Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wóz paszowy wybrać?

706 odpowiedzi na ten temat

#641 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 09 luty 2016 - 09:09

Jaki wóz paszowy wybrać?

Witam. A co sadzicie o wozach paszowych Daf-Agro ? possiada ktos moze ? warte zainteresowania ?

Podrobiona Alima wszystko zerżnięte z niej. Jak uważasz,  że Alima dobra to i DAFAGRO dobre.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wóz paszowy wybrać? Dzisiaj, 05:15
  •  

#642 Share maxler

maxler

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 09 luty 2016 - 09:24

Jaki wóz paszowy wybrać? Bo mam do wyboru paszowoz Auto-Agro 12m3 z dwoma wysypami lub w tej samej cenie jest 10m3 Daf-Agro z przenośnikiem do rozdawania i nie wiem który bylby lepszy.

#643 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 09 luty 2016 - 12:17

Jaki wóz paszowy wybrać? Ktoś kiedyś pisał w tym temacie o tych wozach. Podobno do tych mniejszych do 10 m chyba montują przekładnię redukcyjną z tych większych. W EM przykładowo 8-10 m jest przekładnia z wyciąganą rączką a w tym daf-agro jest przekładnia z przestawianą dźwignią(wajchą) jak w wozach 14 m i większych dwuślimakowych chyba. We wszystkich pewnie polskich siedzą przekładnie Comer, więc tylko grubość materiałów i wykonanie gra rolę. W autoagro nie podoba mi się ten 8 kątny kociołek. Za bardzo pewnie blokuje paszę. Przeszukaj ten temat lub innych o wozach w tym dziale. Dafagro założył były pracownik alimy i jak kolega napisał będzie tak samo zbudowany. Inne nie wchodzą w grę?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#644 Share czesio1612

czesio1612

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 18 luty 2016 - 09:06

Jaki wóz paszowy wybrać?

Panowie jeszcze pytanie, z opcji dodatkowych warto brać kontranoże hydrauliczne?

#645 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 19 luty 2016 - 11:28

Jaki wóz paszowy wybrać? Jak masz belki nie pocięte, albo po pasówce jak ja to warto. Czasem jak za mocno wsuniesz to nie idzie wyrwać go ze środka. Wystarczy chociaż jeden. Nieraz jest tak, że zabije się na przeciwnożu i miele i trzeba wysunąć. Przy pryzmie i pociętej kiszonce ewentualnie pociętych belach nie potrzeba.

#646 Share radekz200

radekz200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 16:15

Jaki wóz paszowy wybrać?

co sądzicie o paszowozach metalfach?

#647 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 20:28

Jaki wóz paszowy wybrać? To samo co i o innych maszynach metal fach czyli nie warte uwagi słaba jakość wykonania

#648 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 21:18

Jaki wóz paszowy wybrać? Mi w metalfachu zupełnie nie podoba się konstrukcja ślimaka. Ślimak stopniowany, blachy na zakładkę. To wszystko moim zdaniem zwiększa opory mieszania.

#649 Share radekz200

radekz200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 21:20

Jaki wóz paszowy wybrać?

ale jest chyba sporo tańszy od euromilku :)

#650 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 23:18

Jaki wóz paszowy wybrać?

ale jest chyba sporo tańszy od euromilku :)

Jeśli będziesz mieszał 1 wóz paszowy dziennie- to nie ma sensu nowego. Lepiej kupić używany, sprawdzonej marki i to taniej. Ja w tej chwili mieszam 10m z BVL i miesza się super. Jedynie to że na moim stole paszowym o szerokości 3,1m jest trochę za szeroki i wysypuje mi pasze poza murek:/

Jeśli ktoś by chciał to zapraszam na priv, a poniżej 30 tysięcy sprzedam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 09:09

Jaki wóz paszowy wybrać?

sprzedaż używany za 30tys. a na prow kupisz nowy i nawet grosza nie dołożysz. W tym tygodniu byłem w Euromilku i na wóz testowy trzeba czekać 2 miesiące. W sumie to nie są wozy testowe tylko zastępcze, bo pracują u jednego rolnika do czasu aż nie otrzyma swojego którego zamówił ;[  Mają 4 sztuki. W firmie Jędruś poszedł testowy do kogoś na pokaz i chyba u niego zostanie. Zadeklarowałem chęć testu, ale coś mi się wydaje, że z tymi testami nic nie będzie. Jedynie z Blattin technika pan Szopa zadeklarował, że w 2 dekadzie marca może do mnie przyjechać, bo akurat ich poziomy kręci gdzieś w okolicach ostrołęki,  łomży . Przez telefon widać, że konkretny facet. Wie co sprzedaje i jak doradzić. Nie wciska na siłę 11m3 z 4 ślimakami. Od razu powiedział, że jak 9m3 to tylko na 2 ślimaki bo cała bela na raz nie wejdzie i trzeba ją 2 razy wrzucać po połowie, bo jest za mało miejsca między górnymi ślimakami a tylną ścianą, albo 11m3 wtedy belę spokojnie wrzucę na raz. Niestety cena trochę przeraża to znaczy 9m3 na 2 ślimaki to około 90 tys netto, a 11m3 z 4 ślimakami to koszt rzędu 110tys netto. W sumie jak już mam brać na 2 poziome ślimaki to chyba seko samuraj. Mam blisko dealera tzn. Adler Agro z Białegostoku, tylko ciekawe ile mi za niego zaśpiewają. Przynajmniej po części będę miał blisko i będę wiedział gdzie szukać, a w przypadku blattina to chyba tylko przez telefon?

Edytowany przez karol091193, 03 marzec 2016 - 09:14.

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#652 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 10:21

Jaki wóz paszowy wybrać?

Z wozami testowymi jest tak że niby jak sie interesujesz to wszyscy dają a jak chcesz to kombinują że niby u klienta itd. ale jak rozmowa zaczynała się o konkretnym zamówieniu to nagle wolny wóz znajdował się w przeciągu tygodnia. Prosty przykład z Alimą na wóz testowy każą sobie czekać ponad 2 miesiące ale jak za kilka dni zadzwonił przedstawiciel czy rozważyłem ich ofertę i odpowiedziałem że EM przywozi mi za 2-3 dnni wóz i jak mi się spodoba to zamawiam u nich byli gotowi przywieść mi wóz już następnego dnia. Co do Euromilku to na wóz testowy czekałem nie dłużej niż tydzień. Blattin z tego co z nimi rozmawiałem to przywożą wóz na jeden dzień by namieszać jeden paszowóz.

@akernolat

Fajna autoreklama brakuje tylko linku do aukcji 

#653 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 11:16

Jaki wóz paszowy wybrać?

dla mnie wystarczy jedno wymieszanie. Wrzucę belę słomy, belę niepociętej kiszonki i tonę kukurydzy i będzie widać jak pracuje i co z tego wozu wyleci. Sąsiad mojego brata ciotecznego zakupił euromilka i to chyba 10m3. Z tego co mówił to długo kręci, ale ile w tym prawdy to nie wiem, dla tego chcę przekonać się na własnej skórze co te wozy potrafią, tym bardziej, że nie zamierzam przez kolejne 10lat klnąć, że źle miesza albo nie docina kiszonki/słomy na odpowiednią długość

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#654 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 12:11

Jaki wóz paszowy wybrać?

Z wozami testowymi jest tak że niby jak sie interesujesz to wszyscy dają a jak chcesz to kombinują że niby u klienta itd. ale jak rozmowa zaczynała się o konkretnym zamówieniu to nagle wolny wóz znajdował się w przeciągu tygodnia. Prosty przykład z Alimą na wóz testowy każą sobie czekać ponad 2 miesiące ale jak za kilka dni zadzwonił przedstawiciel czy rozważyłem ich ofertę i odpowiedziałem że EM przywozi mi za 2-3 dnni wóz i jak mi się spodoba to zamawiam u nich byli gotowi przywieść mi wóz już następnego dnia. Co do Euromilku to na wóz testowy czekałem nie dłużej niż tydzień. Blattin z tego co z nimi rozmawiałem to przywożą wóz na jeden dzień by namieszać jeden paszowóz.

@akernolat

Fajna autoreklama brakuje tylko linku do aukcji 

mówisz że autoreklama? reklama reklamą.

Ale jeśli ktoś kręci 1 wóz dziennie, i kupuje nowy wóz bez dofinansowania- to chyba z matmy jest słaby. Bo wóz się mało zużyje, a straci dużo na wartości:p

mieszając 3 wozy dziennie to rozumiem.

Użytkownik rolstudent również ma bvl 10m3. I go też poleca.  A ja każdemu go również polecę- jeśli ma stół paszowy o szerokości minimum 3,2m

Edytowany przez akernolat, 03 marzec 2016 - 12:12.

#655 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 14:22

Jaki wóz paszowy wybrać?

dla mnie wystarczy jedno wymieszanie. Wrzucę belę słomy, belę niepociętej kiszonki i tonę kukurydzy i będzie widać jak pracuje i co z tego wozu wyleci. Sąsiad mojego brata ciotecznego zakupił euromilka i to chyba 10m3. Z tego co mówił to długo kręci, ale ile w tym prawdy to nie wiem, dla tego chcę przekonać się na własnej skórze co te wozy potrafią, tym bardziej, że nie zamierzam przez kolejne 10lat klnąć, że źle miesza albo nie docina kiszonki/słomy na odpowiednią długość

własnie styjeczny wuj szwagra sąsiada mojego kolegi powiedział .... trzeba samemu sprawdzić zobaczyć a nie opierać się na takich teoriach.  Szybkość mieszania to pojęcie względne bo zależy od tego co wrzucasz do wozu oraz z jakim ciągnikiem współpracuje. Sam widziałem dwa wozy Metal-fach 10m3 jeden pracował z jakimś starym JD ok 60 km i na przekładni na wolnych obrotach mieszało to z godzinę a u drugiego rolnika ten sam wóz CASE 125 KM Przekładnia na szybkich obrotach i wałek na 1000 obr/min mieszało ok 15 minut.

@akernolat

BVL nie są złymi wozami

Każdy musi dobrać wóz do swoich potrzeb i oczekiwań. Jak kogoś stać i chce kupić nowy wóz niech tak robi ale argument że przy mieszaniu raz dziennie nie opłaca się nowy wóz do mnie nie trafia. Osobiście nie jestem zwolennikiem zakupu używanych wozów paszowych bo jest to maszyna wykorzystywana codziennie lub kilka razy dziennie i muszę mieć pewność że zawsze będzie sprawna a zakup używanego wozu wiąże się z dodatkowymi kosztami i nie mam tej pewności że coś nie siądzie w trakcie pracy. Nie są to tanie maszyny by zmieniac je jak zrobi się trochę za mały tylko miesza się jeden więcej.

#656 Share radekz200

radekz200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 15:35

Jaki wóz paszowy wybrać?

właśnie chodzi mi o zakup nowego na prow ze zwrotem 60 % :)

#657 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 03 marzec 2016 - 16:57

Jaki wóz paszowy wybrać? Jeśli Ci chodzi o szybkie mieszanie to tylko poziomy. Sąsiad ma storti 8 czy 9 m3 i df 80km go męczy prawie godzine. Ja stary Walker poziomy 60km miesza max 20 minut. Tylko z belami problem, ale jak patrzyleś blattina to mi się podoba on. A Seko pewnie koło 130-140 tyś. będzie kosztowal.

#658 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 17:15

Jaki wóz paszowy wybrać? Zaczepiają ludzie 40-50 konnego pierda a potem narzekanie, że długo miesza. Ja sceptycznie jestem nastawiony do używanego wozu. Jeśli używany to niestarszy jak 5 lat. Jeśli mieszał sianokiszonkę z silosu to będzie mało zużyty. Przy belach to wóz lekko nie ma.

#659 Share sebek1981

sebek1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 marzec 2016 - 20:43

Jaki wóz paszowy wybrać?

40-50 koni też można, tylko z głową :)

u mnie Ursus 2812 chodzi w wozie 10m3 sgariboldi i daje rade :) belki tne wycinakiem sonaroll :) słoma i lucerka miąchają sie 20 minut potem wrzucam kukurydzę i wóz umieszany :) także apeluje do wszystkich któży kupują wozy NIE KUPUJCIE PIONA :) pion lipa ,lepiej poczekać rok i kupić poziomego

Nie zgodzę się że używka się nie nadaje :) ja mam używkę i kupiłem dlatego żeby wiedzieć co wziąść przy nowym i nie będzie mi szkoda jak gdzieś przytrę itd bo u mnie wąsko i nisko. Użytkuję go od listopada i już wiem na co zwrrócić uwagę przy zakupie nowego. Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 21:30

Jaki wóz paszowy wybrać?

Zaczepiają ludzie 40-50 konnego pierda a potem narzekanie, że długo miesza. Ja sceptycznie jestem nastawiony do używanego wozu. Jeśli używany to niestarszy jak 5 lat. Jeśli mieszał sianokiszonkę z silosu to będzie mało zużyty. Przy belach to wóz lekko nie ma.

Dokładnie duży wóz mały ciagnik i później narzekanie. Z używką to loteria. Kupno używanego wozu wiąże się od razu z wymianą części elementów roboczych i często mogą przydarzać się awarię bo sprzet jest już wysłużony.

Edytowany przez MKrajes, 03 marzec 2016 - 21:31.

Dodaj odpowiedź