Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wóz paszowy wybrać?

706 odpowiedzi na ten temat

#241 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 09:08

Jaki wóz paszowy wybrać? byłem w tej firmie i oglądałem te wozy ogólnie wygląda to w miarę fajnie cena wynosi 64 tys brutto za byle jaki wóz nie ważne czy 10 czy 12 ale mają teraz terminy jak twierdzą 3 miesiące (kumplowi mówili że za miesiąc zrobią a robili mu właśnie 3 miesiące, a tego co mówiła właścicielka to mają do zrobienia jeszcze przed moim kolegą 18 wozów także na bak się nie wyrobią )a ja zadatkowałem już maszyny i czekam na podpisanie umowy bo chcę wszystko kupić w kwietniu i poprosiłem panią z ARIMR żeby lukneła na mój wniosek a konkretnie o wóz paszowy no i uznała że 10 jest za duży z tym że jak składałem wniosek miałem sporo mniej bydła (rok temu) a teraz mam więcej ale ona o tym nie wie, a nie mogę sie teraz do niej dodzwonić, ogólnie wóz będzie obsługiwał 42 stanowiska a z tego co się zorientowałem to od 40 szt dają już 10 m sześciennych. Dlatego więc chciałbym się zorientować co z tymi wozami które wymieniłem bo metal fach nie robi nadstawek tylko pełne wozy a ja byłbym skłonny kupić 8 z pronaru nawet i dołożyć nadstawki i robi się 10 tylko nie wiem co lepsze pronar czy metal fach pozdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wóz paszowy wybrać? Dzisiaj, 09:34
  •  

#242 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 19:28

Jaki wóz paszowy wybrać? http://www.agrofoto....paszowy-wybrac/
@rutek jest temat a kombinujesz jak koń pod górę. :(

#243 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 11:52

Jaki wóz paszowy wybrać? to właśnie lubię w naszym kochanym forum
@tomi328 podajesz linka do tematu w którym nie ma nic tylko link do kolejnego tematu :)
nie mam pretensji ale te ogólne tematy to każdy pisze tam o wszystkim i o niczym mi chodzi konkretnie o te dwie marki ponieważ tylko na nie starcza mi środków i chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej konkretnie o tych maszynach , zakładam nowe tematy ale zawsze zaznaczam że konkretnie chodzi mi o daną maszynę bo forum ma ułatwiać chyba szukanie informacji, jeśli jest temat który mnie interesuje a jest konkretny np. "Claas Axos" uwierz że nie będę drugiego zakładał hehe pozdrawiam rutek :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share Mag

Mag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 21:42

Jaki wóz paszowy wybrać? C-360 daje radę w 12m3:

i drugi:

#245 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 18:19

Jaki wóz paszowy wybrać? Ile macie przeciw noży w swoich wozach??

#246 Share Kamiloo

Kamiloo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 22:17

Jaki wóz paszowy wybrać? Ja mam 2 ale i 2 slimaki..

#247 Share grucha18

grucha18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 20:59

Jaki wóz paszowy wybrać? Też mamy 2 przy ale 1 ślimaku ;)

#248 Share kondzio1579

kondzio1579

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 06 luty 2012 - 21:59

Jaki wóz paszowy wybrać? witam
zastanawiałeś się nad wozem sano 8metrów ja mam już go od prawie 6 lat a jak chodzi o noże to wymieniałem tylko raz kupywałem nowe noże cen tego wozu 5 lat temu była 64000 tys
moim zdaniem to dobry wóz paszowy i cały czas robie zetorem 5211

pozdrawiam

kondzio

#249 Share CaseIHPOWER

CaseIHPOWER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 20:03

Jaki wóz paszowy wybrać? Polecam RMH

Edytowany przez milanreal1, 09 marzec 2012 - 22:52.
brak argumentacji posta

#250 Share mainbrain

mainbrain

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 09:07

Jaki wóz paszowy wybrać? Przeglądając ostatnio aukcje na allegro natknąłem się na paszowóz holenderski Peecon. Porównałem na szybko te większe modele z Metal-fachem i wychodzi to w podobnej cenie. Wyglądają na dobrze zrobione. A jak to wygląda w porównaniu z RMH? CaseIHPOWER, znasz może przykładowe ceny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 kwiecień 2012 - 10:21

Jaki wóz paszowy wybrać? Ja polecam Jf stoll. Może nie jest tani ale za to bardzo dobry. Od 3 lat jeszcze nic się nie popsuło a noże nadal są ostre, choć niedługo muszę zmienić. Następny też taki kupię.

