Polecane posty

wrobelek02    11

Witam. Mam takie pytanie czy wodę w oborze można rozprowadzić do poidełek plastikowymi rurkami takimi co się ich używa do centralnego ogrzewania. Czy takie rurki są wytrzymałe i czy ich bydło nie uszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arektom    0

Myślę że można tak to zrobić tzw. kitekiem. tylko trzeba dać gęściej uchwyty mocujące rurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spidi    0

Ja na początku miałem zrobionych tak 7 poideł z tego po 3 latach zostało mi dwa poidła do których prowadzą plastikowe rurki a resztę musiałem wymienić na metalowe bo plastik nie wytrzymał, u mnie pękały na złączeniach między kolankiem a rurką i teraz jak robiłem dalej wodę to już tylko metalowe rurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matios34    1

Myślę że można tak to zrobić tzw. kitekiem. tylko trzeba dać gęściej uchwyty mocujące rurki.

 

 

Coś ty bydło to te rurki rozniesie ja jak mam z rury ocynkowanej i dobrze zamocowane to tez jeszcze im się zdarzy ze jak uderzą w rurkę rogiem to kształtka się uszkodzi i woda leci a na plastikach to co ty urwą tą rurkę jak tylko pukną rogiem przecież to plastik i cienka warstwa aluminium to zaraz trzaśnie.

Na głupi rozum wiadomo ze stalówka jest o wiele bardziej wytrzymalsza.

Chyba ze bydło w żaden sposób nie będzie miało dostępu do rurki to nie uszkodzi. A chcesz porównanie ja robiłem wodę dla bydła ale na plastikach tych grubych niebieskich co się w ziemi puszcza i później i tak przerabiałem bo rury pękały. Dorabiałem mu od poidła w gore ze stalówki a tylko na suficie z plastiku. No widzisz to jak te niebieskie pękały to te tez dodam ze bydło chodziło tam luzem głownie byki. Bo na łańcuchach to jeszcze gorzej bo więcej się bodą przy poidle i nawet z poidłem chyba ze to same krowy to może jeszcze bo byki to napewno nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Matios a kto normalny puszcza wodę w rurkach plastikowych w takim miejscu aby bydło miało dostęp do nich? Piszesz ze na "głupi rozum wiadomo ze stalówka jest o wiele bardziej wytrzymalsza " może i tak ale "na głupi" rozum nikt normalny nie puszcza plastikowych rurek w miejscu dostępnym dla bydła. Ruszanie głową nie boli !

Do tematu to myślę ze jeżeli będą w odpowiednich miejscach te rurki to będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja miałem węże pozakładane i było ok. Nie mogłem dac rurek gdyż nie mogło być na sztywno. Teraz jest wszystko już zborne na sztywno.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrobelek02    11

andrzej2110 : Dzięki myślę że zrobie to plastikowymi rurkami pp a przy żłobach gdzie jest duże zagrożenie uszkodzenia zabezpiecze to czymś. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matios34    1

Jak tam chcesz ale moim zdaniem to będzie lipa chyba ze zabudujesz tą rurkę na odpowiednią wysokość żeby nie było jej wogóle widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj