Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozprowadzenie wody

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wrobelek02

wrobelek02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 listopad 2010 - 20:13

Rozprowadzenie wody Witam. Mam takie pytanie czy wodę w oborze można rozprowadzić do poidełek plastikowymi rurkami takimi co się ich używa do centralnego ogrzewania. Czy takie rurki są wytrzymałe i czy ich bydło nie uszkodzi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozprowadzenie wody Dzisiaj, 09:45
  •  

#2 Share arektom

arektom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 20:40

Rozprowadzenie wody Myślę że można tak to zrobić tzw. kitekiem. tylko trzeba dać gęściej uchwyty mocujące rurki.

#3 Share Spidi

Spidi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 20:42

Rozprowadzenie wody Ja na początku miałem zrobionych tak 7 poideł z tego po 3 latach zostało mi dwa poidła do których prowadzą plastikowe rurki a resztę musiałem wymienić na metalowe bo plastik nie wytrzymał, u mnie pękały na złączeniach między kolankiem a rurką i teraz jak robiłem dalej wodę to już tylko metalowe rurki.

#4 Share matios34

matios34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 20:54

Rozprowadzenie wody

Myślę że można tak to zrobić tzw. kitekiem. tylko trzeba dać gęściej uchwyty mocujące rurki.

Coś ty bydło to te rurki rozniesie ja jak mam z rury ocynkowanej i dobrze zamocowane to tez jeszcze im się zdarzy ze jak uderzą w rurkę rogiem to kształtka się uszkodzi i woda leci a na plastikach to co ty urwą tą rurkę jak tylko pukną rogiem przecież to plastik i cienka warstwa aluminium to zaraz trzaśnie.
Na głupi rozum wiadomo ze stalówka jest o wiele bardziej wytrzymalsza.
Chyba ze bydło w żaden sposób nie będzie miało dostępu do rurki to nie uszkodzi. A chcesz porównanie ja robiłem wodę dla bydła ale na plastikach tych grubych niebieskich co się w ziemi puszcza i później i tak przerabiałem bo rury pękały. Dorabiałem mu od poidła w gore ze stalówki a tylko na suficie z plastiku. No widzisz to jak te niebieskie pękały to te tez dodam ze bydło chodziło tam luzem głownie byki. Bo na łańcuchach to jeszcze gorzej bo więcej się bodą przy poidle i nawet z poidłem chyba ze to same krowy to może jeszcze bo byki to napewno nie.

#5 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 21:36

Rozprowadzenie wody Matios a kto normalny puszcza wodę w rurkach plastikowych w takim miejscu aby bydło miało dostęp do nich? Piszesz ze na "głupi rozum wiadomo ze stalówka jest o wiele bardziej wytrzymalsza " może i tak ale "na głupi" rozum nikt normalny nie puszcza plastikowych rurek w miejscu dostępnym dla bydła. Ruszanie głową nie boli !
Do tematu to myślę ze jeżeli będą w odpowiednich miejscach te rurki to będzie ok :)

#6 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 21:45

Rozprowadzenie wody Kolego narobisz się wydasz kasę, a potem i tak wrócisz do stali.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 08:09

Rozprowadzenie wody Ja miałem węże pozakładane i było ok. Nie mogłem dac rurek gdyż nie mogło być na sztywno. Teraz jest wszystko już zborne na sztywno.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share wrobelek02

wrobelek02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 18:21

Rozprowadzenie wody Ale teraz masz już z rurek stalowych?

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 18:47

Rozprowadzenie wody http://www.agrofoto..../116498-cielak/ tu widać poidło i kawałek rurki, dalej jest wąż. Teraz to wygląda tak http://www.agrofoto....nowiska-po-12m/
druga strona http://www.agrofoto....owy-u-cielakow/ http://www.agrofoto....116484-cielaki/ a teraz jest tak http://www.agrofoto....33-5-stanowisk/

http://www.agrofoto....-z-cielakami-d/ w tle widać węze jak były jeszcze świnie. Było tak zrobione ze podniesienie lub opuszczenie poidła polegało na uderzeniu kilka razy młotkiem w rurkę .

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#10 Share wrobelek02

wrobelek02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 19:00

Rozprowadzenie wody andrzej2110 : Dzięki myślę że zrobie to plastikowymi rurkami pp a przy żłobach gdzie jest duże zagrożenie uszkodzenia zabezpiecze to czymś. Co wy na to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share matios34

matios34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 11:11

Rozprowadzenie wody Jak tam chcesz ale moim zdaniem to będzie lipa chyba ze zabudujesz tą rurkę na odpowiednią wysokość żeby nie było jej wogóle widać