Edytowany przez rmiecz8, 18 kwiecień 2012 - 16:20.

#252 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:27

Jaki wóz paszowy wybrać? Ja mam od listopada tamtego roku czyli już oo zaraz pół roku wóz RMH mixell 12. Codziennie mieszam nim dwa wozy - jeden dla krów, drugi dla jałowizny i zasuszonych. Czyli już sporo namieszał ;) Obecnie chodzi w mc cormicku mc 120, wcześniej w ursusie 914. Na spokojnie wchodzą do niego dwa baloty i 3 wycinaki 1,5m szerokości. Ogólnie tak koło 3 ton paszy na raz można namieszać. W osiemdziesiątce chodził całkiem przyzwoicie, na koło 1500-1600 obrotów. Mieszanie dwóch balotów i kukurydzy i śruty od momentu wrzucenia pierwszego balota, w tym czasie rozebranie drugiego, wrzucenie drugiego, odpięcie chwytaka, zapięcie szufli, wsypanie tony kukurydzy, podjechanie do sypania śruty, wsypanie śruty, wysypanie paszy zajmowało ok 30-40 minut. Teraz chodzi w mc 120, na przekładni w wozie jest przełączony na zająca, 1400 obrotów i tą samą robotę załatwiam w jakieś 25 minut. W tym roku przerzucam się na sianokiszonki w pryzmie i mam nadzieję że będzie jeszcze szybciej :) Jeśli macie jakieś pytania bardzo chętnie odpowiem, także na priv :)

#253 Share CaseIHPOWER

CaseIHPOWER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 09:21

Jaki wóz paszowy wybrać? Ja mam RMH VR 10 i pracuje z nim mf 255 i powiem tylko tyle te wozy są za***iste i nieda się przyrównać do nich żadnego innego :o

Przeglądając ostatnio aukcje na allegro natknąłem się na paszowóz holenderski Peecon. Porównałem na szybko te większe modele z Metal-fachem i wychodzi to w podobnej cenie. Wyglądają na dobrze zrobione. A jak to wygląda w porównaniu z RMH? CaseIHPOWER, znasz może przykładowe ceny?

Dokłabnie to niewiem jaka jest jego cena ale dlamnie jest wart każde pieniądze.
Jeśli jesteś zainteresowany to zadzwoń do firmy SAC-CENTRUM SOCHOCIN

#254 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:40

Jaki wóz paszowy wybrać?

Jakby miał ktoś problem tego typu to chętnie pomogę, mam już na to patent:D

W moim metaltechu też klinuje się trawa pod ślimakiem.Proszę o pomoc...

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#255 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 09:07

Jaki wóz paszowy wybrać? Daj mi adres e-mail na pw to wyśle ci zdjęcia jak to rozwiązałem

#256 Share XValtraN101X

XValtraN101X

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 14:02

Jaki wóz paszowy wybrać? Ile kosztuje wóz paszowy 15m3 (używany)?

#257 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 12 kwiecień 2012 - 17:05

Jaki wóz paszowy wybrać? Musisz poszukać w internecie i na składowiskach maszyn,zależy jaki stan i do jakiej ceny na allegro jest np. taki wóz paszowy 15m3

http://otomoto.pl/wo...5m-A140605.html

#258 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 kwiecień 2012 - 16:58

Jaki wóz paszowy wybrać?

Ja mam RMH VR 10 i pracuje z nim mf 255 i powiem tylko tyle te wozy są za***iste i nieda się przyrównać do nich żadnego innego :o

Ja sądzę że JF Stoll jest na tym samym poziomie albo lepszy. Jak już pisałem mam go 3 lata (poj.18m) i nie było najmniejszego problemu, a noży nie było potrzeby wymieniać. Poza tym ta firma ma bardzo dobra opinię (o ile nie najlepszą) jeśli chodzi o wozy paszowe.

#259 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 22:20

Jaki wóz paszowy wybrać? @rmiecz8 ile trzeba za niego zapłacić? bo to dość istotne czy jest różnica w cenie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share szpadel2012

szpadel2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 19:56

Jaki wóz paszowy wybrać? Mam zamiar kupić wóz paszowy Alima-Bis EVO 10 z transportem poprzecznym ,spora cena 73 tys netto jak za krajowy, powiedzcie czy polecacie tą markę ,no i mówią że 30KM starczy z reduktorem oczywiscie ,oni tam robią transporter poprzeczny sterowany proszę o opinie

Dodaj odpowiedź