Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adam148

Adam148

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 20:02

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone Witam
Zastanawiam się nad zakupem agregatu uprawowo siewnego 3m. Interesuje mnie opinia użytkowników tych sprzętów jak się sprawuje jakie są ich zalety i wady. dokładniej rzecz biorąc interesuje mnie siewnik Amazone AD-P Super (110tys netto), Horsh Pronto 3 DC (150tys netto), Vaderstadt Rapid(160 tys netto) występują u mnie gleby w większości ciężkie ale są i lżejsze. posiadam pola w niewielkich kawałkach 1 ha i większe wiec na uwrociach będzie występował problem z miejscem na zawrócenie. co wybrać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone Dzisiaj, 05:30
  •  

#2 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 20:31

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone Ja polecam Horsha sam pracowałem na takim tylko 4 m zawracanie to nie problem praktycznie jak dojdziesz do wprawy na miejscu to robisz, dlaczego Horsh mamy w pracy Vederstada tylko 6 m to powiem szczerze gorzej skonstruowany siewnik niż Horsh talerzówka jest mniej agresywna ma taki efekt jak by tylko trącała tą ziemie i przesuwała no i te zaklejanie wału oponowego w Horshu tego nie miałem a tam jak popada to już lepi sie
pozdrawiam

#3 Share czarus1614

czarus1614

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 grudzień 2010 - 22:43

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone witam, jeżeli masz małe pola to zapomnij o takich siewnikach. weź coś na testy, zobacz czy traktor da rade!!!, ja też myślałem że małe kawałki to nie problem. Maszyna traci wydajność, spalanie kosmiczne, katowanie sprzęgła, rewersu i hydrauliki , takie jest moje zdanie.Ważna jest masa maszyny.POZDRAWIAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Adam148

Adam148

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 19:38

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone ciągnik który z tym bedzie latał na pewno sobie da rade JD 7810 albo 8100. właśnie zdaje sobie z tego sprawe że bedzie to bardzo czasochłonne i bardziej za mną przemawia sprzęt zawieszany

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2010 - 20:44

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone Szkoda że nie interesuję Ciebie Lemken..wypisałbym Ci całą litanie wad ;)
Cichy84@ dlaczego myslisz ze Vaderstad jest gorzej skonstruowany? Jak miałbym teraz kupować agregat uprawowo-siewny to tylko i wyłącznie Vaderstad Rapid wersja mechaniczna. Siewnik niezwykle precyzyjny, ładnie doprawia ziemie, mało rzeczy do psucia, mało elektroniki,hydrauliki.

#6 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 21:11

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone ale ma jedna wade, wal oponowy za sekcja wysiewajaca ;)

na mokre ziemie to troche za duze ryzyko siac takim agregatem.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2010 - 21:37

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone Brzozak2@ na pewno ma nie jedną wadę. A na mokrą ziemię każdym siewnikiem jest źle siać, nikt nie lubi zalepionej maszyny. Nie ma maszyny uniwersalnej w 100% która sprawdziłaby się w każdych warunkach. Poza tym nie sądzę żeby wał za sekcją wysiewającą był złym rozwiązaniem, według mnie to jest + a dlaczego? Wiekszy docisk tylnej osi ciagnika im dalej wał oponowy na którym podnosi się agregat. Rapid mechaniczny ma długość 6,5m wersja bez nawozu, 6m wersja nawozowa / Rapid wersja pneumatyczna ma 7,6m. Dodatkowo każde koło ugniata glebę nad dwoma rzedami nasion i rzedem wysianego nawozu - nie trzeba wałować pola. Szczelina nasienna, która powstaje przez talerze wysiewające jest ,,kanałem'' którym zmierza ku powierzchni roślina. Aby tego było mało wał za redlicami spełnia jeszcze inna funkcję, perfekcyjnie utrzymuje głebokosc siewu. Kazde kolo wału oponowego odpowiada za pracę dwóch redlic dzieki czemu kopiowanie terenu jest na wysokim poziomie

#8 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 22:27

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone dobrze jak jeszcze cisnie na ciagnik? ;) ;[ ja bym wolal, zeby jednak spozytkowac ta mase na uprawe niz ugniatanie ziemi przez kola ciagnika ;)

po rolce dociskowej tez nie trzeba walowac.

po wale jest ryzyko zasklepienia ziemi, w tym roku to murowane.

wal w wilgotnej glebie zakleja sie i wyrywa platy ziemi, z zasianymi ziarnami :o

wiadomo, ze nie ma maszyny uniwersalnej, ale ja patrze na swoje warunki, gdzie zawsze jest wilgotno.

kazde z kol jest zawieszone niezaleznie, ze piszesz o dobrym kopiowaniu? nie wydaje mi sie, ze zawieszenie na rownolegloboku mialo jakiekolwiek problemu z kopiowaniem terenu.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2010 - 22:49

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone Po kolei. Za wałem masz bronę posiewną, która rozluźnia warstwę gleby przerywając parowanie, ale fakt faktem ze w tym roku warunki są ciężkie.

wal w wilgotnej glebie zakleja sie i wyrywa platy ziemi, z zasianymi ziarnami ;)

- rolki dociskające również sie zaklejają i powodują taki sam efekt wyrywania ziemi i nasion, zwłaszcza rzepaku (sam przez to przechodziłem)

kazde z kol jest zawieszone niezaleznie, ze piszesz o dobrym kopiowaniu?

- tak @Brzozak2, każde z kół jest zawieszone niezależnie względem ramy!

#10 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 23:21

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone to wszystko juz wiem ;)

planujesz wymiec w stosunkowo niedalekiej przyszlosci lemkena na cos innego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2010 - 23:42

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone nie mogę w ciągu 5 lat się go pozbyć bo był brany na MGR. Po upływie tego okresu na pewno wymienię. Na co ? Na obecną chwilę nie wiem, ale plany są. Nie będę chciął połzawieszanego siewnika, a jesli juz to Rapid mechaniczny o ile zrobia do tego czasu 6m ;) jak nie to rozważę 4m. Będę brał też pod uwagę Lemkena Solitar 9 wersję z nawozami, mniejsza skrzynia od siewników półzawieszanych ale manewrowosc lepsza.
Jeżeli miałbym możliwość to też obejrzałbym ten wytwór:

rzepak,qq,buraki,zboza co tylko chcesz możesz siac

#12 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 23:42

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone w horsch-u nie ma czegoś takiego jak zaklejanie rolek dociskowych czy wyciągania nasion do tego perfekcyjnie kopiowanie terenu oraz dozowanie nasion, fakt że wał oponowy potrafi się zakleić ale to gdy ziemia wygląda jak masło.

#13 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 01:57

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone tume robi 6 metrowego mechanika, na drodze ciagniesz jedna 3 metrowa sekcje za druga.

@iron tez mi sie wydaje, ze rolki raczej sie nie oblepiaja.

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2010 - 06:50

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone Odnośnie wałowania to w typowym Rollexie nacisk na metr jest ze dwa, jak nie trzy razy mniejszy niż po rapidzie. Dodany obrazek Pod rapida musi być gładko na polu, szczególnie pod rzepak, bo bywa różnie. Wadą przy siewie rzepaku w rapidze mechanicznym, jest to, że trzeba często stan napełnienia sprawdzać, bo można nie posiać połową, albo w zebrę. Dodany obrazek W okolicy jeden już Poznaniakiem po Rapidzie poprawiał. Dodany obrazek Ogólnie to Pronto też się zaklei... Kuzyn ojca siał Prontem po burakach, pole uprawione wcześniej jedynie talerzówką. Efekt taki, że jak wilgotna ziemia byłą to się wał oponowy zaklei i po temacie. Dodany obrazek Mnie bardzo interesuje jak się ten wychwalany wał pierścieniowy gumowy Amazonki na mokro sprawdza. Dodany obrazek

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2010 - 09:12

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone

tume robi 6 metrowego mechanika, na drodze ciagniesz jedna 3 metrowa sekcje za druga.

@iron tez mi sie wydaje, ze rolki raczej sie nie oblepiaja.

Tume też oglądałem i przyznam, że to ciekawy siewnik. Warty zainteresowania biorąc pod uwagę cenę.

@Brzozak2 Tobie się raczej wydaję, że się nie zaklejają. Na piaskach nic sie obklei i możesz siać nawet w czasie deszczu, Daj trochę zwięźlejszą ziemię, nie koniecznie glinę i pozamiatane. Poszukam gdzieś zdjęc bo wiem że robiłem zdjęcia wałkom jak te sie obkeiły.

Pod rapida musi być gładko na polu, szczególnie pod rzepak, bo bywa różnie. Wadą przy siewie rzepaku w rapidze mechanicznym, jest to, że trzeba często stan napełnienia sprawdzać, bo można nie posiać połową, albo w zebrę.

Dlaczego pole musi być gładkie? Nic takiego nie ma miejsca, pole orane w sztorc i Rapid pięknie zrobił robotę w tej Spółdzielni.
Co do drugiej czesci wypowiedzi to też się mylisz. Czy to pneumatyk, czy mechaniczny trzeba i tak codziennie czyscic wałki. Tu i tu wynik może być oszukany przy zabrudzonych mechanizmach wysiewu. A to czy sieję połową czy nie to ustawia się z ciągnika za pomocą Control-Station

#16 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 09:18

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone kurcze jest duzo ciekawych rozwiazan, ale nie ma tego co by wszystkie wymogi spelnialy ;)

a znow jak sie juz kupi to wychodza, rzeczy ktorych nie dalo sie przewidziec.

cirrus amazonki fajny, ale nie ma zadnych rolek dociskowych i wysiewu nawozow ;[

mi sie ultima bardzo podoba, ale tez nie sieje nawozu :/ trzeba by z farmetem, albo sprinterem mutanta zrobic ;)

#17 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 09:59

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone Ultima ma nawożenie ale tylko w formie płynnej jak już;)

#18 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 10:26

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone to dobrze wiedziec ;)

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 grudzień 2010 - 11:36

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone @Brzozak2 dlatego ważne jest aby wybrać maszynę do panujących warunków.

cirrus amazonki fajny, ale nie ma zadnych rolek dociskowych i wysiewu nawozow ;[

żaden z znanych mi siewników nie ma rolek dociskających wysiew nawozów. Jedynie wał oponowy w niektorych przypadkach spełnia te funkcję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 12:14

Aggregat uprawowo siewny Horsh Vaderstadt Amazone chodzilo mi o rolki za sekcja wysiewajaca nasiona, ktorych cirrus nie posiada, przynajmniej tak zauwazylem

i

wysiew nawozu, tak ogolnie.

byc moze zgrabnie tego nie ujalem, ale po co dociskac nawoz? ;[

Dodaj odpowiedź