Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wóz paszowy wybrać?

706 odpowiedzi na ten temat

#401 Share themr92582

themr92582

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Moje you tubehttp://www.youtube.com/user/mr92582

Napisany 28 sierpień 2013 - 08:13

Jaki wóz paszowy wybrać? Piqus1614 tanio to psy mięso jedzą :D Bo gdy kupisz tańszy wóz to który będzie cięższy w pracy to ciągnik spali np. 1 litr paliwa więcej na mieszanie to 365*1*5zł=1825zł niezła sumka więc droższy a lżejszy wóz zwróci się więc warto dołożyć. Ja polecam strautmanna posiadam verti-mix900(9 metrów sześciennych)i jestem bardzo zadowolony wóz bardzo ładnie rozdrabnia paszę i jest bardzo lekki w pracy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wóz paszowy wybrać? Dzisiaj, 17:33
  •  

#402 Share Skura

Skura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 10:06

Jaki wóz paszowy wybrać? Witam. Czytam, tak sobie Wasze opinie o wozach paszowych i wydaje mi się, że jeżeli ktoś stawia argumenty za lub przeciw to niech chociaż wspomni ile czasu wozem pracował. Któraś osoba z wyżej wymienionych stłamsiła dwie firmy, m.in.: Keenan. Mój tatko używa tego wozu (konkretnie 17 m3) od 2003 roku czyli 10 lat(ja osobiście mieszałem wóz okresowo przez 5 lat) . Wóz ma nadstawkę do rozdrabniania balotów, z tym że u nas większość balotów była prostopadłościenna. Od dobrych 6 lat jest tylko sianokiszonka z pryzmy i kukurydza ( nie wspominam o paszy treściwej i witaminach czy drożdżach -to już każdy powinien wiedzieć). Informacje, zalety:
- średni czas rozdrabniania balotu 90 sec,
- mieszania sianokiszonki i kukurydzy, w zależności od ilości paszy (od 10 min w górę, tak aby pasza nie była zbyt rozdrobiona),
- prosta wymiana noży i łatwy dostęp do punktów smarnych,
- korek spustowy do wody w dnie wozu ( można w nim słodować ziarno itd),
- wygodna stopka hydrauliczna.

Wady:
- nie wiem czy można to uznać za wadę, ale jest to dość duża maszyna gabarytowo, chociaż przy 17 m3 nie może być mała,
- więcej wad przez 10 laty użytkowania nie zauważyliśmy, dodam, że wóz miesza paszę dla około 90 krów mlecznych i 30 sztuk młodzieży.

Wóz po przyjeździe do gospodarstwa w 2003 roku uczestniczył w pokazie, na którym rozdrabniał bele okrągłe. Sianokiszonka zajęła mu 1 min, co uważam za nie osiągalne dla wozów z pionowym ślimakiem.
Forum to uważam za profesjonalne, starajmy się pisać na nim także profesjonalnie aby nam wszystkim w życiu lżej było :) Pozdrawiam

#403 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 11:35

Jaki wóz paszowy wybrać? Firma Blattin wchodzi na rynek z paszowozami, mają to byc głownie paszowozy poziome. W środę 11.09.2013 w miejscowości Kopina ma być zorganizowany pokaz w jednym z gospodarstw. Chętni z okolicy moga podjechac i popatrzec, może ktoś sie zdecyduje ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share szymen1

szymen1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 22:52

Jaki wóz paszowy wybrać? Co prawda zacząłem ten temat, ale niestety nie dostaliśmy na PROW no i jak się domyślacie nadal niema paszowozu jak i kilku innych maszyn... lecz ostatnio przyszły dokument w których jest napisane że jeśli znajdzie się kasa to do końca przyszłego roku przydzielą nam kasę, ale znów musimy zebrać aktualne oferty maszyn. Pierwotnie był złożony wniosek na valtrę N101 i wyszła coś około 300tyś lecz jako że miałem czas pomyśleć to doszłem do wniosku że może lepiej było by kupić coś tańszego np. Case Farmall 115U i mniejszego brata o mocy 56KM (nie pamiętam oznaczenia) tylko się zastanawiam czy ten mały dał by radę z wozem paszowym 8-10m3. Pewnie stanęło by na Auto-agro chodź mieliśmy złożone na Storti. Jako że nie chce mi się pisać tego samego w drugim temacie to zapytam się tutaj czy w wogóle można przeprowadzić taką zmianę?

#405 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 07 wrzesień 2013 - 07:50

Jaki wóz paszowy wybrać? 56 km bez problemu powinno dać radę w 8-10 m3. Gdzieś była fota paszowozu Strautmann 12 m3 i pisał właściciel że pracuje z C-360.

#406 Share jankes46

jankes46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 13:26

Jaki wóz paszowy wybrać? Jeśli chodzi o paszowóz o małych gabarytach to polecam SEKO, przy 11m3 wysokość 2,2m i szerokość1,9m . Bez problemu rozdrabnia baloty bo to maszyna pozioma !!!
Psuje się jak każdy a części to ja kupuje tak www.perkozparts.pl
​O paszowozach mogę podyskutować www.paszowozy.com

#407 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 16:03

Jaki wóz paszowy wybrać? kolego, a ja z wysypem? Da się go zrobić z tyłu? By nie zwiększać jego szerokości

#408 Share jankes46

jankes46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 18:56

Jaki wóz paszowy wybrać? Wysypy są po bokach ale nie poszerzają one mocno całej kubatury maszyny. Dlatego że dołem paszowóz jest zwężony i z wysypami będzie około 2,2 m - piszę że około dlatego że szerokość jest regulowana
Psuje się jak każdy a części to ja kupuje tak www.perkozparts.pl
​O paszowozach mogę podyskutować www.paszowozy.com

#409 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 13:16

Jaki wóz paszowy wybrać? No tak ale jeszcze dodatkowo szerokość paszy która będzie leżeć na korytarzu :/

#410 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 19:17

Jaki wóz paszowy wybrać? Koledzy, pytanie dla użytkowników paszowozów. Tak czytałem i czytałem i doszedłem do wniosku że na ponad 40 mlecznych odpowiedni by był paszowóz o pojemności 10m3. Tym bardziej że trawa w belach. I teraz moje pytanie, czy jeśli na początku mieszał bym w nim tylko dla 25 mlecznych to da radę? Chodzi mi czy jest coś takiego że np, jak za mało będzie w wozie to nie wymiesza dokładnie czy coś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share Fabian

Fabian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 14:46

Jaki wóz paszowy wybrać? Jak mniej paszy, to tylko szybciej wymieszasz, a to chyba dobrze :) , a jeśli chodzi o pojemność to ja mieszam dla ok 50 sztuk a 9 m3. Ale nie ukrywam , że to już max, czym więcej luzu to lepiej, więc jak brać to z zapasem.

#412 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 18:10

Jaki wóz paszowy wybrać? aha, dzięki. Myślałem po prostu że jak będzie paszowóz zapełniony tylko tak w połowie to pasza będzie nie równomiernie wymieszana czy coś bo kiedyś coś takiego mi się o uszy obiło.

#413 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 06:54

Jaki wóz paszowy wybrać? Ja na swoje stado 40 mlecznych mam 11m3 i nigdy nie jest pełen jak mieszam. Lepiej niech bedzie zapas i szybciej sie zrobi pasze niż ma ci sie wywalac pozniej. Ponizej 10m3 nie kupuj

#414 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 15:41

Jaki wóz paszowy wybrać? A @jacek mam pytanie, dużo kg mieszasz paszy dziennie dla tych 40 dojnych?

#415 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 19:37

Jaki wóz paszowy wybrać? średnio wychodzi ok 2000kg ale to zalezy od sianokiszonki

#416 Share Mateusz-06

Mateusz-06

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne maszyny rolnicze oraz fotografia.

Napisany 27 wrzesień 2013 - 17:07

Jaki wóz paszowy wybrać? Może jakiś maly metal fachr, Kuhn
Uzasadnij swoją propozycję

#417 Share dawid013

dawid013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 10 październik 2013 - 20:15

Jaki wóz paszowy wybrać? Witam!Interesuje mnie kwestia zimowego przygotowania paszy, czy dało by radę przygotować paszę na bazie kiszonki z kuku i traw rozmrażając jedynie balot a kuku pobierając bezpośrednio z silosu (chodzi mi o wierzchnią, zmarzniętą część silosu gzdzie udział zmarzliny w wyciętym bloku- ok 500-600 kg, to ~ 20%)?

#418 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 11 październik 2013 - 12:49

Jaki wóz paszowy wybrać? Słyszałem o przygotowywaniu TMR a traw i qq i obie te pasze były z silosu, zamarznięte i podawane bezpośrednio bydłu.

#419 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 18 październik 2013 - 22:42

Jaki wóz paszowy wybrać? Szukam paszowozu dla 40-45krów najważniejsze by nie był większy niż c360 znajdę coś?

Edytowany przez fireseba, 18 październik 2013 - 22:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów

Napisany 19 październik 2013 - 08:49

Jaki wóz paszowy wybrać? Chodzi by nie był wyższy od C-360? Jaką ona ma wysokość?

Dodaj odpowiedź