Skocz do zawartości

Zdjęcie

skrzynia vario

88 odpowiedzi na ten temat

#61 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 17:35

skrzynia vario to ile dla ciebie nie jest drogo? :rolleyes:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
skrzynia vario Dzisiaj, 13:53
  •  

#62 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 29 listopad 2010 - 19:23

skrzynia vario kamillo heh niestety nie posiadam tego traktora jedynie pracuje na nim w niemczech jak i na innych modelach fendta.312 sprawuje się dobrze przy tej na której ja pracuje jest fonlada tzn ładowacz czołowy ładuje nim baloty na hekse jak i równiez na przyczepy,transport, sprawuje się bardzo dobrze pracowałem też tym traktorem podczas klejzowania pola pod truskawki z lemkenem 3m szer agregat czynny <wirnikowy> 35cm prędkość zależnie od gleby od 3 do 6km/h czasami na tempomacie było trzeba ustawić na 2 ale to jest uprawianie ziemi w ciężkich warunkach tak aby gleba była wystarczająco uprawiona do ciągnięcia tuneli traktor 40km na h niestety jest na zwolnicach,czasami troszke buja;/ masa własna ciągnika 5190kg z lemkenem thorit 8/300U dawał rade ale dobrze że miał fonlade jeżeli chcesz kupić to nie żałuj kasy na przedni tuz i amortyzacje kabiny i przedniej osi i dodatkowe obciążniki,w środku przytulnie jedziesz i radia słuchasz wszystko pod ręką niczego nie trzeba szukać wszystko starannie opisane:)

#63 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 19:29

skrzynia vario który Vario ma zwolnice??? :rolleyes:

#64 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 19:32

skrzynia vario wszystkie, inaczej przekladnia glowna wystawalaby nad fotel kierowcy :blink:

natomiast nie wiem co to ma do bujania :rolleyes:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#65 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 29 listopad 2010 - 21:08

skrzynia vario DFa przeglad jest około o 40 % tańszy

#66 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 29 listopad 2010 - 23:19

skrzynia vario a ja polecam 312
w turze sprawuje się znakomicie jest i zwrotny i szybki
tylko pomyśl nad oponami michelin będziesz bardziej zadowolony miałem przyjemność pośmigać u kolegi

ja mam 716 nie zamienię go za żadne skarby na inny podobny co prawda u siebie nie mam tura
za to stara manitu zdaje egzamin a to co ja nią wyprawiałem tego roku to żaden tur nie wytrzyma

a o skrzynie się nie martw sprawuje się znakomicie
serwis też nie należy do najdroższych jak dowiedziałem się ile kosztuje serwis new holanda to jestem szczęśliwy ze mam fenda przeglądy robię sam jedynie co 1500 godzin ustawiają mi zawory ludzie z serwisu

#67 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 13:30

skrzynia vario Co 1500 h ustawiasz zawory? :D

#68 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 14:51

skrzynia vario u mnie w instrukcji o ile dobrze pamietam tez tak zalecaja.

#69 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 15:04

skrzynia vario Zalecenia Ok ale czy ktoś tak robi? U mnie w instrukcji zalecają codziennie sprawdzić stan oleju itp. i też tego nie robię.
Nawet jeśli zaleca instrukcja to niektóre czynności to po prostu robota dla serwisu, dodatkowe zajęcie. Ja mam prawie 6 tys i nie robiłem żadnych luzów zaworowych, w 3512 kiedyś zrobiliśmy to był na jednym zaworze minimalny, teraz już nie robię.
A jak co 100 h zalecają spuścić wodę ze zbiornika to też robicie? No wiadomo odstojnik, jest czujnik jak mrugnie to się spuszcza ale jakby miał robić to co zaleca instrukcja jeszcze zlecić serwisowi to policzmy rbh i koszty utrzymania ciągnika. :D

#70 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 15:16

skrzynia vario do mnie przyjedzie w ta zime srewisant do mf to i od razu te luzy skontrolujemy w claasie i w mfie :D

az tak duzo czynnosci producent nie narzuca, a akurat luz zaworowy mysle, ze warto kontrolowac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 02 grudzień 2010 - 21:45

skrzynia vario w fendt jest przy pierwszym po 50h, potem 1500 ten luz zaworowy.

ja po pewnej przygodzie sprawdzam olej codziennie jesli jade w pole, podobnie filtr powietrza, chlodnice i smarowanie smarem punktowm pilnuje 25 godzin pracy.

ale nie jestem pewny czy bede kontrolowal ten luz zaworowy teraz, zobacze ile wycenia przyjzd

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#72 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 23:54

skrzynia vario diagnostyka silnika i skrzyni w takim sprzęcie to podstawa wiec 1500 h jest Oki
zwłaszcza ze same ustawianie zaworów nie jest rzeczą nawet uszczelki pod pokrywy zakład się te same
2_3 razy no pod warunkiem ze nie są uszkodzone
a zaworów radze pilnować źle ustawione mogę narobić wiele szkody nie wspominając już o paliwie i mocy

#73 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 09:07

skrzynia vario Raz po zakupie nowego sprzetu można sprawdzić luz zaworowy ale to przecież słychac więc wprawne ucho bez problemu wyłapie. "podparcie" raczej wykluczam przeważnie jest tendencja do powstawania luzu a to słychać. Sprawdzanie luzu to tak jak sprawdzanie czy aby korbowody są dobrze poskręcane. Co innego jak sprzet jest na gwarancji tu lepiej przestrzegac zaleceń aby miec stosowne pieczątki i adnotacje.
To samo tyczy się filtra po co sprawdzać jak jest czujnik. Ja sprawdzam 2 razy w roku jak trzeba wymieniam.

#74 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 13:57

skrzynia vario ja nie był bym pewien czy w 6 cylindrowym silniku przy 24 zaworach sterowanych ustawianych "automatycznie" jesteś w stanie usłyszeć ich prace no chyba ze jest już za późno na ich ustawianie,
a po za tym to kosztuje u mnie 200 zł nie wiem czy warto to oszczędzać przy ciągniku wartym kilka set tysiący

#75 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 14:30

skrzynia vario ja dla swietego spokoju tez wole skontrolowac po danym przebiegu, tymbardziej, ze ta diagnostyke mozna zrobic przy okazyjnej wizycie, nie ma zadnego cisnienia, czy to bedzie 200 mth przed czy po wyznaczonym terminem.

#76 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 14:58

skrzynia vario dokładnie
całe życie tak było ze lepiej za pobiegać jak leczyć

#77 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 grudzień 2010 - 15:41

skrzynia vario Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale jeśli zawory ustawiane są automatycznie, czytaj przez hydrauliczne kasatory luzu wtedy żadna regulacja nie jest potrzebna. Co najwyżej nieuczciwy serwisant może walnąć po rogach nadgorliwego uzytkownika. Wiem, że dla wielu ludzi pracujacy silnik to masa huku i warkot z rury wydechowej ale z tej masy huku wprawne ucho może wyłowić różne dźwięki NIe słucha się który z iluś tam zaworów ma luz wystarczy usłyszeć charakterystyczny dźwięk, wtedy zdejmuie się pokrywe i szuka. Luz zaworowy nie powstaje nagle więc akurat od tego silnik się nie rozleci. Oczywiście jeśli ktoś nie ma doświadczenia może wyregulować czy sprawdzić dla własnego spokoju.

#78 Share kamillo0096

kamillo0096

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 23:15

skrzynia vario mam pytanko czy czy ktoś z was słyszał bądz widział za skrzynia vario komuś nawaliła i czy ktoś tak na chłopski rozum może mi doladnie wytłumaczyć zasadę działania tej bezstopniówki? Będe wzięczny.

#79 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 08 grudzień 2010 - 23:20

skrzynia vario

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share kamillo0096

kamillo0096

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 21:37

skrzynia vario Dzięi bardzo niech ci bozia w dzieciach wynagrodzi !!!