witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mag    1

MAG dzięki za rady - co do EUROMILK z taśmą coś koło 76 tys brutto więc nie jest to mało jak za wóz który produkują od niecałych 2 lat ,tak mi się poprostu wydaje .A jak z apotrzebowaniem na WOM który z tych co wymieniłem potrzebuje naj mniej. Po drugie to niewiem czy mi wogóle potrzebny jest ten sprzęt na 34 dojne plus 20 par jałówek i jałóweczk no ale mam we wniosku wpisany na drugi etap i tak się rozglądam czy warto czy zamienic na coś innego.Ale te ręczne rozdawanie mnie wk....a, rano jak wstaje to jestem sztywny od tej roboty.BUUZ40 za tą cene to co on posiada chodzi mi o ilośc okien wysypowych ,czy ma pomost w cenie podejżewam że do przekładni dwu biegowej trzeba dopłacic.Dodam że też jestem ograniczony wiazdem do obory wysokośc drzwi to 2.80 na 3m korytarz ma 3,5m

 

Wiesz dla mnie liczy się wykonanie wozu, a czy ktoś robi 10 lat czt 2 lata. Piszę to bo np Pronar robi dosyć sporo czasu wozy a patrzeć się na niego nie da, na jego wykonianie - to taki przykład :)

Jeśliu chodzi o codzienną robotę to wóz jest niezbędny, także na Twoim miejscu nie rezygnowałbym z tego zakupu. A wysokość 2,8 to nie za dużo ale grunt że masz przejazdową oborę.

 

KARGO skoro masz wóz EUROMILK to może powiesz jak się sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

MAG dzięki za rady - co do EUROMILK z taśmą coś koło 76 tys brutto więc nie jest to mało jak za wóz który produkują od niecałych 2 lat ,tak mi się poprostu wydaje .A jak z apotrzebowaniem na WOM który z tych co wymieniłem potrzebuje naj mniej. Po drugie to niewiem czy mi wogóle potrzebny jest ten sprzęt na 34 dojne plus 20 par jałówek i jałóweczk no ale mam we wniosku wpisany na drugi etap i tak się rozglądam czy warto czy zamienic na coś innego.Ale te ręczne rozdawanie mnie wk....a, rano jak wstaje to jestem sztywny od tej roboty.BUUZ40 za tą cene to co on posiada chodzi mi o ilośc okien wysypowych ,czy ma pomost w cenie podejżewam że do przekładni dwu biegowej trzeba dopłacic.Dodam że też jestem ograniczony wiazdem do obory wysokośc drzwi to 2.80 na 3m korytarz ma 3,5m

 

 

Cześć Kolego

 

Ósemka WP 8 Metaltechu jest przewidziana do karmienia 56szt bydła więc spokojnie sie mieścisz. Z wymiarami też. Dwa okna też bedziesz miał :) Za wszystko to łącznie z reduktorem który zmniejszy zapotrzebowanie mocy zapłacisz 55 252 netto czyli 67 959 brutto

Odradzam podajnik poprzeczny, masz za wąski stół.

W standardzie ma:

  • Mieszadła pionowe z nożami docinającymi
  • Hydrauliczne sterowanie mechanizmami
  • Hamulce postojowe
  • Waga elektroniczna
  • Pomost roboczy
  • Wałek przekaźnika mocy
  • Drabina

 

 

DANE.pngTECHNICZNE.png

Pojemność (m3): 8 Standardowe zawieszenie osi: sztywne Standardowy rozmiar ogumienia: 11,5x15 Ilość mieszadeł: 1 Szerokość max* (m): 2,6 Wysokość max: 2,6 Minimalna moc ciągnika współpracującego (KM): 70 Minimalna moc ciągnika współpracującego z dodatkowym reduktorem obrotów (KM): 55 Okna wysypowe: 2 Hydraulicznie sterowane przeciwostrze: 1 Ręcznie sterowane przeciwostrze:

1

post-24748-0-31518000-1353075713_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 m3 na 56 sztuk bydła to chyba przesada i tylko czysta teoria. Chyba ze bedziesz mieszał im 2x albo bedą głodować. 8m3 pełen w praktyce wystarcza dla max. 40 krów. Jeżeli masz możliwość to bierz o 2-3m3 wiekszy od tych wyliczeń ile m3/ilośc sztuk, bo z czasem bedziesz załował ze ten jest za mały, długo miesza jak jest pelen i wywala sie z niego, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Czy ktoś z was słyszał o wozach paszowych DAF AGRO.Co to za firma i jak jest z wykonaniem tego wozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

MAG dzięki za rady - co do EUROMILK z taśmą coś koło 76 tys brutto więc nie jest to mało jak za wóz który produkują od niecałych 2 lat ,tak mi się poprostu wydaje .A jak z apotrzebowaniem na WOM który z tych co wymieniłem potrzebuje naj mniej. Po drugie to niewiem czy mi wogóle potrzebny jest ten sprzęt na 34 dojne plus 20 par jałówek i jałóweczk no ale mam we wniosku wpisany na drugi etap i tak się rozglądam czy warto czy zamienic na coś innego.Ale te ręczne rozdawanie mnie wk....a, rano jak wstaje to jestem sztywny od tej roboty.BUUZ40 za tą cene to co on posiada chodzi mi o ilośc okien wysypowych ,czy ma pomost w cenie podejżewam że do przekładni dwu biegowej trzeba dopłacic.Dodam że też jestem ograniczony wiazdem do obory wysokośc drzwi to 2.80 na 3m korytarz ma 3,5m

 

 

Kolego

 

Za tą cenę masz dwa okna wysypowe balkon i wagę w standardzie. Jeden przeciw-nóż hydrauliczny a drugi mechaniczny, za dodatkową redukcję obrotów będziesz musiał dopłacić niecałe 5 tysi. Ale to obniża Tobie zapotrzebowanie mocy o niespełna 10KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

BUUZ40 niewiem gdzie znalazłeś to cene ale ja się pytałem w tamtym tygodniu to owszem 55 tyś netto plus waga ,drugie okno wysypowe,pomost ,wałek ,przekładnia to wyszło prawie 75 tys brutto.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

czytałem ten temat i się natknąłem że wozy z euromilku maja chińskie przekładnie. a jak jest z przekładniami z alimamixu? też sa te chinskie czy te lepsze niby?


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tdk147    0

Panowie powiem tak miałem na testach w mojej nowej oborze wozy firm takie jak : MF, Italmix, Alima,Triolet, Euromilk,DafAgro po pierwsze moim liczy sie fachowe doradztwo błędne jest myślenie że taśma na korytarz ok 4,6m szerokości to coś wspaniałego trzeba 2 razy śmigac przez korytarz albo wolno w obie strony sterowac tasmą. Dla firmy zaproponowanie taśmy ułatwia sprawe bo najrówniej wysypuje pasze.Tylko 2 przedstawicieli doradziło mi wysyp po przekątne z rynienkami które reguluja szerokośc wysypywania paszy i musze powiedziec ze te rozwiązanie jest najlepsze bo w miare równo wysypuje jesli jest material dobrze pocietry i za jednym przejazdem sprawa załatwiona. Wynik moich testów wozów 7-11m z moją super 3P jest nastepujacy :

-MF Miałem lekkie uprzedzenie po przygodach z owijarka i sie nie myliłem mimo zastosowania super przekładni jak twierdził handlowiec moje 3P nie poradziło sobie z mieszaniem i srednie jest wykonanie tego wozu.

-Italmix spisał sie całkiem poprawnie nie był za lekki na ciągnik ale wykonanie poprawne. Jednak po zasiegnieciu opini gościa który urzytkuje triplexa z sasiedniej miejscowosci nie brałem tego wozu pod uwage

-Alima całkiem fajny wóz jak na polski produkt dosyc lekki na wałek, wykonanie w miare ale wada tego wozu jest to że jakoś dziwne maja pojemności co do rozmiarów miałem 8 m a wygladała jak 6m z u mojego sasiada. Dodatkowo maja jakis niski i szeroki ślimak tak że bela nie wchodzi pomiedzy norze a ściane boczna i powoduje to wypadanie beli.

-Triolet wóz na poziomie mimo braku 2biegowej przekładni ciągnik mial lekko bardzo dobre wykonanie fachowe doradztwo ze strony dilera ale cena odstrasza i mimo dofinansowania doszedłem do wniosku że nie ma za co zapłacic tyle kasy

-Euromilk na początku bałem sie braku doswiadcznia tej firmy w produkcji wozów ale wziełem ich wóz na testy ponieważ montowali u mnie dojarke i świetlik i fajnie zaczeło sie z nimi współpracowac.Zaskoczyla mnie w tym wozie szybkośc mieszania i małe obciazenie na ciagnik (hehe wieksze problemy z wciagnieciem wozu po błotku niż z wymieszaniem) mieszałem 3tony paszy w 26 min na wolniejszym biegu, słyszałem że na szybszym z wiekszym ciągnikiem miesza niecałe 20 min. Pozatym z polskich wozów najładniejsze wykonanie

-DafAgro sprzet z pod sikiery moje 3P o mały włos nie trafiła na szrot przez ten woz zdecydowanie najsłabszy z polskiej ligi

 

Przede wszystkim odradzam wam testy jesli nie macie bez żadnych odstepów wozów poniewaz w moim przypadku strasznie wydajnosc szalała i nie jest to zbyt zdrowe dla krówek.Kupiłem wóz Euromilk poniewaz uważam że to najrozsądniejsz stosunek jakości do ceny. Za wóz 10m na twardych oponach z 2 biegowa przekładnia 2 wysypami, rynnami 2 letnia gwaracja i wałkiem zapłaciłem 61 tys netto dodatkowo w gratisie maja mi zrobic pierścien przeciwko wypadaniu paszy pod kątem 45 stopni co zwiekszy pojemnośc do prawie 11m.W styczniu bede miał sprzet to wrzuce filmiki:)

 

Buuz piszesz jak jakis zdesperowany handlowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

że tak stanę w obronie kolegi @BUZZ40... gdzie widać jego desperację, przedstawia tylko suche dane techniczne, nic poza tym.

Widzisz trzeba było MT wypróbować jeszcze, może byś się zdecydował na ich produkt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mag    1

czytałem ten temat i się natknąłem że wozy z euromilku maja chińskie przekładnie. a jak jest z przekładniami z alimamixu? też sa te chinskie czy te lepsze niby?

 

We wszystkich wozach paszowych są zastosowane przekłądnie firmy COMER Italy. Ta firma posiada fabrykę we Włoszech i w Chinach. Więc jeśli przkładnia jest wyprodukowana w chinach to wszystkie firmy wsadzają te przekładnie i cudów nie ma. Lekkość mieszania wynika z konstrukcji ślimaka i kosza, i oczywiście z typu przekładni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Witam :) Mam 56 sztuk dojnych i proszę o porade jaki wóz kupić na jakim ślimaku : czy na pionie czy na poziomie??? dodam ze szerkosc mojej obory to 2:30 i wysokosc 2:50

proszę o poradę i z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz197    0

Na 56 szt min 10m jestem posiadaczem Kuhn Euromix 8 plus nadstawki co powiekszylo jego pojemnosc do10m pierscien przeciw wysypywaniu sie do gory ,dwa wysypy za jednym przejazdem rozdaje na dwie strony,pracuje przy 50 szt,kladoc okolo 2,5tony wystarcza na dzien bez problemu a do pelna wejdzie duzo wiecej,slimak jest pionowy,do tego wozu mozna dokupic z czasem nadstawki co powiekszy jego pojemnosc do 12m .Sprawuje sie bardzo dobrze mieszam w nim zetorem 7211 daje sobie rade bez najmniejszego problemu,jestem z niego bardzo zadowolony ,ma tesz oczywiscie wage z mozliwoscio ustawienia dawek pokarmowych no i elektryczne sterowanie praco wysypow z ciognika,kosztowal mie w tym roku w styczniu 90tys netto.Co do wymiarow to pewnie tylko na zamowienie zrobio

Edytowano przez mariusz197

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Mógłby się ktoś wypowiedzieć jaki lepszy ? Czy pionowy czy poziomy bo do mojej obory cena taka sama bo na pionowych już wtedy muszą być dwa mniejsze ślimaki i cena wychodzi pionowego na dwóch ślimakach 126 tys zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodek69    0

Kolego TDK147 piszesz jak przedstawiciel Gamy, robisz ciekawe porównania.

 

Jeśli już porównujesz wynalazek Euromilk-a i chwalisz go, a plujesz na DAF AGRO to powiem CI że jeden i drugi ma te same chińskie przekładnie (podobnie jak i ALIMA). Więc pisanie że jeden jest super lekki a drugi ciężki to tylko bzdury wypisujesz. :lol: :lol: :lol: Zresztą w żadnym tańszym paszowozie nie znajdziesz wysokiej jakości stali i wysokiej klasy przekładni (bo to niestety kosztuje).

 

Kolego Mag nie wszyscy robią wozy na chińskim tanim Comerze. Chociażby Kuhn, Strautmann, Tatoma i jeszcze parę innych marek się znajdzie.

Konstrukcja ślimaka i kosza też się przekłada na efektywność mieszania i tu TDK przyznam rację.

Co do Alimy to na 1000% oszukują na pojemności też oglądałem ich 10m wóz a wygląda jakby nawet 7m nie miał. :o

Edytowano przez miodek69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam wóz paszowy euromilk 12m3. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wóz szybko miesza jest bardzo lekki. Tnie bardzo szybko. Wykonanie super, można powiedzieć idealnie. Poprawili się, może nauczyli. Przekładnie jak chińskie to nie znaczy ze złe czy słabe, na pewno tańsze, 2 lata gwarancji. na drugi dzień zauważyłem kapiący olej na rozdzielaczu. Serwis był za 3 godziny choć to ponad 150km. wymienili uszczelkę miedzianą gdzie przykręcony jest przewód.

 

Polecam tę firmę. Pierwszy kontakt z nią miałem podczas montażu świetlika i od tej pory pełna profeska.

 

Na Święta ku mojemu zaskoczeniu, przywiózł mi przedstawiciel worek ze słodyczami, kawami, wódką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Co do worka z prezentem to ty za niego zapłaciłeś kupując paszowóz (blomiss) a wracając do tematu nie jest warty tej kasy (euromilk 8) skoro za tą samą kase mam KHUNa mowa o 72 tyś brutto a najlepiej mi pasuje Metal fach bo cena kształtuje się w granicach 64 tyś ale za 9 , więc jeżeli polski to ten bo cena przystępna a jeżeli mowa o czymś za 75 tys (około)to tylko zachodni np RMH ,BVL,KHUN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodek69    0

BlomiSS skoro Euromilk cieknie już po uruchomieniu to ciekawie się zaczyna. A ocenisz go jak przerobisz niem 1,2 sezony (o ile wytrzyma). A swoją drogą czy na głównej przekładni w ogóle jest jakakolwiek tabliczka znamionowa? Pytam, gdyż umieszczanie tabliczki znamionowej to obowiązek każdego producenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

mial może ktos doczynienia z wozami paszowymi wyposarzonymi w przyrząd do scielenia slomy producentm jest miedzy innymi bodajze sttrautmann (z tego comi wiadomo) i czy tez by sie nadal w chodowli trzody chlewnej w gospodarstwie takim jak moim z mieszana produkcja zwierzęcą. dodam ze ma wyrzut max 14 metrow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

miodek69 weź sie koleś ogarni troche. Ganisz polskie paszowozy za jakos stali a z tego co sie dowiadywałem to wszystkie maja ta sama stal, jedynie z tego co wiem to storti ma lepsze blachy. To ze euromilk cieknie to nieznaczy że ma to sie przełozyc na jego okres uzytkowania, uszczelka jest wadliwa i tyle. Czasem producenci chca poprawic pewne rzeczy w maszynach i kłada w nie inne czesci i wysylaja do rolników jako do królikow doswiadczalnych, jesli czesc sie sprawuje to jest ok, jesli nie to wymieniaja na inna, jezeli problem sie powtarza zmieniaja dostawce owej czesci. Co do przekładni to sie zgodze że sa gorszej jakosci bo dobra sporo kosztuje jak wiadomo ale to ze ta "dobra" przekladnia ma tabliczke i niepisze na niej made in china to nieznaczy ze ztamtad niejest. Nieznam sie na prawie ale przymocowanie innej tabliczki to nie problem.


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

mówicie że włoskie przekładnie są niezłe ale chinczyki też dla nich robią pod ich nazwą

Edytowano przez Stas25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAFAGRO    0

Panowie powiem tak miałem na testach w mojej nowej oborze wozy firm takie jak : MF, Italmix, Alima,Triolet, Euromilk,DafAgro..............................

-DafAgro sprzet z pod sikiery moje 3P o mały włos nie trafiła na szrot przez ten woz zdecydowanie najsłabszy z polskiej ligi

................

 

Szanowny Panie.

Ciekawe gdzie Pan testował nasz wóz? Nie mamy wozów testowych w tamtym terenie. Proszę więc nie wypisywać nieprawdziwych opinii. Rozumiem, że sprzedaje Pan Euromilka i stąd takie komentarze.

Przykładamy dużą wagę co do jakości wykonania, użytych materiałów i części. W EuroMilku użyta jest taka sama przekładna planetarna. Co do przekładni dwubiegowej to są dwa typy: słabsza i mocniejsza. My używamy mocniejszej w standardzie i każdy ciągnik 60 KM bez problemu miesza i tnie paszę. Taka przekładnia występuje u innych producentów, ale niestety za dopłatą.

 

Jeśli ktoś będzie mniał inne pytania to proszę o wpis.

 

Pozdrawiam.

 

Czy ktoś z was słyszał o wozach paszowych DAF AGRO.Co to za firma i jak jest z wykonaniem tego wozu.

 

Jeśli ma Pan pytania to proszę o mail: biuro@andotech.pl

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj