witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Za używanego Kennana sporo kasy? :P Ceny Keniów zaczynają się już od 15tys ( takie w jako takim stanie). Jaki ciągnik ma chodzić? Mi osobiście taki się podoba: http://www.allegro.pl/item925561256_woz_paszowy_paszowoz_strautmann_900f_samozalad.html Z tym, że nowe to nowe to bym polemizował. :( Co z tego jak jest słabej jakości?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoss1990    0

ja używam na stado 50 sztuk 8 m3 marki Malgar i dobrze sie spisuje mam tez Kverneland'a 16 który jest na sprzedanie cena dla zainteresowanych ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marceli    0

u mnie chodzi sano 8 i kreci nim 60tka:) w okolicy tylko takie maja cena korzystna a i jakosc niezla. kreci prawie dwa lata i mozna by noze zmieniac bo sianokiszonke slabo tnie a poza tym bezawaryjnie... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

my mamy Pronara na stado 200 sztuk. Miesza się Zetorem 7011 i trzeba juz drugi raz noże naostrzyć. Była jedna mała awaria przez kamień w kiszonce ale kosztowało to 60 złotych. Mieszamy już prawie 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

nowy metaltech tez fajny i cena przyzwoita. Tego STRAUTMANNa nie bierz!!! kolega ma taki mówi że ten frez to porażka nie przydatny psuje sie i problem z częściami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

jeśli mam wybierać to musi być z pionowym ślimakiem... kolega ma z poziomym mieszaniem i dosyć długo musi czekać aż potnie balota a druga sprawa to długość te z pionowym ślimakiem są krótsze a przestrzeń za wyjazdem u mnie nie jest zbyt duża i wymiary mają znaczenie...

do Rogeryk: jaka cena była tego pronara i jaki ciągnik z nim współpracuje... pozdro


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

No belke szybciej potnie z pionowym. Ale wydaje mi się że szybciej miesza pasze ten z poziomym (kiedyś oba mieliśmy na testach). No co do gabarytów to mniejszy z pionowym tak jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

tu chodzi o gabaryty narazie zmodernizowałem starą oborę a w planie jest postawienie nowej ale teraz musze dopasować sprzęt do tej obory... a te z poziomymi ślimakami jakie zapotrzebowanie na moc??


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

ja bym ci zaproponował sano 8 m3 w zupełnosci by ci wystarczyło wrazie draki szybki serwis mozesz kupic woz z firmy sano uzywany z jakas tam gwaracja rozruchowa na kilka dni chyba 7 a nie od jakiegos handlarza czy rolnika takie jest moje zdanie moze sie myle ja mam sano 3 m3 i na 24 krowy i 10 jałowek jest w zupełnosci wystarczajacy jak dlamnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

a jak jest z serwisem jeśli chodzi o sano i w jakiej cenie taka używka by była o pojemności 8m3??


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

taka używka 8m3 w bdb stanie kosztowała by 40-45 tyś. myśle że zapotrzebowanie mocy do pionowego i poziomego jest podobne, myśle że poziome mogą potrzebować nawet więcej mocy. ponieważ na mieszadło działają większe siły, ale nie znacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

taki zakup by mi odpowiadał tylko teraz znaleźć taki wóz paszowy... zastanawia mnie też metal-fach bo części są łatwo dostępne i mam blisko do znajomego dealera... pozdro


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ja bym ci zaproponował sano 8 m3 w zupełnosci by ci wystarczyło wrazie draki szybki serwis mozesz kupic woz z firmy sano uzywany z jakas tam gwaracja rozruchowa na kilka dni chyba 7 a nie od jakiegos handlarza czy rolnika takie jest moje zdanie moze sie myle ja mam sano 3 m3 i na 24 krowy i 10 jałowek jest w zupełnosci wystarczajacy jak dlamnie

 

a ile taki mały wóz 3-5 m3 może kosztować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takiego maluszka to już za 20tys kupi. :P Niby robertbara ma z frezem i jakoś nie narzeka, gdybym miał sianokiszonkę w pryzmach bez zastanowienia brał bym z frezem lub wycinakiem( Troiliet, BvL). Gdyby nowe poziome były tańsze, wziął bym takiego. :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

wozy Trioliet mają swoją cene u mniw okolicy jest agromix rojęczyn i ceny mają kosmiczne... pozdro


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

jeśli mogę się wtrącić to podejrzewam że za używke tyle z tego co się orientuje...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używka, max 6 letnia zapewne. :P Ja osobiście takich mieszalników nie polecam, mało noży + mniejszy ślimak= dłuższe mieszanie. Troiliet'y mają swoją cenę, ale i jakość. :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

FarmerF10244C1 zgadzam się z Tobą mam wycinarke Trioliet idziała bez zarzutu już 7 rok..


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rado2140    0

Witam, mam do was pytanie mam szejdziesiont krów i młodzierz potrzebuje wozu paszowego podpowiecie mi jakom powieszchnie paszowozu wybrać i jakiej firmie najlepiej zaufać ??

 

PROSZE POMUSZCIE Z GÓRY DZIeKI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednia pojemność to będzie coś około 10-12 metry, najlepiej kup coś zachodniego na pewno będziesz zadowolony. Trawy robisz w belę czy w pryzmy ? Jaki szeroki wjazd do obory ? Jaki traktor masz zamiar podpiąć ? I jakimi środkami dysponujesz ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rado2140    0

cały korytarz z korytami ma 4,30cm. Kiszonki pół na pół 1pokos w pryzme drugi w bele i do tego bym podpioł albo JD 3040 albo JD3650 . O co ci chodzi z tymi środkami ??

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj