Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wóz paszowy wybrać?

706 odpowiedzi na ten temat

#281 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 12:16

Jaki wóz paszowy wybrać? Hmm wiesz, ale u mnie to że, są bele robione bez rotora, i dużą trawę się baluje więc to jednak uciążliwe, nawet z tego powodu, że ciężko takie coś rozdawać. A to co polecałbyś? Jakie inne rozwiązanie, najlepiej coś co rozdrobni bala. Bo i tak będę musiał rozwozić taczką.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wóz paszowy wybrać? Dzisiaj, 22:46
  •  

#282 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 12:26

Jaki wóz paszowy wybrać? 5 m3 to minimum aby mieszać całą belę sianokiszonki, na 15 krów, to te 5 m3 wystarczy prawie na dwa dni karmienia

#283 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 03 wrzesień 2012 - 16:26

Jaki wóz paszowy wybrać?

Hmm wiesz, ale u mnie to że, są bele robione bez rotora, i dużą trawę się baluje więc to jednak uciążliwe, nawet z tego powodu, że ciężko takie coś rozdawać. A to co polecałbyś? Jakie inne rozwiązanie, najlepiej coś co rozdrobni bala. Bo i tak będę musiał rozwozić taczką.

Na twoim miejscu zainwestował bym w rozdrabniacz bel lub przecinak przetniesz balot na pól i o wiele lepiej dawać a i koszt zakupu jest niższy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 17:04

Jaki wóz paszowy wybrać? Moim zdaniem nie opłaca się kupować wozu na taką małą ilość z kilku powodów.
5m3 na bele kiszonki to jest za mało. Jak wrzucisz balot to podczas mieszania 1/4 wyrzuci ci na ziemię. potem byś musiał po trochu dorzucać kukurydzy zeby reszta nie wyleciała.
Jednym metrem sześciennym pojemności wozu wykarmisz raz dziennie 6 do 8 sztuk krów więc belkę i tak będziesz musiał przecinać na pół co wiąże się z koniecznością kupowania dodatkowego sprzętu do przecinania bel.
Moim zdaniem kup sobie właśnie taki przecinak po którym bele już dosyć łatwo się bierze i daj sobie spokój z wozem.

#285 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 wrzesień 2012 - 19:18

Jaki wóz paszowy wybrać? .

Edytowany przez peres100, 09 listopad 2012 - 22:16.

#286 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 20 wrzesień 2012 - 20:25

Jaki wóz paszowy wybrać? Jeżeli mieszkasz na Podkarpaciu to w październiku masz szansę na złożenie wniosku. Inaczej dopiero najwcześniej w 2014r. o ile będzie nabór i o ile załapiesz się.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#287 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 wrzesień 2012 - 09:01

Jaki wóz paszowy wybrać? .

Edytowany przez peres100, 09 listopad 2012 - 22:14.

#288 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 21 wrzesień 2012 - 09:07

Jaki wóz paszowy wybrać? Raczej juz nie będzie naboru do nowej edycji PROW bo wszystkie województwa wykorzystaly pieniądze w ostatnim naborze (oprócz Podkarpackiego)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#289 Share tomi111

tomi111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 18:15

Jaki wóz paszowy wybrać? Jak masz dużo do obdawania to nie inwestuj w buble!!!
Mogę opowiedzieć tylko swoją historię z zakupem a mianowicie użytkuje od roku czasu Storti TVs80 chyba skusiłem się na kolor.
Ostatnio pod wozem poluzował mi się przewód od hydrauliki i ciekł mi olej. Podczas wymiany uszczelki doznałem szoku, gdyż paszowóz niby z Włoch a na tabliczce znamionowej od głównej przekładni przeczytałem że wyprodukowano w CHINACH.
Ha zastanawiałem się dlaczego tak mi ciągnik ciężko pracyje, teraz już wiem wszystko chiński tani bubel. Czuję się nieco oszukany ............ ;[ powinni o tym informować przy zakupie.

#290 Share tomi111

tomi111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 18:23

Jaki wóz paszowy wybrać?

Chciałbym sie jeszcze zapytać o wasze opinnie o wozie paszowym "Euromilk"

Euromilk a przestań Chińskie przekładnie tak samo jak w Storti.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 09 listopad 2012 - 19:37

Jaki wóz paszowy wybrać? Faktycznie jedna przekładnia pod ślimakiem została wyprodukowana w chinach ale w zakładzie firmy włoskiej ale róznica w cenie o 40tys. od wozu gdzie nie ma nic chinskiego (podobno) w pełni to mi rekompensuje z resztą używam wozu 15 minut dziennie zakładając ze bede miał go 10 lat to raczej maloprawdopodobne ze sie popsuje.

#292 Share tomi111

tomi111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 09:36

Jaki wóz paszowy wybrać? Taaa jedna, znajomy co pracuje przy ich produkcji powiedział że chińczyki to są tam montowane seryjnie. Więc 10 lat to on nawet nie przeżyje, chyba że będzie stał w garażu. No w sumie jeśli 15 min dziennie nim pracujesz to wytrzyma, ale jak będziesz 2 godziny dziennie pracował to żywotność skrócisz do 2,5 roku. Ale nie przejmuj się ja mam to samo gówno tylko w innym opakowaniu.

Edytowany przez tomi111, 10 listopad 2012 - 14:24.

#293 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 18:46

Jaki wóz paszowy wybrać? To sobie sprawdz ta przekładnia gdzie ustawiasz obroty pisze na tabliczce ze zrobina we włszech a ta głowna pod slimakiem jest z chin. U mnie bardziej to mieszalinik bo trawa z pryzy pocieta i kukurydza także sie nie przeciąża zebym miał bele to kupywał bym coś lepszego a tak wystarcza.

#294 Share devon

devon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 08:26

Jaki wóz paszowy wybrać? Panowie chciałbym się dowiedzieć jakie ceny i opinie są na temat wozów RMH i Metalfach. Poszukuje wozu 10m który pociągnęłaby sześćdziesiątka stosunkowo za niewielkie pieniądze mam 75 tys do dyspozycji brutto. Pod uwagę biorę tylko nowe wozy paszowe.

#295 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 16:24

Jaki wóz paszowy wybrać? Dołonczam się do pytania kolegi ,nowy do 73 400 brutto ,który polecacie ceny następujące mowa o wozie 8 lub 9 metrowym(taki we wniosku) .RMH 8 -62 netto ,AUTO-AGRO 66 TYŚ brutt tu jest plus bo cena stała a wielkośc jaką chcemy to znaczy może byc 9 lub 10 .EURO -MILK OKOŁO 73 brutto ,METAL FACH 56 NETTO 9 METROWY 58 NETTO. Który z tych wybrac dodam że każdy ma dwa wysypy prawa i lewa strona co do taśmy dopłata 3 tyś złotych netto do każdego (z niewielkimi wachnięciami miedzy firmami)oprócz AUTO AGRO .Dodam że ceny do uzg.

#296 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 16:31

Jaki wóz paszowy wybrać? Chińskich przekładni nie ma za to Metaltech, obydwie są włoskie, redukcyjna i główna.

#297 Share Mag

Mag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 19:19

Jaki wóz paszowy wybrać?

Dołonczam się do pytania kolegi ,nowy do 73 400 brutto ,który polecacie ceny następujące mowa o wozie 8 lub 9 metrowym(taki we wniosku) .RMH 8 -62 netto ,AUTO-AGRO 66 TYŚ brutt tu jest plus bo cena stała a wielkośc jaką chcemy to znaczy może byc 9 lub 10 .EURO -MILK OKOŁO 73 brutto ,METAL FACH 56 NETTO 9 METROWY 58 NETTO. Który z tych wybrac dodam że każdy ma dwa wysypy prawa i lewa strona co do taśmy dopłata 3 tyś złotych netto do każdego (z niewielkimi wachnięciami miedzy firmami)oprócz AUTO AGRO .Dodam że ceny do uzg.

Powiem Ci tak:
1. RMH - Raczej wydaje mi się taki jakiś delikatny, albo to złudzenie albo jest wykonany z cienkich blach.Poza tym słyszałem że ich pojemność jest mniejsza niż podają
2. Auto Agro - nie podoba mi się, wygląda rzemieślniczo, poza tym nie da się tam taśmy zapmontować więć to chyba coś świadczy o firmie że nie dają rady tego zrobiuć. Jest gięty a nie walcowany i wyciera się szybko
3. Euromilk - wygląda dobrze, kosztuje normalnie. Oglądałem i jest ok, nie ma do czego się przyczepić. a przekładnie te same co wszędzie
4. Metal Fach - nie podoba mi się wykonanie i ślimak jest gięty i przy tym pasza zostaje na ślimaku

Osobiście podoba mi się Triolet ale bym go nie kupił bo cena wysoka.

To są oczywiście moje spostrzerzenia, raczej widze ceny podobne więc proponowałbym się przyjrzeć z bliska każdemu z nich.

#298 Share Buuz40

Buuz40

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 19:24

Jaki wóz paszowy wybrać? Metaltech 8m3 kosztuje 50 500 netto czyli 62100 brutto . Robią wozy paszowe już od 12tu lat podłoga z blachy 20mm a ściana 8mm. Nic się nie gnie i dają 2 lata gwarancji na wóz a 5 lat gwarancji na przekładnię. Waga w standarcie.
Decyzja należy do Ciebei.

Pozdrawiam

Buuz

#299 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 20:25

Jaki wóz paszowy wybrać? MAG dzięki za rady - co do EUROMILK z taśmą coś koło 76 tys brutto więc nie jest to mało jak za wóz który produkują od niecałych 2 lat ,tak mi się poprostu wydaje .A jak z apotrzebowaniem na WOM który z tych co wymieniłem potrzebuje naj mniej. Po drugie to niewiem czy mi wogóle potrzebny jest ten sprzęt na 34 dojne plus 20 par jałówek i jałóweczk no ale mam we wniosku wpisany na drugi etap i tak się rozglądam czy warto czy zamienic na coś innego.Ale te ręczne rozdawanie mnie wk....a, rano jak wstaje to jestem sztywny od tej roboty.BUUZ40 za tą cene to co on posiada chodzi mi o ilośc okien wysypowych ,czy ma pomost w cenie podejżewam że do przekładni dwu biegowej trzeba dopłacic.Dodam że też jestem ograniczony wiazdem do obory wysokośc drzwi to 2.80 na 3m korytarz ma 3,5m

Edytowany przez jaro30, 14 listopad 2012 - 20:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 08:48

Jaki wóz paszowy wybrać? Ja na wiosne za 10m3 eurmilka z taśmą i ddatkowym ramieniem wygarniającym dałem 69tys brutto teraz wzioł bym jeszcze te pony o niskim profilu bo wtedy wóz jest bardziej stabilny.

Dodaj odpowiedź