Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wóz paszowy wybrać?

706 odpowiedzi na ten temat

#361 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 28 luty 2013 - 12:11

Jaki wóz paszowy wybrać? FARMER - metal fach też maluje proszkowo i niby chwalą się najnowocześniejszą lakiernią w polsce i co stego jak farba nie jest położona dobrze i złazi płatami.Jak to mówią jeden woli ogórki inny ogrodnika córki.Pozdrawiam a co do paru głębszych to i owszem ale w drodze powrotnej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wóz paszowy wybrać? Dzisiaj, 20:01
  •  

#362 Share Farmer8821

Farmer8821

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 28 luty 2013 - 19:13

Jaki wóz paszowy wybrać? Nie wiem jak maluje Metal Fach ale szczerze mówiąc same malowanie to pikus najważniejsze jest przygotowanie powierzchni pod farbę. Najlepszym weryfikatorem jest czas więc pożyjemy zobaczymy :)

Sebek ale w tych pieniądzach to raczej nie kupisz marek o których wspomniałeś. Kenana sobie daruj chyba że masz dużo czasu i nie będzie ci szkoda 12l paliwa na 1 mieszanie.

#363 Share sebek1981

sebek1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 marzec 2013 - 01:24

Jaki wóz paszowy wybrać? to co polecacie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share Mag

Mag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 19:01

Jaki wóz paszowy wybrać?

to co polecacie?

Odradzam stanowczo poziomy ślimak. Oto kilka argumentów:
1. Miesza wolno
2. Tnie kiepsko
3. wyrzuca paszę
4. Zostawia paszę, nie wyładowuje do końca

Jedyny plus to że jest niski, ale wystarczy poszukać niskiego dwuślimakowego. Będzie chyba tańszy (bo zależy z jakiej firmy) i o niebo lepszy. Wiem bo widziałem w akcji Gaspardo Samarę 11 na poziomych ślimakach i Euromilk FXX1400 na pionowych ślimakach.
Czas mieszania poziomego o dwa razy dłuższy.
Widziałem też Keenana i stwierdzam że do bel się nie nadaje.
Wymienione wozy chodzą u mnie w okolicy.
Minus dwuślimakowego to wysokość, ale z tego co się orientuje to Troliet Solomix2 ma dosyć niski dwuślimakowy model. Inni producenci chyba takich modeli nie mają, chyba że się myle to niech mnie ktoś poprawi.

#365 Share sebek1981

sebek1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 marzec 2013 - 20:16

Jaki wóz paszowy wybrać? no u mnie wchodzi w grę 2,10 szerokosc i 2,50 wysokosc :( i tu jest problem

#366 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 04 marzec 2013 - 09:19

Jaki wóz paszowy wybrać? @jaro30 Na prawde to coś http://www.agrofoto....13592-daf-agro/ według ciebie jest lepsze od Euromilka ? :D
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#367 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 19:27

Jaki wóz paszowy wybrać? Jeżeli chodzi o wykonanie to tak jest lepszy ale jest to wersja najtańsza i najmniejsza a taka mnie nie interesuje . Interesuje mnie za to 10 z taśmą i taką widziałem jest OK napewno nie jest to KUHN czy BVL ale z polskich produktów godny uwagi .Co do EURO to zobacze go w pracy to będe mógł się więcej wypowiedziec na jego temat choc znajomy z podlasia ktory spotyka te wozy mówi że nie jest to cymes .Mam pytanie do tych którzy mają wozy np.EURO ,METAL-FACH ,STORTI, jaką macie przekładnie dwu biegową bo COMER ma dwa typy i właśnie jedna z nich ma lepsze przełożenie (czy podczas zmiany obrotów stojąc przodem do wozu dzwignie macie po prawej stronie i jest wyciągana czy jest z lewej strony wajcha przód ,neutral,tył)prosze o odpowiedz bardzo ważne.

#368 Share Mag

Mag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 22:19

Jaki wóz paszowy wybrać?

no u mnie wchodzi w grę 2,10 szerokosc i 2,50 wysokosc :( i tu jest problem

http://euromilk.pl/d...yPaszoweWWW.pdf

Popatrz na FXXs, na wymiary.

#369 Share themr92582

themr92582

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Moje you tubehttp://www.youtube.com/user/mr92582

Napisany 09 marzec 2013 - 20:35

Jaki wóz paszowy wybrać? Witam,czy ktoś z was użytkuje wóz paszowy strautmann 750 lub 900 verti mix?Jeśli tak to chciałbym wiedzieć jak on się sprawuje,z jakim ciągnikiem współpracuje i czy jest ciężki w pracy i czy go polecacie?

#370 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 12:49

Jaki wóz paszowy wybrać? Odnośnie wcześniejszych wypowiedzi DAMIANA I FARMERA na temat moich porównań wozów DAF I EURO.W galerii zdjęc z wozami jest już zdjęcie wozu T-REX 8V czy nadal uważacie że jest taki tragiczny bo mi się wydaje że zasługuje na zainteresowanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 12:53

Jaki wóz paszowy wybrać? Przyznam że ten w galerii wygląda ciekawie , ale w tym temacie kilka stron wstecz też była wzmianka o Daf Agro , ktoś go tam testował i sporo innych wozów i właśnie on uplasował się na ostatnim miejscu , a firma za cholerę nie umie zrobić sobie reklamy przywożąc coś takiego na targi :D , mówię o tym wozie z mojego linka w poprzednim poście ;)
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#372 Share hipopotam73

hipopotam73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 21:21

Jaki wóz paszowy wybrać? A czy ktoś z sznownych userów tego forum pomyślał o :

1. tani wóz paszowy to wieksze koszty utrzymania ?
2. tani wóz paszowy to dłuższa praca ciągnika ?
3. tani wóz paszowy to mniejsz wartośc odkupu np. po 3-4 latach ?
4. na ile czasu kupujesz wóz paszowy ? na rok - to bierz najtańszy i koniec kropka
5. śrdenio dobry wóz zachodni to koszt 20 ty s zl więcej , a reasumując koszt paliwa przy pracy to 20 miesięcy pracy i się zwraca.
6. materiał z którego jest wykonany tani wóz, znacznie odbiega od standardow które sa powszechne na rynku
7. wozy sa rożnej wielkości
8.zalecam pomoc fachowca , który bezpłatnie przyjedzie , wymierzy i doradzi co brać i za ile
9. pytania ? proszę na prv !

pozdrawiam

#373 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2013 - 13:07

Jaki wóz paszowy wybrać? chyba sam sprzedajesz te wozy i zarabiasz te 20 tyś jako pośrednik,
fachowiec doradzi to co chce usłyszeć
to nie chodzi o cene tylko o jakość a to nie zawsze idzie w parze
Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez danielhaker, 22 marzec 2013 - 23:35.

#374 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 15:04

Jaki wóz paszowy wybrać? Fachowiec z firmy Sano jak wymierzył znajomemu wóz to po zakupie okazało się że się nie mieści...ale kasy nie zwrócili, tylko zamienili na mniejszy, który jest za mały do obsady w oborze

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#375 Share Mag

Mag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 15:03

Jaki wóz paszowy wybrać?

A czy ktoś z sznownych userów tego forum pomyślał o :

1. tani wóz paszowy to wieksze koszty utrzymania ?
2. tani wóz paszowy to dłuższa praca ciągnika ?
3. tani wóz paszowy to mniejsz wartośc odkupu np. po 3-4 latach ?
4. na ile czasu kupujesz wóz paszowy ? na rok - to bierz najtańszy i koniec kropka
5. śrdenio dobry wóz zachodni to koszt 20 ty s zl więcej , a reasumując koszt paliwa przy pracy to 20 miesięcy pracy i się zwraca.
6. materiał z którego jest wykonany tani wóz, znacznie odbiega od standardow które sa powszechne na rynku
7. wozy sa rożnej wielkości
8.zalecam pomoc fachowca , który bezpłatnie przyjedzie , wymierzy i doradzi co brać i za ile
9. pytania ? proszę na prv !

pozdrawiam

Bzdura. Zachodnie nie oznacza lepsze. 20 tys więcej to:
1. Większa płaca za granicą
2. Pośrednik (przedstawiciel na Polskę)
3. koszty transportu
4. Marketing + koszty utrzymania zachodniej firmy

#376 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 21:04

Jaki wóz paszowy wybrać? jaki woz wziasc na 60 opasów? jaki duzy? lepiej nowy na prow czy uzywkie? jakie marki najlepsze

#377 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 09:12

Jaki wóz paszowy wybrać? Na 60 sztuk zakładając że paszę będziesz zadawał raz dziennie styknie 10m3 , no chyba że wymiary budynku cię nie ograniczają to weź 12m , w większym szybciej się wymiesza no i przyda się zapas jakbyś chciał w przyszłości zwiększyć stado , Jeśli chodzi o stan , to radziłbym nową maszynę jeśli byłaby taka możliwośc , większość używanych jest już mocno zużyta , to maszyna w której elementy z czasem się ścierają , radziłbym nowy sprzęt , a jaką kwotę masz do wydania?

#378 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 07 kwiecień 2013 - 09:58

Jaki wóz paszowy wybrać?

Odradzam stanowczo poziomy ślimak. Oto kilka argumentów:
1. Miesza wolno
2. Tnie kiepsko
3. wyrzuca paszę
4. Zostawia paszę, nie wyładowuje do końca

Jedyny plus to że jest niski, ale wystarczy poszukać niskiego dwuślimakowego. Będzie chyba tańszy (bo zależy z jakiej firmy) i o niebo lepszy. Wiem bo widziałem w akcji Gaspardo Samarę 11 na poziomych ślimakach i Euromilk FXX1400 na pionowych ślimakach.
Czas mieszania poziomego o dwa razy dłuższy.
Widziałem też Keenana i stwierdzam że do bel się nie nadaje.
Wymienione wozy chodzą u mnie w okolicy.
Minus dwuślimakowego to wysokość, ale z tego co się orientuje to Troliet Solomix2 ma dosyć niski dwuślimakowy model. Inni producenci chyba takich modeli nie mają, chyba że się myle to niech mnie ktoś poprawi.

No wiesz jak ktoś ma wyjęte noże albo są tempe jak siekiera do łupania drzewa to można tak stwierdzić. Do baltów masz specjalną przystawkę która utrzymuje balot u góry i zcina z niego stopniowo materiał do wymiesznia.
Przy mieszaniu nic nie wypada bo niby jak? Opróżnia się do zera tylko na końcówce żmijki która wygarnia trochę zostaje ale to można łatwo ręką wygarnąć. Mówie tutaj o wozie paszowym keenen. Ma małe zapotrzebowanie na moc i mieszasz traktorem na wolnych obrotach.

Edytowany przez lemysz1, 07 kwiecień 2013 - 09:59.

#379 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 14:16

Jaki wóz paszowy wybrać?

Na 60 sztuk zakładając że paszę będziesz zadawał raz dziennie styknie 10m3 , no chyba że wymiary budynku cię nie ograniczają to weź 12m , w większym szybciej się wymiesza no i przyda się zapas jakbyś chciał w przyszłości zwiększyć stado , Jeśli chodzi o stan , to radziłbym nową maszynę jeśli byłaby taka możliwośc , większość używanych jest już mocno zużyta , to maszyna w której elementy z czasem się ścierają , radziłbym nowy sprzęt , a jaką kwotę masz do wydania?

tak mysle nad nowym na prow. jaki model polecacie i odrazu ile kosztuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share Fabian

Fabian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 12:39

Jaki wóz paszowy wybrać? Co do wozów z poziomymi ślimakami, te wyżej podane argumenty przez Mag ni jak się mają do rzeczywistości, wszystko odwrotnie 1 Miesza szybko 2 tnie dobrze a nawet za dobrze 3. Paszy nie wyrzuca 4 wyładowuje do samiutkiego końca. Dodałbym tu jeszcze małe zapotrzebowanie na moc. wiem bo użytkuję taki paszowóz, nie długo ale już ponad miesiąc, mieszając 2 paszowozy dziennie już bym to chyba zauważył, a wiec bzdury konkretne. Jak już szukać wad to tylko w tym że jest droższy, od pionowych i zdażyć się może że zawiesi się pasza, ale to tylko w takim przypadku gdy się go przeładowuje, a więc gdy trzeba mieszać więcej paszy to kupić większy i po problemie. Na dowód nagram filmik, może ktoś interesuje się takim paszowozem to się przyda, bo nie dawno sam szukałem coś o wozach poziomych i ciężko z informacjami o nich.

Dodaj odpowiedź