Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wóz paszowy wybrać?

814 odpowiedzi na ten temat

#761 Share Chomik

Chomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Boks , Kickboxing , Jednoślady

Napisany 19 luty 2017 - 09:22

Jaki wóz paszowy wybrać?

Kwestia indywidualna producenta czy podaje pojemność netto czy brutto 

Czytałem kiedyś że BVL 8M to ta sama pojemność co strautmann 10m

Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wóz paszowy wybrać? Dzisiaj, 13:06
  •  

#762 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 19 luty 2017 - 09:24

Jaki wóz paszowy wybrać?

Tak dokładnie to te górne to tylko rozgarniają aby sie nie przesypało  , co po zakupie większego wozu mi nie grozi .Jednak zauważyłem że obracanie się ślimaków w jedną stronę to jednak wolniejsze mieszanie . Kolejną rzeczą która mi nie dawała spokoju to stan powłoki lakierniczej, w testowanym 3 letnim wozie  były duże ogniska rdzy a należy zauważyć że nie stoi on całe zimy w oborze . Jak będzie wyglądał po kilku zimach na korytarzu obory można się tylko domyślać . Blatin to bardzo dobry wóz i przedstawiciel też konkretny facet, jednak 35tyś za dwa krótkie  ślimaki to jednak dużo za dużo .....

MIałem na testach też EM z dwoma ślimakami wymieszałem raz i stał przez dwa tygodnie nie używany , a żona powiedziała że się rozwiedzie jak takie coś kupię ;)

#763 Share Chomik

Chomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 19 luty 2017 - 09:27

Jaki wóz paszowy wybrać?

One mieszają dzięki czemu masz większy ruch na wozie ale to już mniejsza w to ;)

Miałeś kinga 13 na testach ? Jeżeli tak to nie jest 3 letni wóz ... on miał 18 lat i był po remoncie :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 19 luty 2017 - 11:20

Jaki wóz paszowy wybrać?

Nie 11 była z frezem ,i na bank miała 3 lata ....

#765 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2243 postów

Napisany 19 luty 2017 - 12:14

Jaki wóz paszowy wybrać? Kolego, jaka cena za tego seko? Z frezem czy bez?
Sprzedam pług kverneland, 4 skibowy,zagonowy, resor

Sprzedam ciągniki:
Lamborghini 1056DT,6cyl. 105km

Case/David Brown 1694, 6 cyl. turbo 112km

Case International 844, 4cyl., 75km, 4x4, tur mailleux 1,7tony udźwigu z euroramką

https://www.olx.pl/oferty/user/1i0lt/

#766 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 964 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 19 luty 2017 - 12:22

Jaki wóz paszowy wybrać? ale do bel poziomy niezbyt a jak sie zużyje i zacznie sie pasza zaciskac przy walcach to niezbyt
to mi sie widzi.pionowy musi dobrze mi sypac na dwie strony na raz przy wys ponizej 2,5m i szerokosci korytarza paszowego 3,15m.nie mam dobrego rozwiazania....

#767 Share Chomik

Chomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 19 luty 2017 - 12:25

Jaki wóz paszowy wybrać?

Głupi stereotyp bezmyślnie powtarzany bo ktoś tak powiedział albo gdzieś napisał 

Miałem kuhna poziomego radził sobie świetnie , blattin jeszcze lepiej 

W pionowym ... brak słów :) turla tylko tą bele do okoła od czasu do czasu coś tam szarpnie nożem ...

potestuj sobie kilka wozów poziomych / pionowych i ocenisz sam nie bede Ci na siłe narzucał swoich racji 

#768 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4111 postów

Napisany 19 luty 2017 - 12:28

Jaki wóz paszowy wybrać? Bele masz niepocięte? Poziome radzą sobie z belami jak mają 4 walce. W okolicy jednej kupił Storti poziomy bez frezu i ma tylko bele a prasę bez noży jeszcze.
To żaden poziomy nie wysypie równocześnie na dwie strony czy jest taka możliwość? Jeśli tak to czemu nie wysypie? Tak pytam, bo spotkałem się z taką opinią w temacie.

#769 Share Chomik

Chomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 19 luty 2017 - 12:35

Jaki wóz paszowy wybrać?

Kuhna miałem z dwoma taśmowymi wysypami i sypał bez problemu 

Czy  2 czy 4 to radzą czy pocięte czy czy też nie . Podstawa to odpowiednia wilgotność materiału im więcej SM tym ciezej . 

Sucha pocieta 15 nożami idzie ciężej niż mokra niepocięta wcale 

#770 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 706 postów

Napisany 19 luty 2017 - 13:33

Jaki wóz paszowy wybrać?

Jak jest mokra bela to i pionowy dobrze wymiesza. Można założyć specjalny nóż do bel na górze ślimaka który jest dwa razy dłuższy albo i więcej niż standardowe i nie ma prawa się belka zapchać. bo ten nóż ją cały czas tnie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 26 luty 2017 - 11:55

Jaki wóz paszowy wybrać?

co myślicie o wozie Samasz uno 1000, w 100% to samo co euromilk czy euromilk trochę piepszy robotę dla nich? ;) Mam oferte na takiego 62 netto ;) 

#772 Share krzychuuuuu

krzychuuuuu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 26 luty 2017 - 12:17

Jaki wóz paszowy wybrać?

Mi za samasza powiedzieli pare tys taniej niz za takiego samego euromilka. Mi wygladaja na takie same ale jak pytalem w euromilku czy sa takie same to podobno to tajemnica ktorej nie moga zdradzic

#773 Share sebek1981

sebek1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 luty 2017 - 22:11

Jaki wóz paszowy wybrać? jak czytam te wypowiedzi o pionowych to płacze :);) strukturę sobie porównajcie po pionie i poziomie

#774 Share farmer1987

farmer1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 08:10

Jaki wóz paszowy wybrać?

Euromilk i samasz należą do jednej grupy a więc ze sobą współpracują. Euromilk robi dla samaszu wozy ale logiczne jest to, że ma to taniej gdyż jest ich producentem. Mogą się różnić niewielkimi rzeczami ale jest to jeden i ten sam wóz. Odnośnie euromilka mam mieszane uczucia.. jest trochę negatywnych opinii przynajmniej jak się postoi na targach i posłucha od użytkowników.  U nas na wiosce mają ludzie Metaltecha. Nie narzekają.

#775 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4111 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 08:26

Jaki wóz paszowy wybrać? To samasz jest tańszy a nie em. Narzekają chyba Co co w cenie fiata chcieliby mercedesa. Takich nie brakuje.
Sebek czemu mimo tych super zalet poziomych wozów Sano dalej brnie w pionowe wozy i sami mają tego Santracka czy jako to się zwie z pionowym ślimakiem? Wydajność mają chyba nienajgorszą.

#776 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 09:41

Jaki wóz paszowy wybrać?

Poziome są super ekstra tylko czemu większość mniejszych rolników jak i duże gospodarstwa chętniej pracują na pionowych?

Zastanawiało mnie zawsze czemu większość producentów wozów poziomych nie udostępnia ich na normalne testy lub robi to strasznie niechętnie a zamiast tego organizują "jednodniowe pokazy". Dobry znajomy dostał wóz na taki pokaz wszystko super cena dogadana jakaś umowa też podpisana klient w kieszeni. Miał obiecywany wóz zastępczy do czasu odbioru nowego i tu zaczęły sie schody bo obiecywali a wozu nie ma po wielu telefonach dostał wóz ale tylko na tydzień i wtedy zaczęły wychodzić wszelkie kwiatki że w użytkowaniu na codzień nie jest tak fajnie jak w tym pokazie po kilku dniach wychodziły kolejne wady i gospodarz zaczął się zastanawiać czy watro tyle przepłacać wtedy też  podejście przedstawiciela i serwisu też się zmieniło o 180 stopni. sytuacja skończyła się zerwaniem umowy i zakupem 2 ślimakowego RMH. Swój wóz testowy miałem ponad rok temu na testach a przedstawiciel dalej jeździ w kwitkiem jaki podpisywałem przy testach opowiadając wkoło jak jeden gospodarz kupił EM i po roku ma go wyprowadzić w krzaki i brać od nich wóz. Pozatym jak sam chciałem zobaczyć ich wóz w pracy u gospodarza to najbliższy okazał sie ok 100km dalej i fakt tam gospodarz zachwalał wóz pod kazdym względem a kilka dni później ok 30km znalazłem też wóz tej firmy to gospodarz powiedział tylko że głupotę zrobił kupując ten wóz

Więc moim zdaniem gdyby poziome wozy były o niebo lepsze od pionowych to coraz wiecej rolników decydowałoby się na ich zakup a jest wręcz odwrotnie do po testach wielu odpuszcza sobie poziome i żeby sprzedawać przedstawiciele uciekają się do jakiś dziecinnych zgrywek. Zainteresowanych chetnie udostępnię kontakt by u źródła zasięgnęli informacji. 

Edytowany przez MKrajes, 01 marzec 2017 - 09:53.

#777 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 09:48

Jaki wóz paszowy wybrać?

Zagrywki zagrywkami, ale są dwa podstawowe aspekty które decydują o wyborze pionowych. Cena i świadomość rolników, zresztą nawet tutaj to widać. 

#778 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 12:33

Jaki wóz paszowy wybrać?

Dokładnie o czymś to świadczy że wielu świadomie wybiera zachodnie wozy pionowe które często ceną oscylują z wozami poziomymi 

#779 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 13:31

Jaki wóz paszowy wybrać?

moim zdaniem jeżeli kiszonki z traw są zbierane przyczepą samozbierającą i ich długość(teoretyczna) cięcia trawy to 3,5 do 4,5cm(na przykładnie serii przyczep Pottinger), to czy to będzie wóz pionowy czy poziomy to jeden jak i drugi ma za zadanie rozwalić wycięte bloki sianokiszonki i praktycznie tylko wymieszać paszę. Wątpię, aby wóz poziomy dociął taką kiszonkę do np.2cm tym bardziej, że moim zdaniem to się mija z celem i optymalne jest raczej te 3,5cm.

Ciekawi mnie jak sobie radzę poziome wozy paszowe gdy w kiszonce znajdzie się jakiś kamień? Nie chodzi mi o głazy czy coś w tym stylu, tylko takie np. o średnicy 4-8cm. Mając pionowy wóz na testach w jednej z bel znalazł się nieduży kamień i było go słychać jak gdzieś się czasami przemieszcza na dnie zbiornika. Oczywiście on żadnej szkody nie robi dla noży, ewentualnie jakieś małe rysy na podłodze. W pionowym podejrzewam, że noże i przeciwnoże na tym cierpią a przede wszystkim chyba podłoga, bo pod wpływem paszy on jest cały czas dociskany do niej podczas mieszania. Jak to jest z tymi poziomymi wozami?

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 13:54

Jaki wóz paszowy wybrać?

Dokładnie o czymś to świadczy że wielu świadomie wybiera zachodnie wozy pionowe które często ceną oscylują z wozami poziomymi 

Żle mnie zrozumiałeś. Świadomość na temat hodowli i zywienia jest bardzo niska.  

Dodaj odpowiedź