Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wóz paszowy wybrać?

706 odpowiedzi na ten temat

#41 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 19:58

Jaki wóz paszowy wybrać? Ja mam wóz z kuhna euromix 1, 870 8m3 z tego roku, narazie sprawuje sie bez zarzutu :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wóz paszowy wybrać? Dzisiaj, 05:58
  •  

#42 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 01 październik 2009 - 20:35

Jaki wóz paszowy wybrać? Ja mam JF-Stoll VM-14-1B 14m3 jedna oś i 5,6t ładowności przywiozłem go w zeszłym roku z Norwegii i sprawuje się świetnie
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#43 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 23 luty 2010 - 15:21

Jaki wóz paszowy wybrać? Witam... przymierzam się do kupna paszowozu dla stada 35 krów dojnych i 20 sztuk młodzieży i nie wiem jakiej marki wybrać zastanawiam się nad paszowozem metal-fachu lub sano?? byłbym wdzięczny za jakieś porady... pozdro
KPK Kumurun Team...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 23 luty 2010 - 16:23

Jaki wóz paszowy wybrać? ale najważniejsze jaki kapitał możesz przeznaczyć czy nowy czy używke

#45 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 23 luty 2010 - 16:28

Jaki wóz paszowy wybrać? chciałbym kupić używke tylko boje się czy będzie wszystko działać jak powinno?? moge na to przeznaczyć do 45tys.
KPK Kumurun Team...

#46 Share Zetror

Zetror

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 luty 2010 - 16:32

Jaki wóz paszowy wybrać? Witam. też zastanawiałem się nad kupnem tych wozów ale wolałem dołożyć i kupić z metal-techu i jestem z tego zakupu bardzo zadowolony :P co tego co ja się orientowałem to sano bardzo ciężko się kreci a co do metal-fachu to trochę krotko robią paszowozy i ne wiadomo jak to wszystko działa.radze się tobie dobrze zastanowić nad kupnem. Pozdro. :(

#47 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 23 luty 2010 - 16:34

Jaki wóz paszowy wybrać? a jak się sprawuje miałeś jakieś awarie, jaka jest pojemność i jaki ciągnik z nim współpracuje??
KPK Kumurun Team...

#48 Share Zetror

Zetror

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 luty 2010 - 16:40

Jaki wóz paszowy wybrać? Mam już go 1.5 roku żadnych awarii sprawuje się bez zarzutu pojemność 8m3 współpracuje z nim ursus c-360 :P

#49 Share WAL

WAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 23 luty 2010 - 16:43

Jaki wóz paszowy wybrać? Ja osobiście polecam keenana albo sano. na 35 krów będzie ci potrzebny jakiś 5-8m3. za ta sume oczywiście coś znajdziesz używanego, my mamy keenana z 88 roku i działa :P w sumie wozy rzadko się psują, bo w zasadzie nie ma co oczywiście w cudzysłowiu :( możesz śmiało kupić używany bez obaw. Najlepiej jakbyś wzioł jakiś 8-9m3.TO zawsze jest jakaś rezerwa na powiększenia stadka.

#50 Share Zetror

Zetror

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 luty 2010 - 16:56

Jaki wóz paszowy wybrać? Ale jak ktoś sprzedaje taka maszynę to albo był za mały albo się psuł a za a jak kupisz używanego i pójdą koła zębate w przekładni i stoisz a ta maszyna musi chodzić co dzień. a za używanego keenana trochę trzeba położyć kasy a dołożysz i kupisz sobie nowy polski wóz a nowe to nowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 23 luty 2010 - 17:08

Jaki wóz paszowy wybrać? Za używanego Kennana sporo kasy? :P Ceny Keniów zaczynają się już od 15tys ( takie w jako takim stanie). Jaki ciągnik ma chodzić? Mi osobiście taki się podoba: http://www.allegro.p..._samozalad.html Z tym, że nowe to nowe to bym polemizował. :( Co z tego jak jest słabej jakości?
KPK - Ochrona

#52 Share Radoss1990

Radoss1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 luty 2010 - 17:14

Jaki wóz paszowy wybrać? ja używam na stado 50 sztuk 8 m3 marki Malgar i dobrze sie spisuje mam tez Kverneland'a 16 który jest na sprzedanie cena dla zainteresowanych ;d

#53 Share marceli

marceli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 23 luty 2010 - 17:42

Jaki wóz paszowy wybrać? u mnie chodzi sano 8 i kreci nim 60tka:) w okolicy tylko takie maja cena korzystna a i jakosc niezla. kreci prawie dwa lata i mozna by noze zmieniac bo sianokiszonke slabo tnie a poza tym bezawaryjnie... pozdrawiam

#54 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 23 luty 2010 - 18:49

Jaki wóz paszowy wybrać? my mamy Pronara na stado 200 sztuk. Miesza się Zetorem 7011 i trzeba juz drugi raz noże naostrzyć. Była jedna mała awaria przez kamień w kiszonce ale kosztowało to 60 złotych. Mieszamy już prawie 2 lata

#55 Share WAL

WAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 23 luty 2010 - 19:09

Jaki wóz paszowy wybrać? nowy metaltech tez fajny i cena przyzwoita. Tego STRAUTMANNa nie bierz!!! kolega ma taki mówi że ten frez to porażka nie przydatny psuje sie i problem z częściami.

#56 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 23 luty 2010 - 20:21

Jaki wóz paszowy wybrać? jeśli mam wybierać to musi być z pionowym ślimakiem... kolega ma z poziomym mieszaniem i dosyć długo musi czekać aż potnie balota a druga sprawa to długość te z pionowym ślimakiem są krótsze a przestrzeń za wyjazdem u mnie nie jest zbyt duża i wymiary mają znaczenie...
do Rogeryk: jaka cena była tego pronara i jaki ciągnik z nim współpracuje... pozdro
KPK Kumurun Team...

#57 Share WAL

WAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 23 luty 2010 - 20:26

Jaki wóz paszowy wybrać? No belke szybciej potnie z pionowym. Ale wydaje mi się że szybciej miesza pasze ten z poziomym (kiedyś oba mieliśmy na testach). No co do gabarytów to mniejszy z pionowym tak jak piszesz.

#58 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 23 luty 2010 - 20:29

Jaki wóz paszowy wybrać? tu chodzi o gabaryty narazie zmodernizowałem starą oborę a w planie jest postawienie nowej ale teraz musze dopasować sprzęt do tej obory... a te z poziomymi ślimakami jakie zapotrzebowanie na moc??
KPK Kumurun Team...

#59 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 23 luty 2010 - 20:33

Jaki wóz paszowy wybrać? ja bym ci zaproponował sano 8 m3 w zupełnosci by ci wystarczyło wrazie draki szybki serwis mozesz kupic woz z firmy sano uzywany z jakas tam gwaracja rozruchowa na kilka dni chyba 7 a nie od jakiegos handlarza czy rolnika takie jest moje zdanie moze sie myle ja mam sano 3 m3 i na 24 krowy i 10 jałowek jest w zupełnosci wystarczajacy jak dlamnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 23 luty 2010 - 20:37

Jaki wóz paszowy wybrać? a jak jest z serwisem jeśli chodzi o sano i w jakiej cenie taka używka by była o pojemności 8m3??
KPK Kumurun Team...

Dodaj odpowiedź