Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wóz paszowy wybrać?

706 odpowiedzi na ten temat

#421 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 19 październik 2013 - 10:52

Jaki wóz paszowy wybrać? mam przerobioną obore z koni na krowy i jest mały korytarz 2.5m szeroki i 2.6m wysoki, z jednej strony mam rurę którą płynie mleko więc musze wcofywać tyłem. Sądzę by paszowóz miał zsyp na obie strony

Edytowany przez fireseba, 19 październik 2013 - 10:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wóz paszowy wybrać? Dzisiaj, 05:42
  •  

#422 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 19 październik 2013 - 11:14

Jaki wóz paszowy wybrać? przy 2,5 metra szerokości korytarza przy bocznym wysypie będzie leciało bydłu pod nogi

#423 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 19 październik 2013 - 12:47

Jaki wóz paszowy wybrać? Popieram przedmówcę, a tej rury nie da się zrobić składanej by na czas dojenia ją tylko rozkładać do pozycji poziomej?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#424 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 20 październik 2013 - 12:01

Jaki wóz paszowy wybrać? Na pewno da się tylko pewnie kolega zaoszczędził i nie zrobił bramki przy zakładaniu dojarki ;) Ale w każdej chwili da się przerobić
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#425 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 20 październik 2013 - 15:46

Jaki wóz paszowy wybrać? Widzę, że odświeżyliście trochę temat. Chodzi mi po głowie zakup nowego paszowozu. Pomyślałem o Euromilku 8m3 Mam zatem do was pytanie jak ten wóz i inne wozy paszowe z pionowym ślimakiem radzą sobie z cięciem bel po prasie pasowej. Patrząc na filmiki z YT zdecydowana większość wrzuca tam baloty po prasach walcowych, czy łańcuchowych i po kilku obrotach ślimaka bela rozpada się sama. Po pasówce rozwijając ręcznie trzeba wojować z nią aż do końca, bo po mojej JD 550 im bardziej do środka tym mocniej zbita. Jak bardzo przełoży się to na czas mieszania i trwałość?

#426 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 20 październik 2013 - 18:32

Jaki wóz paszowy wybrać?

przy 2,5 metra szerokości korytarza przy bocznym wysypie będzie leciało bydłu pod nogi

z tą rurą nie będzie problemu 15cm z obu stron wystarczy bym się wcofał bez problemu, a jak nie to przerobię tak jak mówicie. Druga sprawa to jest szerokość filarów które są co jakiś czas a odstęp pomiędzy stanowiskami to ok.3.2-3.4m.
Przeglądałem ostatnio wozy metal-fach 8m3 o wymiarach 2.2m szeroki i 2.2m wysoki, czy wogle coś znajde na taką oborę?

Edytowany przez fireseba, 20 październik 2013 - 18:32.

#427 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 20 październik 2013 - 19:50

Jaki wóz paszowy wybrać?

Widzę, że odświeżyliście trochę temat. Chodzi mi po głowie zakup nowego paszowozu. Pomyślałem o Euromilku 8m3 Mam zatem do was pytanie jak ten wóz i inne wozy paszowe z pionowym ślimakiem radzą sobie z cięciem bel po prasie pasowej. Patrząc na filmiki z YT zdecydowana większość wrzuca tam baloty po prasach walcowych, czy łańcuchowych i po kilku obrotach ślimaka bela rozpada się sama. Po pasówce rozwijając ręcznie trzeba wojować z nią aż do końca, bo po mojej JD 550 im bardziej do środka tym mocniej zbita. Jak bardzo przełoży się to na czas mieszania i trwałość?

Jeśli prasujesz z nozami to nie bedzie problemu, bela sie rozsypie

#428 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 20 październik 2013 - 20:16

Jaki wóz paszowy wybrać? Problem w tym, że prasa nie ma noży i nie zanosi się, aby było inaczej. Gdyby materiał był pocięty nie pytałbym o taki banał. Mam zakupiony na złomie niedokończony przez prywatnego ślusarza przecinak do bel. Kłopot w tym, że po złożeniu tego do kupy trochę będzie ważył. Bez igieł i siłownika waży 180 kg a do tego trzeba doliczyć ciężar beli. Do załadunku miałbym ładowacz na 60-ce a do mieszania U 904. Kukurydzę zamierzałem ładować małym wycinakiem szczękowym kupionym, ewentualnie własnej konstrukcji. Wrzucałbym niż też bele, gdyby nie trzeba było jej ciąć. Nie musiałbym zmieniać 2 razy dziennie osprzętu.

#429 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 20 październik 2013 - 20:46

Jaki wóz paszowy wybrać? Żadnego doświadczenia w tym nie mam ale bela po prasie bez noży to ciężki temat dla wozu. Rozwalić rozwali i potnie też ale to wymaga dłuższego mieszania a co za tym idzie więcej paliwa, ponieważ wóz nie jest pod tym kątem tak dopracowany bo to nie jest jego głównym zadaniem aby długo rozdrabniać materiał. Oczywiście są zachodnie paszowozy z przystawką do rozdrabniania bel ale sporo kosztują.

#430 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 20 październik 2013 - 23:12

Jaki wóz paszowy wybrać?

z tą rurą nie będzie problemu 15cm z obu stron wystarczy bym się wcofał bez problemu, a jak nie to przerobię tak jak mówicie. Druga sprawa to jest szerokość filarów które są co jakiś czas a odstęp pomiędzy stanowiskami to ok.3.2-3.4m.
Przeglądałem ostatnio wozy metal-fach 8m3 o wymiarach 2.2m szeroki i 2.2m wysoki, czy wogle coś znajde na taką oborę?

Znajdziesz. Są firmy które robią wozy pod indywidualny wymiar obory. W tym miesiącu miał być u mnie przedstawiciel z firmy Alima Bis- oni też właśnie robią pod wymiar. U znajomego obiecuje 9m3 pod wysokość chyba 2,37x2,40.

W Autoagro też robią wozy pod wymiar http://www.autoagro.pl/
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 21 październik 2013 - 21:09

Jaki wóz paszowy wybrać? Witam , mimo wcześniejszych ,nagannych wypowiedzi na temat wozów paszowych marek krajowych a zachwalaniem marek zachodnich zdecydowałem się na zakup wozu polskiego i to firmy mało znanej na rynku choc ten wóz występuje pod nazwą alima -bis .Paszowóz firmy DAF -AGRO 10 z taśmą przekładnią dwóbiegową która jest w standardzie a u innych trzeba dopłaca a która redukuje zapotrzebowanie na moc(nie mylic przekładni z wyciąganą wajchą bo to nie ta )Co mnie przekonało a to że miesza bardzo dobrze i szybko w porównaniu do konkurencji polskiej jak i zachodniej (ceny zachodnich do 100 tyś).Bela o masie 650 do 730 z sianokiszonki bo takie posiadam rozdrabnia do 90 s (PO 7 NOŻACH ) a wymieszanie 2 t zajmuje 20 30 minut w zależności czy mam przygotowane wszystkie składniki .Dodam że ciągnik ma bardzo lekko bo ma porównanie z innymi wozami.DANIEL co do wozu alima bis a daf to jest to samo a cena sporo niższa .Też robią pod wymiar.Zobaczymy jak będzie z trwałoscią bo nie zawsze cena idzie w parze z jakością .Pozdrawiam

Edytowany przez jaro30, 21 październik 2013 - 21:14.

#432 Share jankes46

jankes46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 październik 2013 - 11:29

Jaki wóz paszowy wybrać? W taki wymiar obory niskiej i wąskiej spokojnie się zmieści 9m3 SEKO Samurai 5. 2,26 wysoki i 1,9m szeroki z wysypem na jedną stronę będzie miał 2,15 szerokości także wymiar idealny :)
Psuje się jak każdy a części to ja kupuje tak www.perkozparts.pl
​O paszowozach mogę podyskutować www.paszowozy.com

#433 Share Skura

Skura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 październik 2013 - 13:05

Jaki wóz paszowy wybrać? sprawa jest jasna, pionowy ślimak i bela (szczególnie po prasie bez noży) to złe rozwiązanie. Ja w temacie dość obszernie rozpisałem się na temat wozów z poziomym mieszadłem (stron 10 tamtu). Jeżeli, ktoś chce innym wciskać kit, to niech poszuka innego miejsca. Uważam, że należy pomagać, a nie wprowadzać ludzi w lekkie piekiełko za nie małą cenę. Jaro30 dodaj proszę od jakiego czasu posiadasz wóz paszowy. Wydaje mi się, że argumenty u pierwszo - sezonowych nabywców są dość słabe. Poczekaj, niech popracuje sezon, dwa i wtedy możesz argumentować czy w rzeczy samej niższa cena za wóz, nie przysporzyła Tobie wyższych kosztów obsługi itd. Pozdrawiam

Edytowany przez Skura, 25 październik 2013 - 13:18.

#434 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 październik 2013 - 16:38

Jaki wóz paszowy wybrać? Wszystko zależy od wilgotności balota, jeśli jest wilgotny, to i po prasie bez noży szybko się rozpadnie i potnie. W przypadku przesuszonego, to jest masakra i to obojętnie czy balot jest pocięty, czy też nie.

#435 Share Skura

Skura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 październik 2013 - 17:22

Jaki wóz paszowy wybrać? Mój przedmówca zwrócił uwagę na wilgotność beli. Wydaje mi się, że odwrotnie przedstawił sytuację. Balot suchy szybciej się rozpadnie, lecz trudniej go rozdrobnić, a balot mokry nie rozpada się sam, ale łatwiej go z racji większej wilgotności pociąć. Mimo to jakie to ma znaczenie podczas dobierania wozu paszowego - musi on być zarówno na such jak i mokre bele przygotowany.

#436 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 październik 2013 - 17:41

Jaki wóz paszowy wybrać? kolega teoretyk?

#437 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 25 październik 2013 - 18:23

Jaki wóz paszowy wybrać? Skura -nie jest moim celem agitowac na kożyśc wozu DAF ja tylko wyraziłem swoją opinie .Odnośnie posiadania wozu to fakt posiadam go od niedawna a co do kosztów to mieszanie kosztuje mnie około 25 zł dziennie (koszt paliwa mierzony przez ciągnik z wozem plus ładowacz)a czy dobrze zrobiłem kupując tańszy wóz to się okaże(jeden woli matkę drugi córkę) ,druga sprawa to dzisiejsze maszyny nie tylko wozy pozostawiają wiele do życzenia to już nie jest ten sam materiał i to samo wykonanie co było parę lat temu .Co do kosztów obsługi to napisze jak coś się będzie działo i kiedy będzie wymiana noży bo nie jest tu moim celem chwalenie akurat tego wozu tak samo jak opowiadanie bajek przez różnego kalibru przedstawicieli że wozem można miesza MF255 CZY 60 można ale za jaką cenę (storti ,metal fach ,metal tech ,kuhn,sano,alima)bo z tymi miałem do czynienie i najlżej było właśnie z dafem i alimą.pozdrawiam

Edytowany przez jaro30, 25 październik 2013 - 18:24.

#438 Share Skura

Skura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 26 październik 2013 - 14:22

Jaki wóz paszowy wybrać? Mimo, że wspomniałem na jakiej stronie wypowiedziałem się o swoim doświadczeniu z paszowozem to przypomnę dla kolegi B0gdana.

Witam. Czytam, tak sobie Wasze opinie o wozach paszowych i wydaje mi się, że jeżeli ktoś stawia argumenty za lub przeciw to niech chociaż wspomni ile czasu wozem pracował. Któraś osoba z wyżej wymienionych stłamsiła dwie firmy, m.in.: Keenan. Mój tatko używa tego wozu (konkretnie 17 m3) od 2003 roku czyli 10 lat(ja osobiście mieszałem wóz okresowo przez 5 lat) . Wóz ma nadstawkę do rozdrabniania balotów, z tym że u nas większość balotów była prostopadłościenna. Od dobrych 6 lat jest tylko sianokiszonka z pryzmy i kukurydza ( nie wspominam o paszy treściwej i witaminach czy drożdżach -to już każdy powinien wiedzieć). Informacje, zalety:
- średni czas rozdrabniania balotu 90 sec,
- mieszania sianokiszonki i kukurydzy, w zależności od ilości paszy (od 10 min w górę, tak aby pasza nie była zbyt rozdrobiona),
- prosta wymiana noży i łatwy dostęp do punktów smarnych,
- korek spustowy do wody w dnie wozu ( można w nim słodować ziarno itd),
- wygodna stopka hydrauliczna.

Wady:
- nie wiem czy można to uznać za wadę, ale jest to dość duża maszyna gabarytowo, chociaż przy 17 m3 nie może być mała,
- więcej wad przez 10 laty użytkowania nie zauważyliśmy, dodam, że wóz miesza paszę dla około 90 krów mlecznych i 30 sztuk młodzieży.

Wóz po przyjeździe do gospodarstwa w 2003 roku uczestniczył w pokazie, na którym rozdrabniał bele okrągłe. Sianokiszonka zajęła mu 1 min, co uważam za nie osiągalne dla wozów z pionowym ślimakiem.
Forum to uważam za profesjonalne, starajmy się pisać na nim także profesjonalnie aby nam wszystkim w życiu lżej było :) Pozdrawiam

#439 Share zbych19

zbych19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 listopad 2013 - 11:10

Jaki wóz paszowy wybrać? Orientuje się ktos jakie są ceny nowych paszowozów pojemnosci 12 m3 sano i kuhn?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 22:40

Jaki wóz paszowy wybrać? Czy 10m3 wóz paszowy ciągnik c360 nie będzie miał za ciężko?

Dodaj odpowiedź