witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
8 godzin temu, michal1313 napisał:

Witam

Myślałeś może o takim ten dopiero robi dobry TMR i ma 18m3

 

poziomy wóz chyba średnio sprawdza się przy mieszaniu słomy z wapnem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

Witam

Farmer 6820 i tu się mylisz ja swojego Intermixa byłem oglądać u rolnika z okolic Wrześni i on w 12m3 wozem mieszał właśnie słomę z wapnem na legowiska i twierdził że super i dużo krócej to trwa niz w pionowym.

Jak chcesz z nim porozmawiać to daj znać na priv to ci podam do niego nr. telefonu albo adres jak jesteś z Wielkopolski.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Witam odświeżam temat. Ma ktoś może wóz FALKE 9-10m3? Jak ta maszyna się sprawuje? Cena dosyć ciekawa na 40 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Za 9 M3 obniżana os wysyp z tyłu i bok, wzmacniane noże powiedzieli mi 62 tys. Jakieś dodatkowe wyposażenie polecacie lub które musi być w wozie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Mówisz żeby od razu zainwestować w to pieniądze? Myślałem kupić to później bo jak zacznę dobierać to się w 70 nie zmieszczę, wóz miałby być narazie na 36 krów docelowo na max 45. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kup raz a dobrze i potem nic nie będziesz musiał dokładać. Jak ja zamawiałem niedawno to brałem taśmę, magnes. Początki ślimaków że stali nierdzewnej i podest inspekcyjny dwustronny. W tym wyposażeniu RMH 24 m3 wyszło 132 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Jakoś mam wóz paszowy od 13 lat i żaden magnes nie był mi potrzebny :) tak samo jak podest dwustronny, zwykła drabinka jest w czymś gorsza? 

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

He widze ze kolega ma poważne problemy emocjonalne i niestety normalna rzeczowa rozmowa juz jest poza jego mozliwosciami... 

Dla zainteresowanych zakupem mialem na testach kilka lat tumu bvl, strautman, italmix, daf agro, euromilk i dwa z alimy jedno i 2 slimakowy 12m w tym ostatnim na max było 4,1t i 2 taczki obok wozu gdzie i italmix tej samej pojemnosci4.4t.   

jednoslimakowy  alimy 10m bele slomy i bele suchej sianokiszonki mordowal chyba z pół godziny i zascielil sie przy tym caly gdzie bvl tej samej pojemnosci nie wyrzucił prawie nic i pocial wiele szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Akurat belki to specyficzny temat bo każda potrafi mieć inną wilgotność, pojemność można mierzyć towarem z pryzmy, a wysypywanie paszy to już jest całkiem odrębny temat, u mnie w sano paszowóz wysypuje dopiero jak jest 10cm więcej niż ścianki paszowozu, a niedaleko mnie peecon potrafi wysypywac jak jest 3/4 wysokości wozu

Tylko czy dobre jest ładowanie paszowozu równo że ścianami? Raczej zawsze jest problem z wymieszanem przy takiej ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Patr krowom daje z pryzmy a jalowkom bele dopiero od tego roku mam zamiar cała trawe robic na gromade. Co do mieszania całego wozu to tylko podczas testów i pierwszy rok użytkowania tak robilem. Na dzisiaj mieszam co 24h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A co powiecie o wozie firmy fider Zamet? Jakoś blachy dają taka sama jak Falke ale mają więcej noży i 3 noże na ścianie paszowozu. Ceny porównywalne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Do belek może i fajne rozwiązanie, ja mając towar z pryzmy nie ostrze noży już od 3 lat, 15-20 minut mieszania i tmr gotowy a  jak chwilę za długo pomieszam to miał się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj