Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2010 - 15:07

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone Aha.. nie zauważyłem ,,i'' miedzy słowami

dociskowych i wysiewu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone Dzisiaj, 11:53
  •  

#22 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 18:41

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone wiem że pronto sprawdza się na ciężkich iłach nawet jak mokro wiem z praktyki fakt wał potrafi sie zakleić ale na pewno nie rolki,maszyna warta polecenia,nie raz sialiśmy pronciakiem w ekstremalnych warunkach i wschody były idealne

#23 Share Adam148

Adam148

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 grudzień 2010 - 13:40

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone oglądając rapida na targach rolnych zauważyłem ze w zbiorniku była dziura i została zaklejona sylikonem. takie rozwiązanie stanowczo mnie zniechęciło do tego siewnika jak róniez wał który nie jest dobry gdy sieje się rzepak a dokładniej umiejscowienie go przed sekcją wysiewającą jak również trzeba sporo rzepaku sypać do skrzyni nasiennej. a co do nawozu na ściernisko i później orać (szczególnie rzepak - system korzeni palowy) i siac więc taka opcja do siewnika jest mało przydatna.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 grudzień 2010 - 15:42

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone W Rapidze wał jest za sekcją wysiewająca nasiona! Spirit ma wał przed wysiewem nawozow, Lemken, Poetinger,Amazone mają podobnie jak Spirit.
Może mylisz siewniki.
Cały czas jest mowa o Rapidzie mechanicznym:

http://vaderstad.com...d=7&lnkMainId=7

Do siewu rzepaku dają ,,wkładki'' które montujesz w skrzyni. Straty nasion napewno będziesz mniał mniejsze niz w siewniu pneumatyczny!

Rapidem możesz siać nawóz!

Ja szczerze mówiąc żałuję, że nie wybrałem tego siewnika. Ale cóż...człowiek uczy się na błędach
W dodatku cena 230,000 zł jest bardzo dobrą ceną. Do pneumatyka Rapida trzeba doliczyc 90,000zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 18 grudzień 2010 - 19:26

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone a co byście powiedzieli o tym?

http://www.vogelnoot...ik-rzedowy.html

chodzi mi o wersje zawieszaną 3m ze wzgledu na male kawalki

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2010 - 12:00

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone W zasadzie sam siewnik jak jeden z wielu tego typu. :P Większość ma redlice tarczowe bądź talerzowe z rolką dociskową. Dodany obrazek Wartym uwagi jest siewnik TerraDrill A-S, czyli bezpośredni konkurent siewników Hrosch Express 3 TD oraz Unia Focus T. Dodany obrazek

#27 Share FAFUN

FAFUN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 17:30

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone Ja jestem posiadaczem śiewnika amazone cirrus special 3m. Ciągam go JD 7810 o mocy 180 ps i z pełną skrzyną pod górki mam co robić :) najlepsza predkośc jest po wyrzej 12 km/h ogulnie jestem z niego zagowolony tylko brakuje w nim rolek dogniatających za redlicami ale pozatym jest ok.

Witam
Zastanawiam się nad zakupem agregatu uprawowo siewnego 3m. Interesuje mnie opinia użytkowników tych sprzętów jak się sprawuje jakie są ich zalety i wady. dokładniej rzecz biorąc interesuje mnie siewnik Amazone AD-P Super (110tys netto), Horsh Pronto 3 DC (150tys netto), Vaderstadt Rapid(160 tys netto) występują u mnie gleby w większości ciężkie ale są i lżejsze. posiadam pola w niewielkich kawałkach 1 ha i większe wiec na uwrociach będzie występował problem z miejscem na zawrócenie. co wybrać?

Ja jestem posiadaczem śiewnika amazone cirrus special 3m. Ciągam go JD 7810 o mocy 180 ps i z pełną skrzyną pod górki mam co robić :) najlepsza predkośc jest po wyrzej 12 km/h ogulnie jestem z niego zagowolony tylko brakuje w nim rolek dogniatających za redlicami ale pozatym jest ok.

Witam
Zastanawiam się nad zakupem agregatu uprawowo siewnego 3m. Interesuje mnie opinia użytkowników tych sprzętów jak się sprawuje jakie są ich zalety i wady. dokładniej rzecz biorąc interesuje mnie siewnik Amazone AD-P Super (110tys netto), Horsh Pronto 3 DC (150tys netto), Vaderstadt Rapid(160 tys netto) występują u mnie gleby w większości ciężkie ale są i lżejsze. posiadam pola w niewielkich kawałkach 1 ha i większe wiec na uwrociach będzie występował problem z miejscem na zawrócenie. co wybrać?

Ja jestem posiadaczem śiewnika amazone cirrus special 3m. Ciągam go JD 7810 o mocy 180 ps i z pełną skrzyną pod górki mam co robić :) najlepsza predkośc jest po wyrzej 12 km/h ogulnie jestem z niego zagowolony tylko brakuje w nim rolek dogniatających za redlicami ale pozatym jest ok.

Załączone miniaturki

• 03-12-09_1356.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share gandyy

gandyy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 10:38

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone Odświeżę temat ;)

Miałem w tym roku na testy polowe amazone cirrus 4002 specjal talerze uprawowe zębate wysiew sterowany z radaru. Siew pszenicy na 4 kawałkach o zróżnicowanych warunkach i klasie gleby.
Wszystkie pola po orce aby sprawdzić jak radzi sobie z bryłami. Jedno orka po ok 3 dniach tylko zwykłe brony 20+16 i tydzień na odstawkę aby się zeschło (pagórkowate i to mocno)bardzo zróżnicowane piach i glina taka że ciągnkiem jak najechał kołem to ledwo pękały. Wynik taki że wschody takie same prawie jak po moim obecnym acordzie 3m wirnikowym z talerzową redlicą tylko wydajność 2x większa.
Drugie kolejne pola były orka, drugi dzień ta sama brona trzeci dzień siew efekt wschody myślę że lepsze niż po acordzie.

Moje ogólne odczucia i wnioski co do siewnika to takie że ciągnik jaki z nim pracował to case puma 210 cvx moc nie doładowywała się na maxa gdyż dmuchawa była napędzana z hydrauliki i widocznie nie wymaga dmuchawa tyle obciążenia aby ciągnik mógł to wyczyć i dokłądać KM, siewnik sawieszany na ramiona podnośnika bardzo mi się to podobało zaczep na tak jakby skrętny bardzo zwrotny na uwrociach do załadunku można go opuścić niemal że na glebę i dostęp do zbiornika bardzo wygodny przy pomocy tura big bagi tonowe dało się ładować bez składania go do transportu nawet gdyby to była wersja 6 czy 8 metrowa. bardzo dobrze dociska tył ciągnika pod górę gdy największe możliwe poślizgi to tylko 6 % (kołą standard przód 540 tył 650)czy był obciążnik z przodu na tuzie czy też nie z tym że jak go nie było to się lżej jeździło ale przy zawracaniu to wrażenie jakby mu przód ściągało i zamocowanie na łapach z tyły trzymało tył jak był do pełna załadowany (wersja z nadstawką). Składanie do transportu bardzo dobre jak mało jaka 4 tak się składa wszystkie nażędzia wysoko i do piony a nie gdzieś pod spodem i przy przejeżdzaniu przez jakieś granice z pola na drogę skarpy itp żadnego problemu że mógłby o coś zahaczy. wał pierścieniowy bardzo dobrze się spisuje z tym "żłobieniem" i ugniataniem warstwy przed redlicą w którą wpuszcza ziarno efekt taki że dobre wschody nawet bez rolki dociskowej za redlicą i dzięki temy nawet bryły już są nie straszne że redlica podskoczy. Prędkość najniższsza ok 7,5-8km/h a po równym przy 14km/h prawie jakby go nieczuł i mógł jeszcze chwilami to nawet 17-18 dał radę się rozpędzić po równym wtedy już zarządzanie mocą mu się włączało, tak dla próby ;).

Spalanie na ha wyszło może 1l mniej czyli 9 l/ha, w acordzie 10l/ha (z tym że acordem siałem maxxum 140 MC na obrotach silnika cały czas ok 1900 a pumą skrzynia bez stopniowa i między 1500 a 1700) (zasiane 34ha 4 pola [14(część z tego zasiana dla porównania acordem)+5+9+10]).

Edytowany przez gandyy, 12 listopad 2012 - 09:26.

Dodaj odpowiedź