Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wóz paszowy wybrać?

706 odpowiedzi na ten temat

#201 Share piter22921

piter22921

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 21:28

Jaki wóz paszowy wybrać? Bo mam zamiar go kupić i chcę sie dowiedzieć czy warto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wóz paszowy wybrać? Dzisiaj, 17:42
  •  

#202 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 10 lipiec 2011 - 06:29

Jaki wóz paszowy wybrać? Z tego co pisałem z kilkoma użytkownikami to każdy go poleca, także chyba warto.

#203 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 07:49

Jaki wóz paszowy wybrać? Warto pomysleć nad Faresinem. Ja mam od 2008 roku, z belkiem radzi sobie w około 20 minut, chodzi lekko (7m3 współpracuje z C-360). Mam porównanie do sąsiada który ma Sano, na troche mniejszej oborze, chodzi ciężej bo już c-360 miała co robić i teraz pracuje z MTZ-etem, a poza tym słaba żywotność noży, ja mam od nowosci, u niego wymiana raz na 1,5 roku.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 10 lipiec 2011 - 10:53

Jaki wóz paszowy wybrać? @zbigi123 A jakiej szerokości jest faresin taki 10-11m3 bo u mnie szerokość wozu to max 2,3 m :(

#205 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 19:46

Jaki wóz paszowy wybrać? 11m3 to ma już 2,35m, a 7m3 i 9m3 mają po 2.15m to są z serii Rambo, Bo z seri Magnum to 11m3 ma 2,29m, tyle że wysyp na taśme i droższy. Zresztą tu znajdziesz specyfikacje: http://techpom.pl/in...emart&Itemid=11
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#206 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 20:03

Jaki wóz paszowy wybrać? U mnie wysyp tylko bezpośrednio ze zbiornika z tyłu wozu. Taką 11 60 by pociągnęła ? Trawa z dwóch balotów po sipmie i ok 800 kg kukurydzy.

#207 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 07:45

Jaki wóz paszowy wybrać? Z 11 to już c-360 może mieć problem. Być może bedzie chodzić, ale szkoda ciągnika.

#208 Share Mag

Mag

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 13:04

Jaki wóz paszowy wybrać?

Te wozy to nowość na rynku, także nie sądzę aby ktoś go miał

Z tego co mi wiadomo to już pierwsze wozy chodzą w terenie

#209 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 10:39

Jaki wóz paszowy wybrać? Witam i proszę o pomoc.
Zastanawiam się na wozem paszowym. Posiadam oborę wolnostanowiskową na 70 sztk. docelowych, na obecną chwilę znajduje się tam 50 krów dojnych, z roku na rok jest ich więcej, wjazd na koryto paszowe ma szerokość 4m, wysokość 3,3m. Kiszonka z traw większość pryzmy i trochę balotów, kukurydza i paszę. Miałby współpracować z zetor'em 5211 i tu jest problem jaki to miałby być wóz(jak najmniejsze zapotrzebowania mocy) i jakiej pojemności na sztuki obecne i docelowe,by zetor dawał sobie radę, cena nie gra takiej roli. Z góry wielkie dzięki.

#210 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 10:44

Jaki wóz paszowy wybrać? Polecam metal tech lub faresin z przekładnią powinien sobie radzić zetorek. NA wymiary obory wejdzie ci praktycznie każdy ale na tyle sztuk to 12m powinien starczyć chociaż wiem że na 80 sztuk 12m nie starcza kiszonki przy mieszaniu wysypują się. Woz paszowy najlepiej miesza jak jest wypełniony w 80%.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Borubar

Borubar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 11:29

Jaki wóz paszowy wybrać? Myślałem by zakupić wóz paszowy z pojemnością na obecną liczbę krów, a potem dokupić nadstawki czy to zdało by egzamin. Czy ktoś posiada wóz paszowy z przekładnią, jaki lepszy wysyp tylni czy boczny,jaka najlepsza jest firma wozów paszowych.Jestem zielony co do wozów paszowych, chciałbym sobie ułatwić pracę w oborzę, proszę o pomoc.

#212 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 15:28

Jaki wóz paszowy wybrać? Teraz ciekawą ofertę ma auto-agro. Kiedyś nie za specjalnie im to szło ale teraz naprawdę solidnie robią

#213 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 20:20

Jaki wóz paszowy wybrać? Bardzo lekko chodzą Faresina. Mój współpracuje z c-360 od 3 lat. Solidna i prosta konstrukcja. Polecam

#214 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 19:38

Jaki wóz paszowy wybrać? Nie wiem czy moge w tym temacie ale mam mały problem z wozem paszowym sano kompakt 11m3. Posiadam go od października, jest on jeszcze na gwarancji i do tej pory wszystko było ok. ale od około 2 tygodni strasznie mi sie nabija sianokiszonka pod slimak. W moim wozie sa 2 skrzydła wygarniające obracające sie po podłodze wozu. Na poczatku obracały sie po samej podlodze az slychac bylo lekkie tarcie a teraz powstala przerwa ok 2 cm i ciagle mi tam tyle tego nałazi że pokażdym wysypaniu paszy muszę to czyścic. jak jest duzo nabite to 112KM ma ciezko. jaka moze byc przyczyna tego ze powstala taka duza szczelina? Moze mial ktos podobny problem wiec prosze o pomoc. Zglosilem to do serwisu ale narazie sprecjalnie nie chca jechac 350km tylko zajada przy okazji jak beda w poblizu dlatego chce sam cos z tym zrobic

Edytowany przez jacekkombajnista, 22 lipiec 2011 - 07:06.

#215 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 lipiec 2011 - 06:30

Jaki wóz paszowy wybrać? Paszowozy sano już wyszły z mody mało osób je kupuję,ale nie mówię że to zła firma lecz chyb a MT będzie lepszy ;)A nie zastanawiałeś się nad Pronarem :)

Edytowany przez KarolT25, 23 lipiec 2011 - 06:31.

#216 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 10:44

Jaki wóz paszowy wybrać? Witam, Planuje zakup wozu paszowego 9m3, Cena do 100tyś brutto. Co radzicie? ja myśle o strautmann verti mix 900..

#217 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 11:55

Jaki wóz paszowy wybrać? Zastanawianie sie nad pronarem nic mi juz nie da bo sano wzialem na MGR i 5 lat musze nim teraz krecic

#218 Share komizmo

komizmo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 12:28

Jaki wóz paszowy wybrać?

Warto pomysleć nad Faresinem. Ja mam od 2008 roku, z belkiem radzi sobie w około 20 minut, chodzi lekko (7m3 współpracuje z C-360). Mam porównanie do sąsiada który ma Sano, na troche mniejszej oborze, chodzi ciężej bo już c-360 miała co robić i teraz pracuje z MTZ-etem, a poza tym słaba żywotność noży, ja mam od nowosci, u niego wymiana raz na 1,5 roku.

Witaj, mam pytanko do Ciebie dotyczące faresina. Sam będe właśnie kupował paszowóz 7 m3 i zastanawiam sie nad m. in. faresinem. Pisałeś, że radzi sobie z nim spokojnie 360 , ale czy twój wóz ma przekładnie redukcyjną? Ja osobiście chciałbym go podpiąć na stałe do starej 40 i nie wiem czy by go pociągnęła. Masz boczne okna wysypowe czy taśme (transporter)? Chodzi mi o to czy wysypując pasze na korytarz nie robi ci większych lub mniejszych kup. Teraz mam feedera z taśmą i ładnie wszystko rozkłada, więc wiesz.. nie chciałbym sobie tak ułatwić, że będe musiał biegać z łopatą za wozem i go poprawiać ;) Gdzie według Ciebie mają na nie najlepsze ceny?

#219 Share kkrzysiek

kkrzysiek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 25 lipiec 2011 - 13:52

Jaki wóz paszowy wybrać? witam zastanawiam się nad zakupem wozu paszowego obora jest na 50 szt . tylko korytarz paszowy jest dość ciasny i max wejdzie tam 255 cm szerokości i tyle samo wysokości no i na razie pracował by w nim c-360 bo reszta ciągników nie wejdzie do tej obory . w nie dalekiej przyszłości planuje budowę nowej obory wiec paszowóz traktuje bardzo przejściowo max 5 lat a muszę go wykupi bo jest wpisany na PROW . moje pytanie do was co wybrać coś polskiego taniego czy nie bawić sie i od razu kupić cos konkretnego nawet na ten okres ????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 25 lipiec 2011 - 14:08

Jaki wóz paszowy wybrać? Moim zdaniem konkretny na wiecej lat, paszowoz uzywa sie codziennie i nie mozesz sobie pozwolic na ewentualne awarie, bo spadnie Ci wydajność. Jesli masz ciasno to moze jakis Triolet z bocznym wysypem ? http://www.agrofoto....liet-silomix-1/

Edytowany przez Wacek21, 25 lipiec 2011 - 14:08.

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Dodaj odpowiedź