marek1977

Wybór telewizora

Polecane posty

marek1977    1261

Pozwoliłem sobie założyć taki temat,bo nic jeszcze na naszym forum takiego nie ma ,a jest jak najbardziej potrzebne.Właśnie stoje przed kupnem telewizorka i nie mogę się zdecydować co warto?.Po wizytach w sklepach wybrałem LCD Samsunga typ:LE40C650(40") i LG typ:LD550(42"),oba mają FullHD i 100Hz i wiele innych bajerów.Ciekawy jestem waszych opinii,zapraszam do dyskusji. PS: a może plazma,albo LED?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drax    1

Jeżeli Cie stać to kup LED-owy, tam każdy piksel jest podświetlany osobno i masz lepszy kontrast i odwzorowanie barw. 100 HZ to minimum przy dzisiejszej technologi, plazme odradzam, wypala się szybko, kiedyś plazma była popularna jako duże wyświetlacze, bo LCD robili max 30'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

to chyba jest hyde park-moze uczyles sie angielskiego kiedys ??

mam samsunga rok i narazie nie ma problemow.duzo bajerow-99% z nich nigdy nie bedziesz uzywal :) ,dzisiaj telewizory to glownie roznia sie markami i sa oparte o te same technologie i czesto w tych samych[czesto niestety chinskich] fabrykach produkowane . wiec nie lam sobie glowy-ktory ci sie podoba tego kup.

led-y beda taniec za rok-dwa, a plazma z bliska zle ogladac i duzo pradu ciagnie.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

@sebau1212 Przestań spinać poślady :)

Właśnie, czy ten mit o prądożernych plazmach to prawda czy raczej bujda ? :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1261

Kasa przeznaczona na telewizor to 3000zł.A co do zużycia prądu to w katalogu LG podają następujące liczby,dla telewizora 42" LCD-210W,LED-150W,PLAZMA-140W ,tak więc Plazma wydaje się najbardziej oszczędna!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

Jeżeli Cie stać to kup LED-owy, tam każdy piksel jest podświetlany osobno...

Dobre, każdy piksel podświetlany osobno :huh:

A co do tematu to najlepiej porównaj odbiór w warunkach rzeczywistych na interesujących Cię modelach. Jeśli będziesz odbierał zwykły sygnał telewizyjny to plazma wydaję się lepszą propozycją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1261

To już wszystkie podpowiedźi na temat telewizora,a może macie jeszcze stare Rubiny i Unitry i nie bardzo macie o czym pisać?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

ja miedzy LG a samsungem wogole bym sie nie wachal mam LG 3 lata i juz 3 razy byl w serwisie chociaz malo uzywany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

mam od paru dni samsunga LE 37 C650 i jestem zadowolony. jest to najlepszy wybór jeśli chodzi o jakość/cena. Można ewentualnie pomyśleć nad sony 40 ex500, ale niestety cena parę setek wyższa. Podświetlenie LED nie daje aż tak dużo aby dopłacać do niego 800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

LCD 40-50" odległość min 4 metry co 10" 2 metry dalej od LG lub Samsung i szukać opcji, funkcji HD Ready!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtu    1

mam samsunga 32a656 od 2 lat i jak go kupowałem to kosztował z 3tys złotych, odpukać działa bardzo dobrze ale

teraz jak bym brał to tylko plazmę i minimum 50' lepszej jakości obraz nawet na słabym sygnale a jeśli ma się sygnał HD np z C+ lub n-ki to dopiero efekt widać na dużych telewizorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrBenet    0

Ja aktualnie mam model marki Phillips. Ze wszystkimi bajerami takimi jak smart tv oraz 3d. Niestety raczej się tego  na co dzień nie używa ( a miało być ponoć takie fajne...).

Wybierając telewizor warto jest zajrzeć sobie na rankingi, trochę ich w sieci jest.

Na przykład tutaj znajduje się takie aktualne zestawienie:

http://lepsze.co/ranking/telewizory-led

Na pierwszym miejscu jest wprawdzie Sony za prawie 4000 zł ale znajdą się również i tańsze propozycje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusto    1

Teraz trochę żałuję, że kupiłem jedynie 42" telewizor. Gdybym miał wybór, to pewnie kupiłbym 50" na którym zdecydowanie lepiej ogląda się filmy czy mecz. Zastanawiam się nad podwieszeniem go na ścianę przy pomocy uchwytu z regulacją konta. Jak myslcie który będzie lepszy:

- uchylny: http://www.marka.com.pl/produkty/uchwyty-do-tv-lcd/uchwyt-vivanco-wt5550-33390.htm

- z pełną regulacją, uchylno obrotową: http://www.marka.com.pl/produkty/uchwyty-do-tv-lcd/uchwyt-vivanco-wt5550-33390.htm

 

Ten drugi jest rochę droższy, ale czy praktyczniejszy?


happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joseph007    0

ze swojej strony mogę powiedzieć że samsungi się naprawde dobrze spisują, ale wiadomo że wszystko zależy od potrzeb danej osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akro    2

Ja jestem wierny marce Philips, faktem jest, że w poprzedniej dekadzie nieco przygasła, ale od 2010 r. robią bardzo dobre telewizory i mój z 2015 r. działa jak marzenie. A wiele funkcji ma niedostępnych nigdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apaczek    6

ja też polecam samsungi, jeden nawet ma 9 lat i dalej chodzi,chociaż też ostatnie modele cieżko doczyścić, dotkniesz palcem ekran i ślad może zostać, teraz to się tv montuje w rękawiczkach co za czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aszczerbik    0

Widziałam ostatnio w Saturnie takie telewizory, które wyglądały jak obraz na ścianie. Super cool!

Edytowano przez aszczerbik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj