Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na co moge liczyć?

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KarolWisnia1992

KarolWisnia1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 16:43

Na co moge liczyć? Witam!

Na jakie dofinansowanie z Unii moge liczyć? Mam 18 lat, 20 ha średniej klasy ziemi. Gospodarstwo prowadzi wujek a ja mu pomagam i w przyszłości mam je przejąć. Prowadzimy głównie hodowle świń, obecnie ok. 100 sztuk. Sprzęt jaki mamy to: Zetor 9540(97r) 2x Ursus 360, Bizon(78r), Claas Merkant(76r), Bolek(89r). Moge dodać, że chodze do III LO a następnie zamierzam studiować rolnictwo na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Na co moge liczyć? Dzisiaj, 05:53
  •  

#2 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 17:27

Na co moge liczyć? licz na siebie :) na wszystkie programy mozesz liczyc z tym areałem;) przynajmniej u nas w swietokrzyskim;)

#3 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 21 listopad 2010 - 17:34

Na co moge liczyć? dokladnie, licz na siebie, co chcesz kupywac jak masz dobry park maszynowy? Chyba ze jakas maszyne do uprawy.
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#4 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 17:37

Na co moge liczyć? wiedze ze mamy podobna sytuacje ja tez mam odzedziczyc gospodarstwo po wujku ale dopuki wujek nie przepisze na ciebie to od unii nic nie dostaniesz jak skocznysz szkole rolnicza i wujek przepisze na ciebie gospodarstwo to bedzie co innego wtedy mozesz skladac na mlodego rolnika

#5 Share KarolWisnia1992

KarolWisnia1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 17:38

Na co moge liczyć? A jeśli notarialnie mi to przepisze to przed skończeniem szkoły rolniczej moge sie o coś ubiegać?

Chodzi mi o remont budynków, powiększenie areału, prasa na baloty...

#6 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 17:44

Na co moge liczyć? jesli nie masz szkoly rolniczej to tylko zwykle doplaty z unii od gruntow rolnych jekie zapewne twoj wujek bierze co roku wiec z przepisaniem lepiej poczekac zanim skoczysz szkole rolnicza

#7 Share KarolWisnia1992

KarolWisnia1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 17:49

Na co moge liczyć? Czyli dopiero za 6 lat będe mógł sie ubiegać (rok liceum + 5 studiów)?

#8 Share bobek1

bobek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 17:51

Na co moge liczyć? na młodego rolnika możesz wziąść premie.masz pewien okres czasu aby uzupelnic wyksztalcenie.jesli sie myle to poprawcie mnie.

#9 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 18:02

Na co moge liczyć? bobek1 tez cos slyszalem z tym ze mozna uzupelnic po jakims czasie tylko nie wiem po jakim

KarolWisnia1992 a czego az 5 lat studiow?? gdzies czytalem ze wyksztalcenie rolnicze mozna zrobic w 2 lata

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 18:09

Na co moge liczyć? słuchaj dzisiaj był akurat program w tv i z agencji mówili że młody rolnik jest do wzięcia bo mało ludzi się zgłasza główne wymogi to: nie posiadanie gospodarstwa a szkołę możesz po wzięciu premii uzupełnić najlepiej jedź do najbliższej agencji i się wszystkiego dokładnie dowiesz bez żadnych nieporozumień

#11 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 18:45

Na co moge liczyć? 3 lata jest na uzupełnienie wykształcenia. Co do premii na młodego rolnika to przecież już nabór jest zakończony w większości województw.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#12 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 19:14

Na co moge liczyć? przepisać może przecież jak mu przyznadzą młodego bo jak ma ziemie na siebie wcześniej to nie złozy wniosku bo program jest dla przejmujących a nie już posiadających gospodarstwo
-wykształcenie może uzupełnić zaocznie(2-3lata)to trwa i na koniec jest egzamin zawodowy

#13 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 19:33

Na co moge liczyć? Owszem jest jeszcze tak że może już mieć gospodarstwo ale.....przekazane w drodze spadku darowizny w trakcie trwania nauki w systemie dziennym-może składać do 12 miesięcy po zakończeniu nauki mając już ziemię

#14 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 19:45

Na co moge liczyć?

Czyli dopiero za 6 lat będe mógł sie ubiegać (rok liceum + 5 studiów)?

jak idziesz na UP w Poznaniu to widze zorientowany maturzysta w h.. jesteś:) rolnictwo skada sie z 2 etapów studiów pierwsze 3,5 roku kończą sie tytulem inżyniera (wiec wykształęcenei rolnicze już jest) później 1,5 roku trwa magisterka czyli 3 semestry totalnej ściemy;) w tym roku zaczołęm taki kierunek studiów i powiem Ci że jeśli nie masz gowy do matmy fizyki i chemii to marny Twój los... a wykształecenie na młodego można uzupełnić w przeciagu 3 lat;)
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#15 Share KarolWisnia1992

KarolWisnia1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 20:10

Na co moge liczyć? A szkoła policealna wystarczy?

#16 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 20:17

Na co moge liczyć? Ja chodze do szkoły rolniczej dokładnie studium rolnicze z egzaminem zawodowym i to mi daje wymagane wykształcenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share KarolWisnia1992

KarolWisnia1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 15:52

Na co moge liczyć? A jest jakaś możliwość kredytu na remont budynków?