witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

slawek74    12045
Farmer6820 napisał:

U nas jeden sie trochę ciagal ze straumanem. Kupił 8m3 i miał krzywa podloge po paru pismach i postraszeniu gazetami wymienili mu dopiero na nowy

Kto i kiedy? Strautmann nie robi 8m3 6 lat użytkuje 9m3 bez problemu ☺ polecam przed zakupem miałem na testy na 2 tygodnie a nie jakieś jedno mieszanie gdy się zdecydowałem został do przyjazdu mojego 3 miesiące☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W teczkach taka sytuacje mieli. Rok prawie sie pismami wymieniali. Kupil w listopadzie 2017 a nowy dali mu w październiku 2018. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Wóz paszowy Dunker storti 8 M3 obniżana os, noże wolframowe, wałek szerokokątny, dwa wysypy tylne, opony 400, przekładnia dwubiegowa cena 71 netto. Prześwit pod ramą 23 cm. Wystarczająco czy będzie się ciągnąć błoto?  Wysokość wozu 2,42 m 

Zwykłą os na szerokich oponach 2,55m cenowo podobnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A skąd mamy znać Twoje warunki? U mnie błota nigdy nie ma i prześwitu mogłoby być 5 cm, gdyby nie progi we wjazdach do obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Nie jeździj po błocie ,żaden prześwit Ci nie pomoże i  napie.....lisz za każdym razem w oborze  ,a lepiej dowieźć  ciągnikiem który będzie ładował czy też ładowarką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12045

Ja mam wóz na 10 standardowy czasem przez błoto jesienią/wiosną to koła się nie kręcą ciągam ciągnikiem 115km mniejszym by było ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    855
ukaszProcho napisał:

Wóz paszowy Dunker storti 8 M3 obniżana os, noże wolframowe, wałek szerokokątny, dwa wysypy tylne, opony 400, przekładnia dwubiegowa cena 71 netto. Prześwit pod ramą 23 cm. Wystarczająco czy będzie się ciągnąć błoto?  Wysokość wozu 2,42 m 

Zwykłą os na szerokich oponach 2,55m cenowo podobnie 

może byś w końcu napisał wymiary drzwi wjazdowych do obory. 2 karty piszesz o wyborze wozu a nie podałeś podstawowych danych. jeżeli jest możliwość wjazdu wozem z zwykłą osią to po co się pchać z obniżaną?


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy obniżanej może być problem z wysypywaniem jak są rynny. Podłoga jest za nisko i rynny trzeba nieco bardziej do poziomu unosić. Najgorzej to byłoby przy centralnym wysypie z tyłu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Najmniejszy wjazd to 2,6 wysokość i 2,5 m szerokość ale to u byków i jałówek. U krow tylko gra rolę szerokość stołu 3,2 w sumie jak teraz to wszystko przemyślałem to na zwykłej osi z szerokimi kołami 400 ma 2,5 m więc jakby nie patrzeć wejdzie. Co do wysypów to nie wiem jakie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek047    14

Witam . chce kupić nowy wóz paszowy sano .8m I tutaj kieruje do was pytanie czy warto doposoazyc go w tą taśmą rozladunkową. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

Witam chcę zakupić wóz paszowy 8m jaki system wybrać pionowy czy poziomy ? Jaki marki/modele polecacie. Pasza która będzie rozdrabniana to bele kiszonki i słomy i kiszonka z kukurydzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może poziomy EM? 😉 Ciekawe czy odniosą sukces jak pionowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Pionowy mocno odstaje od zachodniej konkurencji zarówno na 1 jak i na 2 slimakach przynajmniej w suchym materiale, szkoda tylko ze cenowo juz nie koniecznie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mało noży, za wolne obroty czy coś innego? Mając wszystko w pryzmie paszowóz nie ma zbytnio dużo do cięcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batim    7

Witam mam pytanie ile czasu musi kręcić wóz paszowy 8m pionowy by było dobrze pocięte ?

Bele kiszonki , słomy i kiszonka z kukurydzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2019 o 19:54, batim napisał:

Witam chcę zakupić wóz paszowy 8m jaki system wybrać pionowy czy poziomy ? Jaki marki/modele polecacie. Pasza która będzie rozdrabniana to bele kiszonki i słomy i kiszonka z kukurydzy 

Witam,

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą poziomych wozów paszowych Blattin!

#WozyPaszoweBlattin

www.wozy-paszowe.pl

TPR–wozy_245x83+5.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, martin0000 napisał:

To w okolice Mrągowa kiedy byście mogli dostarczyć?

Proszę  o kontakt z naszym doradcą pod numerem telefonu: 602 643 993

Udzieli wszystkich niezbędnych informacji :)

Zapraszam do polubienia naszego fanpage'u na FB #wozypaszoweblattin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

Trochę śmiesznie wyglądają te testy jeżeli handlowiec proponuje że przyjedzie z wozem do gospodarstwa na 2 godziny namieszam sobie dwa wozy i jadą dalej. Gdzie nie wiem co podczas takiego testu można zaobserwować. W dodatku nie ma mowy o ustaleniu godziny bo można przecież można namieszać sobie 7t wysypać i rozdać kiedy będe chciał ładowarką.  Na moją propozycję że wóź odpłatnie zostanie na kilka dni (3-5 dni) gdzie sprawdzę go po swojemu w różnych warunkach uprzejmy pan powiedział że nie są zainteresowani bo i bez tego są liderami wozów poziomych. Może maszyny czy są złe czy ni ocenić nie mogę ale podejście do klienta na pewno gorzej jak za PRL-u 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Jeszcze trochę i takie podejście sie zmieni, cierpliwości. Byłem na kilku szkoleniach dla wlascicieli i pracowników firm i zdębiałem jak zobaczyłem za kogo oni mają rolnika. Więc niech nie dziwią cię takie propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

Mają sprzedaż to rolnika mają w głębokim poważaniu już podczas zakupu dlatego nie chcę nawet myśleć jak to wygląda w przypadku gwarancji czy serwisu. Dlatego choćby nawet to były najlepsze i najwspanialsze wozy na rynku ja za takie traktowanie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj