kamillo0096

skrzynia vario

Polecane posty

kamillo0096    0

Witam jestem przed wyborem kupna ciągnika interesuje mnie 312 vario ale co do skrzyni vario mam wiele zastrzeżeń,znajomy twierdzi że skrzynia ta jest wadliwa ,nie wytrzyma 10tys mth inna osoba mówi iż gdy olej w skrzyni mocno się nagrzeje i rozżedzi,traktor wcale nie rusza a intercoler w temperaturze 30*C nie działa a ciągnik ma tylko 110km .Interesuje mnie równierz przybliżona cena skrzyni vario w razie remontu i czy rzeczywiście jest ona małożywotna i bardzo wadliwa oraz jak oceniacie ten ciągnik za skrzynie i całokształt.Prosze o wasze opinie interesują mnie każde informacje.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Skrzynia jak skrzynia taki producent jak Fendt nie pozwolił by sobie na bubel, ale nie twierdzę zę jest to najleprza bezstopniówka dostępna na rynku. .Moim zadaniem skrzynia CVT jest dużo leprza, a to czy Fendt wytrzyma 10 czy więcej tysięcy Mth to zalerzy od urzytkownika są takie co po kilku tyysiącach się rozlatują, i są takie co po 20 i więcej wytrzymują. Co do kosztu naprawy to ,są nie naprawialne koszt wymisny tak jak do tej pory ( dawno nie altualizowałem wyceny ) około 40 tyś zł . A poza tym po co zaklądasz kilka takich samych tematów ???????????????????????????????


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

gdyby skrzynia byla zla to by nie robili 100% vario we wszystkich modelach.

 

Na pewno jest to najbardziej prosta skrzynia bezstopniowa na rynku. Jedyna bez sprzegła. A czy najmniej awaryjna nie wiem. Moze byc tak ze padnie po 6tys a moze byc tak ze po 15tys. w okolicy u mnie chodzi 926 i ma ponad 13 tys h bez remontu.

 

a z tym ze jak sie nagrzeje olej to sciema:) mit. Zreszta nie wiem jak mozna fendta zagotowac. System chlodzenia ma rewelacyjny. jest 9 kresek i przy 35C temp na zewnatrz i 80% obciazenia max 4 kreski.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franec    0

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/32035-nowy-fendt-bez-elektroniki/

 

Poczytaj sobie na temat Fendta i skrzyni Vario.

 

W sobotę byłem na pokazie tego vario 312- i moje zdanie (i tylko i wyłącznie moje!)

 

1. Za lekki. Założyli mu 4 pługi obrotowe i w pewnym momencie koła przednie znalazły się w górze. Najlepiej jak by miał przedni TUZ i do niego uczepiony pokaźny obciąznik.

 

2. Za dużo zbędnej elektroniki. Ciągnik jest do pracy a nie do lotu w kosmos. Moim zdaniem vario to skrzynia tylko dla bogatych rolników, którzy mają pokaźny zasób gotówki.

 

3. Słaby promień skrętu- co mnie zdziwiło, przy JD wypada blado.

 

4. Skrzynia Vario nie ma możliwości jej naprawy (ogromny minus) wymiana ok 40 tys.

 

5. Szału za 350 tys nie robi. Siedziałem w DF Agrotronie k 420 i dużo lepiej mi się podobał, a cena dużo niższa.

 

6. Plusy to bez wątpienia duża moc. Chociaż miał zaledwie 100 KM to z 4 radził sobie bardzo dobrze (pomijam fakt, że za mało miał obciążników), co prawda nie był ustawiony na duża prędkość ponieważ był na dotarciu. Faktem też jest że nie orali głęboko(ja głębiej robię podorywkę...)

Kabina przestronna, doskonale wyciszona. Plusem dla niektórych może być obsługa i elektronika, ale nie to zbytnio nie zachwyciło (jestem młodym człowiekiem,a z reguły tacy lecą na "bajery" :) ). Ponadto amortyzowana przednia oś- jeżeli ktoś miał z tym doczynienia to wi o czym mówię- jak dla mnie rewelacja (dostępna także w innych markach).

 

Generalnie oceniam go na 3/5 w stosunku do cena jakość. Cena jest stanowczo za duża (cena 350 nie obejmuje przedniego zaczepu i womu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

jaki był ten pług? ciągnik ma 124km. Tyle to chyba az za niego zapłacić nie trzeba w takim wypasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo0096    0

Dziękuje bardzo za odpowiedzi dowiedziałem sie wielu ciekawych żeczy .

 

Do mariusz(ZDUN) otworzyłem kilka tematów bo nie wiedziałem gdzie one sie wyświetlą i czy ktoś je zobaczy! dzięki za odpowiedz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franec    0

Moja pomyłka, ciągnik ma 110 koni mocy nominalnej 125 maxymalnej mocy, co tylko jeszcze bardziej źle o nim świadczy, bo ciężarem powinien mieć 80 KM, jest za lekki podług swojej mocy. Nie wiem w jaki "wypasie" był ten ciągnik, ale tak twierdził przedstawiciel korbanków, a on chyba wie co mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz go dociążyć...300-setki mają mały współczynnik masy-do mocy,co sprawdza się przy pracach zielonkowych,a jak ktoś szuka dużego,ciężkiego byka pociągowego to wybierze pewnie 400-setkę..Co dla kogo..Ze swojego doświadczenia wiem że fendt nie potrzebuje dużych gabarytów,aby miał dobrą siłę uciągu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franec    0

MIX nie wiem, czy widziałeś go w akcji? Oczywiście adrian300895 ma rację mówiąc że ciągnik świetnie sprawdzi się w pracach na łąkach, nawet na tych podmokłych (torfowych), ma szerokie opony i niewiele spala. Przedstawiciel powiedział że ok 12 litrów na ha podczas orania, także wydaje mi się że nie dużo przy tej mocy. Jeżeli zaś chodzi o pracę z pługiem obrotowym (nie wiem jakiej był wagi ani jakiej firmy ale kosztował 60 tys także raczej słabej nie był)czy agregatem to bez solidnego obciążenia przodu ani rusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

312 wazy 4400 a nie 5400, tyle to 412

 

jesli wylaczanie walka podczas podnoszenia wom-u i tms, jazde od pedalu gazu nazywasz "rozbudowana elektronika" to naprawde nie wiem czy widziales variotronic TI lub inne systemy. w 312 jest naprawde ubogo jesli chodzi o opcje w porownaniu do 400, 700 itd

 

słaby promien skretu??? to ile ma JD jesli piszesz ze 312 ma slaby?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo0096    0

za 312 vario dostałem ofertę 304tyś brytto cena za ciągnik w standardzie zamierzam kupić go wraz z przednim womem cena 24tyś oraz z ładowaczem stoll robust ale ceny jeszcze dokładnie nie znam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

http://www.korbanek.pl/spolka/pl/fendt/ciagniki_65360_km/seria_300_vario_95125/dane_techniczne.html

 

wazy 4130kg

 

412 wazy 5400, swojej nie wazylem i nie wiem czy to masa bez obciaznikow


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MIX nie wiem, czy widziałeś go w akcji? Oczywiście adrian300895 ma rację mówiąc że ciągnik świetnie sprawdzi się w pracach na łąkach, nawet na tych podmokłych (torfowych), ma szerokie opony i niewiele spala. Przedstawiciel powiedział że ok 12 litrów na ha podczas orania, także wydaje mi się że nie dużo przy tej mocy. Jeżeli zaś chodzi o pracę z pługiem obrotowym (nie wiem jakiej był wagi ani jakiej firmy ale kosztował 60 tys także raczej słabej nie był)czy agregatem to bez solidnego obciążenia przodu ani rusz.

wg testów profi jego spalanie wynosi 276g/kw daje to 276*81=22356 podzielić przez 1000 wynik 22litry średnie zużycie jednostkowe to 288 więc wynik podczas orania lepszy wiadomo też że pracując tym traktorem mamy wyższy komfort pracy i wydajność niż zetorem czy jakim innym,ja w niemczech pracuje na takim z fonladą daje to temu traktorowi dodatkowe obciążenie przedniej osi głównie używany w transporcie klejzowaniu robieniu tuneli z własnego doświadczenia wiem iż mało on wcale nie pali szef wielokrotnie widząc mnie zajeżdżającego pod dystrybutor wołał

Oh my God!!! traktor dla rolnika a dużej zasobności portfela,lub dla tego kto duzo naprawdę dużo godzin spędza w traktorze i zależy mu właśnie na komforcie chociaż nie ma go co porównywać z wersją 400 czy 700 no i cena też komuś tam się pomyliła bo nie kosztuje 350 tys zł z tego co ja wiem to jego cena kształtuje się od 62 do 68tys E oczywiście za fonladę dodatkowo trzeba dopłacić niestety nie wiem jaka była jej cena ale to i tak daje o wiele mniej niż 350tys zł załóżmy E po 4zł to w najwyższym wypasie daje nam 272 tys zł netto czyli jakieś 330brutto 20tys mniej ale myślę że po targowaniu to jeszcze taniej można go dostać,Franec 350 tys za standard to ściema nie wiem tylko czy miałeś na myśli cenę netto czy brutto bo jak netto to już całkiem przesada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

za 250 netto 312 mozna wyrwac, taka cene przedstawiano mi w styczniu

 

a test jest przeprowadzany przy pelnym obciazeniu wiec takie spalanie jest mozliwe:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franec    0

Cena brutto 350 tys (to nie ja tą cenę wymyśliłem tylko przedstawiciel Korbanków nie twierdzę że można taniej) , ale nie w standardzie jak piszesz tylko w bdb wersji z przednim womem tuzem, osią resorowaną itd. Co do spalania też nie wymyśliłem sobie go tylko pytałem o wszystko przedstawiciela. To czego się dowiedziałem to napisałem, nie posiadam takiego ciągnika. Co do skrętu w JD jest na pewno lepszy, nie wiem jaki jest promień skrętu(w stopniach.

Co do elektroniki- im jej mniej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Unladen weight acc. to DIN 70020 (kg) 	4350

to jest ze strony producenta, tylko nie wiem co sie w tej normie zawiera :)

jesli wazyles swoj traktor i tak wyszlo to tak musi byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo0096    0

kamil41 jak długi czas masz 312 vario ile ma przebiegu,czy miał jakieś awarie,jak oceniasz tą skrzynie vario czy jest solidna czy też może delikatna,jak ciężki ładunek zdoła pociągnąć i czy np przy samozbierającej classa quantum 16 ton da sobie radę jeśli możesz odpisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

mam go 15 miesięcy, ma zrobione 1100godz a co do awarii to był problem z przednim mostem, jakieś obce ciało zostało przed złozeniem i z tego powodu był problem, Skrzynia jest świetna a jeszcze lepszy jest TMS, nie mam do czynienia z takimi maszynami. Zapewniam cie ze jeśli JD 6430 daje sobie rade to 312 problemu miec nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo0096    0

Nie masz obaw że skrzynia się zepsuje,słyszałem wiele negatywów na jej temat,że przy gorącym oleju nie chce działać i w każdym momęcie pod dużym obciążeniem może coś tam sie posypać .Ja osobiście mam zamiar zainwestować w fendta i myśle że te informacje na jego temat są wyolbrzymione choć jest w nich z pewnością troche prawdy, pozdro!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

kiedyś sie napewno zepsuje :)

od kogo słyszałeś?

co to znaczy że przy gorącym oleju nie chce działać? że może sie posypać?

kolega ma 2 Fendty od kilku lat a teraz kupił jeszcze 820 i nigdy o takich rzeczach mi nie mówił.

 

Fendt jest najmniej awaryjnym ciągnikiem w Niemczech a chyba wiesz że wszystkie ciągniki Fendta maja skrzynie Vario to wszystko mówi samo za siebie.

Najwiecej takich opini jest od użytkowników typu @Rogeryk tylko on akurat Fendta chwali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Fed334
      Witam!
      podczas rozłączenia przedniego napędu, występuje szarpnięcie, rzucenie przednimi kołami w ciągniku.
      Także podczas hamowania, kiedy po zakończeniu hamowania i puszczeniu pedału hamulca(wtedy rozłącza się przedni napęd automatycznie) występuje szarpnięcie.
      załączenie napędu wygląda bez zarzutów.
      Co może być przyczyną?
    • Przez Mycek5120
      Panowie kto mi wyjasni do czego służą te dwa klawisze w załączniku pomarańczowy i niebieski ani jednego jeszcze nie wciskałem


    • Przez rzeznik13
      Witam serdecznie. Chciałbym się coś dowiedzieć na temat nowej serii 300 Vario S4. Czy ktoś już posiada takowy ciągnik ? Jak cenowo klasują się te modele ?
      Zapraszam do dyskusji.
    • Przez LukaszBONQ
      witam,
      mam fendta 312 vario 900 mth, tydzień temu po dłuższej przerwie podpięty został do beczki i okzazało się że pod obciążeniem nie ma mocy oraz dymi tak że wczorajsza chmura nad Łodzią to pikuś... Ja nie chcialem sam kopać, wiedzy też zbytnio nie mam i autoryzowanego mechnika zaprosiłem z Lipin. Jako przyczynę awarii zawór recyrkulacji spalin wykluczył, zdemontował turbosprężarkę - oddalem do sprawdzenia i okazalo się że ok. Potem wykręcił wstryski (to jest comon rail), dziś okazało się że też nie są przyczyną awarii. No i widzę że facet już nie wie gdzie szukać, a traktor potrzebny... Spotkał się ktoś kiedyś z takim przypadkiem? Może jakieś sugestie? Z góry dziękuję
    • Przez F1traktors
      Witam.Mam w planach kupienie Fendta 312. Do tego przyjdzie również stoll fz30.Mamy u korbanka napisane za 63 tyś Euro z tuzem i obciążnikiem 870kg. Powiedzieli też że mają również z amortyzowaną ośką.Pytanie czy jak bym nie wziął będe żałował czy wydusić ostatnie grosze i kupić amortyzowaną oś bez załowania??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj