Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca i zarobki po studiach rolniczych.

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 21:45

Praca i zarobki po studiach rolniczych. Witam panowie;) Interesuje mnie gdzie można pracować i w jakiej mniej wiecej wysokości bedą oscylować nasze zarobki? Opłacalne jest pójście na takie studia czy raczej zarobki takie jak w dzisiejszych czasach na polskiej wsi? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Praca i zarobki po studiach rolniczych. Dzisiaj, 00:07
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 22:45

Praca i zarobki po studiach rolniczych. Idziesz na to na co masz ochotę a rzeczywistość robi swoje ja akorat konczę studia magisterskie rolnicze robię w zakresie maszyn rolniczych ale czy bedę robił to dalej nie wiem wszystko zalerz od dobrze ułożonego planu z poparciem.
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share marcin04

marcin04

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, energia odnawialna, hodowla drobiu

Napisany 21 listopad 2010 - 23:03

Praca i zarobki po studiach rolniczych. mam 3 kolegów, którzy obecnie piszą prace dyplomowe na wydziale samochody i maszyny robocze(polibuda) i będąc jeszcze na praktykach otrzymali już propozycje pracy po ukończeniu edukacji, jeden w pronarze, drugi w farmtracu a trzeci w ursusie
"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share CROW

CROW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 09:00

Praca i zarobki po studiach rolniczych. To zależy jaki rodzaj studiów rolniczych wybierzesz, jeśli techniczne to problemów raczej nie będzie. Ja skończyłem agronomie 2lata temu i razem zemną jeszcze 46osób do dzisiaj nikt nie znalazł pracy w zawodzie. 3 nas zostało na własnych gospodarstwach a reszta się meczy z życiem. Ja zaraz po studiach miałem ofertę pracy jako kierownik produkcji roślinnej na 1200ha oczywiście po protekcji odchodzącego z tego gospodarstwa kierownika. dawali mi pół roku na zapoznanie się z gospodarstwem i zarobki ok3500pln na miesiąc oczywiście w zależności od wyników. Nie skorzystałem z tego bo ojciec powiedział albo pilnujesz swojego albo szukasz zarobków! Zostałem na swoim skromnym ale swoim!

#5 Share Syty

Syty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 listopad 2010 - 11:40

Praca i zarobki po studiach rolniczych. Ja też kończę agronomię ale planuję zostać na swoim i w wolnym czasie napisać doktorat, wtedy dopiero będę myślał co dalej.
Mam znajomego który skończył agronomię i od razu po studiach przyjęli go do dużego gospodarstwa. Dostał 5tyś/miesiąc i mieszkanie.

#6 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 23:58

Praca i zarobki po studiach rolniczych. Po studiach rolniczych ciężko znaleźć pracę w zawodzie jak i po za nim (piszę tu o jakiejś lepszej pracy w firmie a nie kasie w supermarkecie). Z drugiej strony dużo zależy od nas. Moja siostra cioteczna po skończeniu takich studiów pracuje w banku jako dyrektor do spraw zatrudnień. Ale i tak musiała zaczynać od początku czyli od wciskania ludziom kredytów itd. Jeśli nie zamierzasz wrócić na gospodarstwo to nie pchaj się w to. Chyba że jako drugi kierunek dla siebie. Po studiach technicznych będzie ci łatwiej znaleźć dobrą pracę niż po rolniczych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2010 - 11:50

Praca i zarobki po studiach rolniczych. Stasiek@ mylisz się...duże gospodarstwa np. w moim regionie poszukują pracowników właśnie po studiach rolniczych. Do nas w tym roku przyszedl praktykant, zupełnie inna kultura pracy, poszanowanie itd...takich ludzi poważni przedsiebiorcy beda poszukiwac do obslugi nowszych maszyn. Bo nie sztuka jest dać nowego ciagnika za 300,000zl dla PGRowca...który w dodatku oleju,filtra nie sprawdzi dopooki pracodawca go nie upomni...
Ww praktykant od wiosny zaczyna u nas prace norlamnie, zarobki beda oscylowac w okolicy 10zł/godz +/-

#8 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 12:17

Praca i zarobki po studiach rolniczych. nawet wstac by mi sie nie chcialo za taka stawke B)
gdybym nie mial perspektyw pracy na wlasnym gospodarstwie to wolalbym skonczyc technikum, z urzedu pracy skonczyc kurs na koparke, albo jeszcze lepiej na walec, dostac 3 razy tyle i po 3 latach miec juz wlasne przedsiebiorstwo B)

narobia w naszym glupim kraju bande pseudonaukowcow i pozniej traktorami z gownem po polu jezdza ;) :)

w wielkoobszarowym gospodarstwie powinien byc inzynier, 2 nawet 3 zalezy od produkcji (oczywiscie kazdy innej specjalizacji) i jeden z nich powinien sie zajac ustawianiem sprzetu, ustalaniem dawek, planowac ochrone i nawozenie, ogolnie uprawa polowa, a samo krecenie kierownica czy wcisniecie 2 przyciskow to nawet szympans po odpowiednio dlugim szkoleniu moze wykonywac, nawet w ciagniku za milion zlotych.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#9 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 15:19

Praca i zarobki po studiach rolniczych. Ale Hubert podałeś przykład. Oni szukali po prostu woła do pracy a nie na jakieś lepsze stanowisko. Po drugie ile jest w Polsce bardzo dużych gospodarstw? Zatrudnią oni chociaż 10% absolwentów szkół rolniczych za dobre pieniądze? Jeśli nie masz zamiaru pracować na swoim to nie warto kończyć studiów rolniczych.

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2010 - 16:00

Praca i zarobki po studiach rolniczych. brzozak2@ no ja wiem że Tobie 5000zł/miesiecznie to minimum :) hehe...
Stasiek@ ja tez podaje przykład aby autor @Bartek miał jakieś rozeznanie na co ewentualnie może liczyć
Brzozak@ ja się z Tobą nie zgodze...na kiego ch... wydawać kase na pensje dla inżynierów?? U mnie 600ha 500macior i 1200tucznika i wszystko na dobrą sprawę ogarniam ja z ojcem + brat cioteczny trzyma porządek od spraw trzody.
A np Pan B. ma 660ha i 2000macior i jakies 15,000 tuczników i od produkcji roslinnej 2 kierowników, od zwierzat z 6 i jeden jego zastępca ktory ma % od zarobków całego gospodarstwia

Jak to mówia ,,każdy orze jak może''

#11 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 16:14

Praca i zarobki po studiach rolniczych.

brzozak2@ no ja wiem że Tobie 5000zł/miesiecznie to minimum :) hehe...

ja nie jezdze rx8, tylko starym golfem...

Brzozak@ ja się z Tobą nie zgodze...na kiego ch... wydawać kase na pensje dla inżynierów?? U mnie 600ha 500macior i 1200tucznika i wszystko na dobrą sprawę ogarniam ja z ojcem + brat cioteczny trzyma porządek od spraw trzody.

bo w modelu szkolnictwa o ktorym ja mysle (stworzonym do podobnego jaki sie znajduje w UE, np. w holandii, bo ten troche kojarze), gdzie uczy sie wiele lat dluzej niz u nas i od poczatku samych konkretow, wiec po takich studiach absolwent jest rzeczywiscie specjalista w swojej dziedzinie, moglbys podniesc efektywnosc swojego gospodarstwa. chyba zgodzisz sie, ze zawsze mozna cos ulepszyc, co nie? wydalbys 5 k pln na miesiac dla specjalisty od zwierzakow i zarobil 100 k pln w roku, ale u nas nie ma komu i to jest problem. nie wspominajac o tym, ze moglbys zamiast poswiecac czas zwierzakom skupic sie bardziej na uprawie, badz handlu i znow podnosi sie efektywnosc.

A np Pan B. ma 660ha i 2000macior i jakies 15,000 tuczników i od produkcji roslinnej 2 kierowników, od zwierzat z 6 i jeden jego zastępca ktory ma % od zarobków całego gospodarstwia

mi nie chodzi o uprawianie stanowisk dla sztuki, tylko zeby cos z tego bylo :)
poza tym duze gospodarstwa to raczej mialem na mysli spolki. takze takie studia powinni konczyc przyszli rolnicy i pracownicy w takich duzych gospodarstwach, a w rzeczywistosci jest tak, ze konczy je przynajmniej o polowa za duzo studentow i zasmieca tylko rynek pracy.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share darnok

darnok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 15:03

Praca i zarobki po studiach rolniczych. orientuje się ktoś jakie zarobki są na SDOO(stacji doświadczanej oceny odmian)?bo myśle o studiowaniu agrobiologii.