witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Mam pytanie dla tych którzy używają wozu paszowego. Jak są mrozy ok (-15,-20) to nakładam kiszonkę prędzej na wózki i stają w oborze żeby odtajała a wy mieszacie też prędzej jak jest zmarznięta czy mieszacie i rozdajecie taką jaka jest?


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Najlepiej żebyś wziął taki wóz na testy i byś sprawdził jak se będzie radził z belami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Mam pytanie dla tych którzy używają wozu paszowego. Jak są mrozy ok (-15,-20) to nakładam kiszonkę prędzej na wózki i stają w oborze żeby odtajała a wy mieszacie też prędzej jak jest zmarznięta czy mieszacie i rozdajecie taką jaka jest?

Jak głęboko jest zmarznięta pryzma lub bela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pryzmie to przy brzegach tak z 10cm gorzej z belami bo są głęboko zamarznięte i jak to przy beli do okoła


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

U mnie pryzma z sianokiszonką nie zamarza a kukurydza z góry to tak 2-3 cm a bele jak dobry mróz to do połowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lamboEVO100 Drzwi wąskie bo obora była budowana w 94 roku wtedy nie robiliśmy nawet kiszonek. A o paszowozie nikt nie słyszał.

@pioter właśnie 9m3 to zdecydowanie za mało na 2 bele i QQ. Tylko,że ja mam oborę uwięziową i nie sprawdza się wywalenie paszy na raz na obie strony krowy, aż pływają w żarciu :(

@PawelSG A jak sgardiboldi radzi sobie z belami ? On ma 1 poziomy ślimak ?

@Duzy1 To chyba było by najlepsze rozwiązanie.

Cena do 100 tyś. brutto.

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@farmers bele po jakiej prasie??? w mój spokojnie wchodzi 1200 kg sianokiszonki i 1200 kg qq.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bele po sipmie. Wiem ,że wchodzi tylko ty wrzucasz już rozdrobnioną trawę, a to też ma znaczenie.

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelSG    1

A w paszowóz 10m3 -2 bele po welgerce mocno zbite i 2t QQ wejdzie??

 

 

jesli ktoś Ci powie ze wejdzie to Cie okłamie:) tak bym to ujał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak to jest z paszowozami Kuhn. Czy 10m3 a 12 ma wyższy ślimak czy tylko założone nadstawki ? Bo tak myślałem może kupiłbym 10 i założyła nadstawki jak by był mały jak sądzicie dobry pomysł ? Może ktoś się orientuje w jakiej cenie są nadstawki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

8m a 10m i 12m różni się tylko wysokością nadstawek ślimak jest ten sam ta sama ilość noży

na plus że można kupić mały a później dokupić nadstawki i miarę zwiększania stada

na minus wraz ze wzrostem nadstawek spada szybkość i jakość rozdrabniania bo ślimak pozostaje taki sam

mój sąsiad ma 12m i narzeka na rozdrabnianie bel nawet myślał żeby zrobić wyżej dodatkowy nóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

jesli ktoś Ci powie ze wejdzie to Cie okłamie:) tak bym to ujał:)

A w 12m3 wcisnęło by się??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

W 12 metry pomieści się chyba żeby była bardzo sucha ta kiszonka to może być problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

@farmersNHtd95d nie bierz wozu z tylnym wysypem choćby nie wiem co..... Też mam wąski korytarz i nie wyobrażam sobie przerzucania paszy ze środka.. wbrew pozorom to tak lekko nie idzie Na 50 dojnych spokojnie starczy 10m3 ale jak by było zapasu 2m3 to też by nie zbywało. I zdecydowanie rozglądaj się za prasą z nożami lub firmą usługową z przyczepą.. bo ja już ostrzenie noży mam za sobą i po wymianie doświadczeń z innymi użytkownikami to żadne wozy nie sprawdzają się w 100% przy nie pociętej paszy. Bo rozerwanie beli nie trwa 2 minut ale pocięcie już 10-15, no i noże szybko się tępią... A jakiej szerokości masz korytarz paszowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@farmersNHtd95d nie bierz wozu z tylnym wysypem choćby nie wiem co..... Też mam wąski korytarz i nie wyobrażam sobie przerzucania paszy ze środka.. wbrew pozorom to tak lekko nie idzie Na 50 dojnych spokojnie starczy 10m3 ale jak by było zapasu 2m3 to też by nie zbywało. I zdecydowanie rozglądaj się za prasą z nożami lub firmą usługową z przyczepą.. bo ja już ostrzenie noży mam za sobą i po wymianie doświadczeń z innymi użytkownikami to żadne wozy nie sprawdzają się w 100% przy nie pociętej paszy. Bo rozerwanie beli nie trwa 2 minut ale pocięcie już 10-15, no i noże szybko się tępią... A jakiej szerokości masz korytarz paszowy?

 

Korytarz ma ok 2.5 metra. Na takiej szerokości chyba nie ma innego wyjścia jak tylny wysyp <_< Prasa jest następna w kolejce zaraz po zakupie paszowozu ;) A ty jak szeroki masz korytarz ? Fajny jest ten twój italmix ale słyszałem, że od beli potrafią pękać ślimaki :o

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

Na ślimakach nie widać zużycia i też słyszałem te plotki.. Ale jak gadając z użytkownikami to im też nic sie nie działo. Puki co kręci dobrze :lol: u mnie niewiele więcej bo 2,60. Podniosłem progi korytarza na jakieś 30cm i nic już nie trafia krowom pod nogi. Ale chyba najlepsze rozwiązanie na takiej szerokości to ma kolega @pioter w swoim solomixie. Mi się wydaje że jednak wozy co mają od 2 ślimaków w górę to szybciej mieszają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tylko @piotra ma 9m3a to mało na 2 bele i ok. 500kg kukurydzy <_< Większe mają już szerokość od 2.30 a to z 2 tylnymi wysypami to już za szeroki :( Myślałem, też o 2 pionowych ślimakowych ale cena około 20 tyś. więcej :( U mnie korytarz wygląda tak http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/234005-obora/

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

tyle co napisałeś to spokojnie w 9m3 wejdzie. Ja wrzucam 2 bele i ok 700 kg qq (jak miałem w zeszłym roku pod dostatkiem to po 1000kg szło) i zostaje miejsca jeszcze spokojnie jest na trzecią belę (tak 40cm do krawędzi jeszcze zostaje)

Edytowano przez luki0489

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mieszałem w 10 m3 tyle,że poziomym to paszowóz był pełen aż się usypywał <_< Nie chcę się rozczarować i kupić za mały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

A ten poziomy to na pewno ma 10m3?? bo u kolegi @karolch to wrzucają 2 belki, ok 2 t qq i młuto do kuhna 10 więc albo 150 bele kręci twoja sipma albo wóz tyle nie ma :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji ma te 10 m3Belki mam normalne 120x120 cm. Może diler dałby na próbę takiego triolieta jak ma @piotr :D

Muszę dokładnie zmierzyć szerokosc korytarza.

Już mam mętlik w głowie na jaki się zdecydować 1 czy 2 ślimakowy ? Z tylnym wysypem po środku czy nie ?

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj