił mi się silnik w rekordzie na szczeście skończyło sie tylko spalonym silnikiem.
Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

#25 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 16:22

Pożary

a to paliła się przyczepa zaraz za ciągnikiem czy druga??

Miał tylko jedną. Zapaliła się prawdopodobnie od iskier z tłumika. Jechał w lesie i gałęzie sięgają nad szosę, przytłumiły i sloma zapaliła się od tyłu. W przyczepie nawet z opon nic nie zostało.

#26 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 21:22

Pożary Koledze tydzień temu stało się to samo tzn: spłonęło 36 okrągłych bali. Jechał krajową drogą i prawdopodobnie zapaliło się od tłumika albo ktoś z tira rzucił petę. Kolega szybko zjechał do przydrożnego baru i zadzwonił po straż.

#27 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 11 sierpień 2007 - 12:33

Pożary Wszystkie te historie dają do myślenia. A ja myślę że trzeba w kombajnie (taką z 6kg) i traktorze mieć sprawne gaśnice, bo się mogą w każdej chwili przydać zwłaszcza latem. Na terenie zagrody najlepiej w dostepnym miejscu też mieć gaśnice a nawet dwie. Jedna 6kg kosztuje 120 zł i człowiek ma czy gasić!

#28 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 14:16

Pożary Pożar panie Kaziu pożyczy pan gaśnice(do mojego taty, pomocnik kombajnisty przyjechał na podwórko Mercem Vito) ?!!!!!!!!!!!!
Pewnie a co się stało? Pali się jęczmień przy lesie!!!!!!!!!!No to masz tą od rekorda 6 kg, a ja pale JD i biore pług! Nagle słysze paweł dalej, ale co? Podhaczysz podorywacz! W 20s wyjechał tata z garażu i pług zachaczyliśmy, i JD szybciej dojechał niż sraż, zachoł odorywać i nim spraż pożarna przyjechała to już było po strachu.

Przyczyna pożaru zerwanie śrub jakiejś blachy od przyśpieszacza i blacha tarła o blache przy E512

#29 Share soltys

soltys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 14:49

Pożary Jakieś 5 lat temu gosc tak do południe kosił koło domu .Skończył i przyjechał na podwurko i ... wjechał nim prosto do stodoły :) :) (bezmózgowiec) . Oczywiście poszedł na obiadek . A w stodole "zajęła"sie słoma od gorącego kombajnu .Spalilo sie:
- oczywiście kombajn( nie wiem czy miał jakieś 10 lat ( Bizon))
- nowy rozrzutnik
-cyklop
i pare drobnych dupereli 9 śrutownik , i drobne maszyny rolnicze) :) :)

#30 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 11 sierpień 2007 - 18:41

Pożary Kurcze niektórzy to chba nie wiedzą że słoma jest łatwopalna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 11:17

Pożary wczoraj u sąsiadów za domem na ogrodzie kradli plandeke z przyczepy ze słomą a że była przywiązana to upalali sznurki a że słoma się pali no to spalili przyczepe słome i plandeke debili nie brakuje

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#32 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 11:20

Pożary ale nic nie pobije chłopaków z krzyżowic ( szkoła rolnicza na dolnym śląsku ) jak spawali trzyletnia ładowarke teleskopową i zapomnieli odłączyc akumulator cała instaacja się spaliła i pół ładowarki w kabinie to tylko fotel został własnie chłopaki konczą ją składać w serwisie koszt naprawy to pewnie z trzydziesci tysięcy

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#33 Share pawlo16

pawlo16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 09:17

Pożary u nas wczoraj tez był pożar, był to pożar warsztatu przerobionego ze stodoły. Mechanik coś robił w samochodzie z gazem i wywaliło. były 4 jednostki OSP (Jeżów, Białynin, Wysokienice, Głuchów) i PSP Skierniewice. w sumie było 6 wozów strażackich.

#34 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 12:35

Pożary Przeżył ??

#35 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 12:37

Pożary U nas był jeden pożar.Paliła się u gościa obora.Nie wiadomo co było przyczyną.W oborze były świnie których nie dało się odratować i 2 krowy ale te sąsiedzi szybko wyprowadzili.

#36 Share mnich

mnich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 14:36

Pożary U mnie w tym roku ktoś podpalił dwa stogi ze słomą, w stogu było ok. 400 dużych balotów, i sąsiadowi spalił się case jak jechał z rzepakiem ( zwarcie instalacji w ciągniku), sąsiad wpadł do rowu a zaraz zanim stało 40 ha nieskoszonego rzepaku, na szczęście się nie zapalił, ale traktor poszedł z dymem.

#37 Share pawlo16

pawlo16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 10:01

Pożary

Przeżył ??

przeżył ale ma poparzone ręce i twarz ;) . Całe szczęście że tylko tak to się skończyło.

#38 Share koluniokarol

koluniokarol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, lotnictwo cywilne, muzyka

Napisany 16 grudzień 2007 - 11:30

Pożary u mnie we wsi niedaleko domu mego dziadka 8 lat temu 9 (mialem wtedy 6 lat) u jednego goscia zapaliły sie beloty slomy.nie pamietam jaka byla przyczyna pewnie podpalenie ale pamiętam jak 8 jednostek straży jechało przez wies dopiero potem babcia do mnie zadzwonila i o wszystkim powiedziala.niestety nie bylem na miejscu wypadku.
''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

#39 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 12:26

Pożary w poprzednie żniwa paliła sie słoma u sąsiada na polu. zanim straż przyjechała udało sie zagasić ogień. Straż polała potem wodo granicę ognia aby nie było ponownego zapłonu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share fenomen1990

fenomen1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 14:15

Pożary u mnie na wsi koleś wjechał bmw na rżysko i od tłumika zapaliła sie słoma pod samochodem a potem cała bmk stanęła w ogniu, rok temu u mojego wujka stodoła sie spaliła która stała w lesie a zapaliła sie od drzewa w które uderzył piorun. W te żniwa u sąsiada na polu kombajn sie zapalił dobrze ze słoma była mokra i nie spłoną cały, na sąsiedniej wsi kolesiowi prasa rolująca sie, przyczynom był zapaliła brak smarowania