Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wóz paszowy wybrać?

706 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 16 luty 2011 - 20:46

Jaki wóz paszowy wybrać? Nie wejdzie raczej w 12. Ja bym proponował jakieś 14 metrów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wóz paszowy wybrać? Dzisiaj, 15:59
  •  

#142 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 16 luty 2011 - 21:09

Jaki wóz paszowy wybrać? @farmersNHtd95d nie bierz wozu z tylnym wysypem choćby nie wiem co..... Też mam wąski korytarz i nie wyobrażam sobie przerzucania paszy ze środka.. wbrew pozorom to tak lekko nie idzie Na 50 dojnych spokojnie starczy 10m3 ale jak by było zapasu 2m3 to też by nie zbywało. I zdecydowanie rozglądaj się za prasą z nożami lub firmą usługową z przyczepą.. bo ja już ostrzenie noży mam za sobą i po wymianie doświadczeń z innymi użytkownikami to żadne wozy nie sprawdzają się w 100% przy nie pociętej paszy. Bo rozerwanie beli nie trwa 2 minut ale pocięcie już 10-15, no i noże szybko się tępią... A jakiej szerokości masz korytarz paszowy?

#143 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 16 luty 2011 - 21:30

Jaki wóz paszowy wybrać? jak myślicie czy paszowóz 8m wystarczy na 40-45 sztuk ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 16 luty 2011 - 21:58

Jaki wóz paszowy wybrać?

@farmersNHtd95d nie bierz wozu z tylnym wysypem choćby nie wiem co..... Też mam wąski korytarz i nie wyobrażam sobie przerzucania paszy ze środka.. wbrew pozorom to tak lekko nie idzie Na 50 dojnych spokojnie starczy 10m3 ale jak by było zapasu 2m3 to też by nie zbywało. I zdecydowanie rozglądaj się za prasą z nożami lub firmą usługową z przyczepą.. bo ja już ostrzenie noży mam za sobą i po wymianie doświadczeń z innymi użytkownikami to żadne wozy nie sprawdzają się w 100% przy nie pociętej paszy. Bo rozerwanie beli nie trwa 2 minut ale pocięcie już 10-15, no i noże szybko się tępią... A jakiej szerokości masz korytarz paszowy?

Korytarz ma ok 2.5 metra. Na takiej szerokości chyba nie ma innego wyjścia jak tylny wysyp <_< Prasa jest następna w kolejce zaraz po zakupie paszowozu ;) A ty jak szeroki masz korytarz ? Fajny jest ten twój italmix ale słyszałem, że od beli potrafią pękać ślimaki :o

Edytowany przez farmersNHtd95d, 16 luty 2011 - 22:18.

#145 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 16 luty 2011 - 22:32

Jaki wóz paszowy wybrać? Na ślimakach nie widać zużycia i też słyszałem te plotki.. Ale jak gadając z użytkownikami to im też nic sie nie działo. Puki co kręci dobrze :lol: u mnie niewiele więcej bo 2,60. Podniosłem progi korytarza na jakieś 30cm i nic już nie trafia krowom pod nogi. Ale chyba najlepsze rozwiązanie na takiej szerokości to ma kolega @pioter w swoim solomixie. Mi się wydaje że jednak wozy co mają od 2 ślimaków w górę to szybciej mieszają

#146 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 16 luty 2011 - 22:39

Jaki wóz paszowy wybrać? Właśnie tylko @piotra ma 9m3a to mało na 2 bele i ok. 500kg kukurydzy <_< Większe mają już szerokość od 2.30 a to z 2 tylnymi wysypami to już za szeroki :( Myślałem, też o 2 pionowych ślimakowych ale cena około 20 tyś. więcej :( U mnie korytarz wygląda tak http://www.agrofoto....e/234005-obora/

Edytowany przez farmersNHtd95d, 16 luty 2011 - 22:41.

#147 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 16 luty 2011 - 22:41

Jaki wóz paszowy wybrać? tyle co napisałeś to spokojnie w 9m3 wejdzie. Ja wrzucam 2 bele i ok 700 kg qq (jak miałem w zeszłym roku pod dostatkiem to po 1000kg szło) i zostaje miejsca jeszcze spokojnie jest na trzecią belę (tak 40cm do krawędzi jeszcze zostaje)

Edytowany przez luki0489, 16 luty 2011 - 22:43.

#148 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów

Napisany 16 luty 2011 - 22:46

Jaki wóz paszowy wybrać? Jak mieszałem w 10 m3 tyle,że poziomym to paszowóz był pełen aż się usypywał <_< Nie chcę się rozczarować i kupić za mały :D

#149 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 16 luty 2011 - 22:48

Jaki wóz paszowy wybrać? A ten poziomy to na pewno ma 10m3?? bo u kolegi @karolch to wrzucają 2 belki, ok 2 t qq i młuto do kuhna 10 więc albo 150 bele kręci twoja sipma albo wóz tyle nie ma :lol:

#150 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów

Napisany 16 luty 2011 - 22:51

Jaki wóz paszowy wybrać? Według instrukcji ma te 10 m3Belki mam normalne 120x120 cm. Może diler dałby na próbę takiego triolieta jak ma @piotr :D
Muszę dokładnie zmierzyć szerokosc korytarza.
Już mam mętlik w głowie na jaki się zdecydować 1 czy 2 ślimakowy ? Z tylnym wysypem po środku czy nie ?

Edytowany przez farmersNHtd95d, 16 luty 2011 - 23:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 17 luty 2011 - 11:25

Jaki wóz paszowy wybrać? Wysyp tylny to już ostateczność. Bo każdego dnia będziesz narzekał na przegarnianie paszy. A przy 2 tonach to może zająć co najmniej 20-30 minut. A jak będziesz miał 2 boczne to masz ten czas zaoszczędzony. Zimą to tak wielkiego znaczenia nie ma te pół godziny ale w sezonie to każda minuta na wagę złota. Jak zmienisz prasę to czy jedno czy dwu ślimakowy nie będzie miał aż tak dużego znaczenia. Wiem przez co przechodzisz bo rok temu miałem to samo :P

#152 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów

Napisany 17 luty 2011 - 15:55

Jaki wóz paszowy wybrać? Tak sobie dziś myślałem żeby kupić z tylnym wysypem i dorobić taki trójkąt z blach aby rozrzucał pasze na prawo i lewo.
@Luki Myślisz, że Sobol dał by na próbę taki paszowóz ?

Edytowany przez farmersNHtd95d, 17 luty 2011 - 15:56.

#153 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 17 luty 2011 - 19:58

Jaki wóz paszowy wybrać? Sobol już nie daje na testy bo jak z nim gadałem to ma dość już ciągania bo jak ktoś weźmie to nie uważa w ogóle, a o smarowaniu i dolewaniu oleju to już tylko pomarzyć można. I z tego co wiem to tego co miał na testach to już opchnął.
A co do tej blachy to trzeba porządnie zrobić tak jak aby z tyłu za tym trójkątem nic się nie przesypywało. Metal-fach i Dąbrowski robią pod wymiar więc można tam się zapytać. Jak coś to umów się z Sobolem i zorganizuje się u mnie jakiś pokazik :lol: a ja już z darkiem się jakoś rozlicze bo za darmo mu sprzedaży nie będę nakręcał hehe

#154 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów

Napisany 17 luty 2011 - 21:12

Jaki wóz paszowy wybrać? No tak to jest ze sprzętem pokazowym,że ludzie nie szanują. Jeszcze nie wiem czy będę brał wóz na jesieni nie wiem jak z kasą czy się wyrobię :( A nie wiesz Sobol ma jakieś formy finansowania ? I jeszcze jedno pytanie czy w twoim wozie można te dwa wysypy przesunąć jeszcze bardziej do środka ?

#155 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 17 luty 2011 - 21:36

Jaki wóz paszowy wybrać? Jak te wysypy przesunie się przed koło to będzie wóz jeździł po paszy... Bo tam mam takie blachy specjalnie wycięte aby zaraz za wysypem już spadało. Jakbyś miał korytarza 3m to można wziąć jeden z przodu a drugi z tyłu po przekątnej, wtedy równomiernie oba sypią. Bo tak jak u mnie to trzeba się wprawić aby równo rozwieźć
A jak z finansowaniem jest to nie wiem bo jak do tej pory to wszystko za gotówkę u niego brałem. Kiedyś kiedyś jak dojarkę zakładał to mówił że jeszcze z pół mln ludzie mu wiszą.. więc jak nic się nie zmieniło to można dogadać się z nim jak najbardziej ale wtedy niestety nie można już liczyć na upust ;[

Edytowany przez luki0489, 17 luty 2011 - 21:39.

#156 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów

Napisany 17 luty 2011 - 22:43

Jaki wóz paszowy wybrać? Trochę źle napisałem. Chodzi mi czy bardziej do środka wozu patrząc od tyłu ? Coraz bardziej podoba mi się ten italmix B) Ty a on ma własną hydraulikę ? Bo na filmiku widziałem pełno węzy z przodu wozu. Tak myślałem, że jak bym nie miał tyle gotówki to wziąć w raty i po problemie :D

Edytowany przez farmersNHtd95d, 18 luty 2011 - 11:46.

#157 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 18 luty 2011 - 14:15

Jaki wóz paszowy wybrać? No już bardziej do tyłu się nie da tych wysypów ze względu na jego kształt.. hydrauliki nie ma własnej ale ma własny rozdzielacz przez co potrzebuje tylko jednej pary złączy. I ten rozdzielacz obsługuje się na linki i dźwignie do traktoru. Tak raczej większość wozów ma. No ja na ten swój nie narzekam. Wiadomo to nie jest "mercedes" wśród wozów paszowych ale jakościowo nie jest najgorzej wykonany i ma małe zapotrzebowanie na moc, ładnie miesza i tnie (jak ma nie przytępione noże :lol: )

#158 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów

Napisany 18 luty 2011 - 15:07

Jaki wóz paszowy wybrać? Na filmiku wyglądało to tak jak by miał własna hydraulikę ;) Trochę szkoda, że nie da rady przesunąć wysypów :( Pisałem do Andrzej D. od Sobola to pisał, że jakoś się dogadamy z finansowaniem np. leasing, kredyt :D

Edytowany przez farmersNHtd95d, 18 luty 2011 - 15:08.

#159 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 18 luty 2011 - 15:18

Jaki wóz paszowy wybrać? Moim zdaniem powinieneś być zadowolony z tej maszyny bo jak oglądałem twój filmik z mieszania to powiem że marnie szło z belami... Tylko w przyszłym roku radzę Ci nająć kogoś żeby albo sieczkarnią pociął trawy albo kogoś z przyczepą. Bo przy pociętej kiszonce przygotowanie paszy będzie trwać o połowę krócej a co za tym idzie połowę taniej. Jak armir da to w tym roku będę miał prasę z nożami a jak nie to w pryzmę będę robił :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów

Napisany 18 luty 2011 - 15:21

Jaki wóz paszowy wybrać? Masz rację byłem średnio zadowolony z mieszania tamtym wozem. Wiadomo lżej na ręce ale trochę bele kiepsko rozwalał ;[ W planach jest prasa z nożami tak może za rok lub dwa. To jakoś się ten czas przemęczę :D Myślałem, żeby kupić wycinak piłowy i przecinać balota na połowę B) A jaką prasę planujesz kupić ? Pewnie claas co ?

Edytowany przez farmersNHtd95d, 18 luty 2011 - 15:26.

Dodaj odpowiedź