pawlo16

Pożary

Polecane posty

pawlo16    0

na wsi często zdarzają sie pożary, chciałbym się dowiedzieć jakie w waszej okolicy wybuchały i co było przyczyną?

u mnie jakieś 8,7 lat temu spaliła się sterta z 1000-em kostek słomy, przyczyna- podpalenie. Następnymi pożary to:

trzy razy pożar ścierniska i zboża

trzy razy pożar przyczep ze słomą..iskra z tłumnika

 

 

Piszcie..... dowiemy się z co trzeba robić ostrożnie żeby zapobiec pożarom..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Sąsiad pomagał zwozić mi siano c-360, a że pompa i wtryski były nie zbyt nowe wjeżdzając pod spore wzniesienie zapaliły się dwie przyczepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mialem 2 lata temu taki wypadek ze kombajn obok mlocil zboze to byl stary bizon i poszla mu iskra z rury i dalej wiecie co bylo naszczescie bylo skoszone zboze i zebym nie talerzowal 500 m dalej to spalil by sie las a tak wszystko obkrazylem i nieszczescia nie bylo a najbardziej mnie wkurzali gapie co nic nie pomagali tylko stali i sie patrzyli :angry:


Power by tradition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
ja mialem 2 lata temu taki wypadek ze kombajn obok mlocil zboze to byl stary bizon i poszla mu iskra z rury i dalej wiecie co bylo naszczescie bylo skoszone zboze i zebym nie talerzowal 500 m dalej to spalil by sie las a tak wszystko obkrazylem i nieszczescia nie bylo a najbardziej mnie wkurzali gapie co nic nie pomagali tylko stali i sie patrzyli :angry:

rok temu facet mial ponad 20ha pszenicy w jednym kawale (po PGR-ach) no i mial takiego madrego kombajniste ze papierosa wyrzucl w pokos :) , pole bylo gorzyste -zjechal z gory, oglada sie za siebie a tu pozar :) No i coz zanim straz przyjechala to ja z ojcem podpielismy plug (wiadomo ,,chodzilismy jak morwki") i pojechalismy okolo 5ha pszenicy uratowalismy

 

Pobilismy rekord: zapiecie pluga w ciagu 1,5min :):) mysle ze niektorzy wiedza jak sie podpina grudziadzkiego tura (nie ma belki nosnej)

 

Mam jeszcze jedna fote tego ogniska (sam nawet nie wiem kiedy mialem czas ja zrobic :) )

 

Ten pozar w promieniu 10km bylo widac :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz64    0

W tamtym roku w mojej okolicy około 10 km ode mnie był pożar spaliło się coś około 50 ha kilku rolnikom 12 jednostek straży nie dało sobie rady to musiał samolot interweniować całkowicie ugasili dopiero po 4 godzinach a wszystko przez to że był wiatr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebol    1

U Mnie w 2003r na drugim gospodarstwie spaliła sie stodoła pełna słomy, garaż, warsztat i razem z nim duuzo narzedzi , srutownik , obora (naszczescie zadnych zwierzat w niej nie bylo) pamietam ze zaczeło sie palic cos kolo 19 to straz odjechała okolo 3 rano.


www.agrofoto.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

U mojej sąsiadki paliło się kilka razy pole podczas młócenia- przyczyną była najprawdopodobniej iskra z kombajnu (Bizon Z-056 Super, rok. produkcji 1990r.) i dziwi mnie tak młody kombajn przystwarza tyle problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

3 albo 4 lata temu podpalili sąsiadowi w nocy stóg słomy (kostek) z 35ha. Przyszli oblali benzyna do około i jedna zapałka, spłonęło wszystko nic nie zostało. Z tego co mi rodzice mówili to były 4 jednostki straży pożarnej (całego zajścia nie widziałem bo byłem w górach ale zgliszcza jeszcze zobaczyłem).


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

marcin wrzucisz tą fotke?u mnie naszczęscie w okolicy rzadnych pożarów w gospodarstwach nie ma.słomy na polach nie ma wcale więc nie ma sie co palic.kilka lat temu mój kuzyn bawił sie w stodole (nie naszej na szczęscie) zapałkami i spłoneło pól stodoły ale szczegułow nie znam musze zapytać rodziców


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

nam się kiedyś łożysko w napinaczu paska od sieczkarni zatarło i iskary się posypały, zaczęła się ściernia palić, jedyne co pamiętam jak kmbajnem i ciągnikami w buraki wjechaliśmy i polecieliśmy gasić, na szczęście dużo się nie spaliło


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ja z dzieciństwa pamiętam że dwa razy paliła się nam pole (dwa razy od papierosa jakiegoś durnia), ale zawsze udawało nam się uratować zanim ogień doszedł do niewykoszonego. Za pierwszym razem jeden dureń wsiadał na kombajn i rzucił kiepa w pokos słomy, jakby moja babcia tego nie zauważyłą to zpaliłoby się pole i kombajn.

Jeszcze wcześniej pamiętam jak co sobotę szła z dymem jedna stodoła. Razem spłonęło 4 stodoły. W nocy wszyscy pilnowali obejść zamiast spać. Do dzisiaj pamiętam jak u sąsiadki kilkanaście jednostek SP walczyło żeby uratować jej dom który był połączony ze stodołą i udało się im, ale stodoła spłonęła.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ja z dzieciństwa pamiętam że dwa razy paliła się nam pole (dwa razy od papierosa jakiegoś durnia), ale zawsze udawało nam się uratować zanim ogień doszedł do niewykoszonego. Za pierwszym razem jeden dureń wsiadał na kombajn i rzucił kiepa w pokos słomy, jakby moja babcia tego nie zauważyłą to zpaliłoby się pole i kombajn.

Jeszcze wcześniej pamiętam jak co sobotę szła z dymem jedna stodoła. Razem spłonęło 4 stodoły. W nocy wszyscy pilnowali obejść zamiast spać. Do dzisiaj pamiętam jak u sąsiadki kilkanaście jednostek SP walczyło żeby uratować jej dom który był połączony ze stodołą i udało się im, ale stodoła spłonęła.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz256    0

w wakacje w tamtym roku spaliła sie stodoła sąsiada, moją i jego stodołe dzieli ok 1m odległości, na szczescie pozar wybuchł od drugiej strony stodoły. Mój brat od razu wyjechał kombajnem z naszej stodoły. Najpierw przyjechała miejscowa straż pożarna starem, strasznie sie motali z tym wszystkim, a jak juz podłączyli to woda z tego ich szlaufa tak ciurkiem poleciała :) a tu sie dalej pali, kuzyn, brat i ja w tym czasie gasilismy palącą sie belke w stodole sąsiada, ktora była najbliżej naszej stodoły. Kiedy ze strażackiego węża woda waliła jak durna, to nieudolny "strażak" zamiast najpierw ugasic stodołe od naszej strony gasił drugą strone, na szczescie było u nas cały podwórek ludzi i dostał od niektórych niezły opier***, wtedy zaczął gasić jak należy. A ludzie sie zebrali nie tylko z naszej wsi ale tez z innych, słyszeli po prostu wybuchy i sie zebrali. Potem przyjechała straż z miasta powiatowego wozem Renault i byli lepiej przygotowani wtedy szło lepiej. Spaliły sie 2 przyczepy z kostaki słomy i kostki które były w stodole sąsiada. Obora była połączona ze stodołą i odziwo zwierzetom nic sie nie stało :) ogien sie nie przedostał do nich przez mury :) Nasza stodoła została nie ruszona :) Gratuluje wszystkim którzy dotrwali do końca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u wujka w 1968r. spaliła sie stodoła i obora bo walnoł piorun a w 2005 znów stodoła z niewiadomych przyczyn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Dwa lata temu się spaliła stodoła i chlewnia Z 35T SłOMY I 2 LOCHAMI Z PROSIęTAMI!!!!!! Ursusem C-330 i maszynami. Cała wieś się na cement składała I tu gorrrrący apel: nie trzymajcie prosiąt i kurcząt pod niezabezpieczonymi żarówkami - to pewne nieszczęście. :) Rok temu poszła iskierka z kombajnu, spaliło się 2 ha skoszonego pola i 3ha żyta no i kombajn się trochu osmalił. U mnie kiedyś spadła właśnie żarówka u brojlerów i nawet już słoma się tlić zaczęła, ale wcześnie zauważyliśmy i nic się nie stało :) . Uważać, uważać i jeszcze raz MYśLEć!!!!!!!!!! :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetortoja    1

U mnie sąsiad kosił Bizonem i nagle pole zaczęło się palic. Widok był niesamowity. Od razu pojechaliśmy gasic pożar, a po kilku minutach zjechała się cała wieś i gasiła razem z nami. Coś niesamowitego było. Wszyscy mieli gałęzia w rękach i tak gasili pożar. Zamim ta "szybka" straż przyjechała, pole było zgaszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Kolo z sąsiedniej wioski wczoraj jechał ze słomą ok. 20km. Nagle jeden z samochodów który go wyprzedził staje na środki drogi i kierowca z gaśnicą wybiega. Koleś wyskakuje z ciągnika i się rzuca, ogląda się za siebie a cała przyczepa ze słomą się pali :) Jechał z zapaloną slomą ok. 1km, całe pobocze się paliło, policja wyłączyła z ruchu na kilkanaście minut drogę. Do tego jak samochody się zatrzymywały gdy droga była zamknięta doszło do wypadku i jedna osoba do szpitala trafiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a to paliła się przyczepa zaraz za ciągnikiem czy druga??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0

Mi 2 lata temu spaliła sie prasa i 2ha pszenżyta do tego jeszcze hektar owsa sąsiadowi rok później jak ciołem kukurydze zapalił mi się silnik w rekordzie na szczeście skończyło sie tylko spalonym silnikiem.


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
a to paliła się przyczepa zaraz za ciągnikiem czy druga??

Miał tylko jedną. Zapaliła się prawdopodobnie od iskier z tłumika. Jechał w lesie i gałęzie sięgają nad szosę, przytłumiły i sloma zapaliła się od tyłu. W przyczepie nawet z opon nic nie zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj