Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wóz paszowy wybrać?

813 odpowiedzi na ten temat

#741 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2323 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 02 luty 2017 - 14:42

Jaki wóz paszowy wybrać? Przy wózkach pionowych ważną jest ilość noży na ślimaku. Ja przy regeneracji ślimaka przeskoczyłem z 5 na 12. Jakość mieszania poprawiła się o 100 procent.

Przy poziomym 11 i pełnym wozie 60 koni to stanowczo za mało Sariboldi nawet renówkę 120.14 mi udusilo fakt że przy 5 tomach w wozie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wóz paszowy wybrać? Dzisiaj, 19:42
  •  

#742 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 02 luty 2017 - 15:03

Jaki wóz paszowy wybrać?

500 kg to i w wozie z pionowym ślimakiem można z powodzeniem wymieszać. Mam sano 8 m3 i wrzuca się belkę i miesza bez problemu. W strautmanie widziałem że montują specjalny długi nóż na górze ślimaka co zapobiega zatrzymywaniu się kiszonki w jednym miejscu no i co za tym idzie szybciej miesza. Też będziemy chcieli zamontować taki nóż u siebie. Może i poziomy lepiej miesza ale za taką różnicę w cenie to jednak wolę pionowy, zwłaszcza że ta ,,idealna'' struktura paszy co jest po wymieszaniu w wozach poziomych jest dobra dla kogoś kto ma duże wydajności bo dla sztuki co daje koło 8 tyś to większej różnicy nie robi 

#743 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2323 postów

Napisany 02 luty 2017 - 15:41

Jaki wóz paszowy wybrać? I dla 8 tyś pasza powinna mieć prawidłową strukturę inaczej krowy będą sortować

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#744 Share szymek

szymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 02 luty 2017 - 16:32

Jaki wóz paszowy wybrać?

jeśli można to się podepne pod temat. chodzi mi po głowie kupno wozu ale używanego dla jak narazie 25 sztuk opasów oraz młodzież. bydżet na niego to 20tysięcy i teraz pytanie wiadomo że hodowla do końca roku zwiększy się o około15 sztuk będą siedziały w stodole przez którą jest przejazd i czy jest sensu kupna dla tylu sztuk? czynie lepiej kupić wycinak na tura i ręcznie to rozrzucić? jeśli tak to jaki poziomy pionowy lepszy? jaka pojemność?

#745 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 02 luty 2017 - 17:03

Jaki wóz paszowy wybrać?

Przy wózkach pionowych ważną jest ilość noży na ślimaku. Ja przy regeneracji ślimaka przeskoczyłem z 5 na 12. Jakość mieszania poprawiła się o 100 procent.

Przy poziomym 11 i pełnym wozie 60 koni to stanowczo za mało Sariboldi nawet renówkę 120.14 mi udusilo fakt że przy 5 tomach w wozie.

Im więcej tym łatwiej. Renię albo na eco albo na 1000 musiałeś mieć. Ja 9m3 jumzem ciagam i najgorzej jest jak jest bela nie pocięta i do 300 kg gdzieś. Jak już trochę potnie to jest z górki. Przy pełnym wydaje mi się że trzydziestka by dała radę.

#746 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 660 postów

Napisany 02 luty 2017 - 18:26

Jaki wóz paszowy wybrać?

także byłem  na pokazach poziomego wozu z Blattina w okolicach Grajewa. Fakt strukturę robi fajną, ale mimo że dzwoniłem i umówiłem się na pokaz to do tej pory do mnie nie przyjechali. A byłem bardzo chętny na ich wóz. Z Euromilku Pan Wojtek podszedł do mnie z większym zrozumieniem i bez problemu dostarczył wóz w umówionym terminie. Podejście też w ogóle inne do klienta. Blattin king 9NT wyszedł by mnie po zwrotach z prow tylko 11-12tyś więcej jak 10m3 z EM, więc kwota jak najbardziej do przełknięcia, ale  teraz daruję sobie tą firmę. Szkoda nerwów.

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#747 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2323 postów

Napisany 16 luty 2017 - 15:59

Jaki wóz paszowy wybrać? Trzeba było skaribidi brać jeszcze na testy.
Bardzo mi się podoba ich wóz. Jedyny minus jest taki że niemożna go przeladowac. A większe modele kosztują już sporo.

A zapotrzebowania się nie oszuka. Miesza się więcej trzeba więcej koni. Cudów nie ma.

#748 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 18 luty 2017 - 23:25

Jaki wóz paszowy wybrać? chlopaki czy woz euromilka 12m3 2ślimakowy bedzie duzo za duzy na 40krow? niedlugo pod 50szt bedzie no a 1slimak to tylko 8m3 wchodzi mi do starej obory a ten znow przy suchej beli wydaje sie za maly.Różnica kilkunastu tyś bo na mgr biorę.Czy ta 12tka dobrze wyniesza dajmy na to 2t paszy?

#749 Share krzychuuuuu

krzychuuuuu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 18 luty 2017 - 23:35

Jaki wóz paszowy wybrać?

To masz wjazd do obory 2,2m? Do 8m3 podobno mieszcza sie 2 bele. A jestes pewny ze agencja zgodzi sie na ten 12m3?

#750 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 19 luty 2017 - 00:48

Jaki wóz paszowy wybrać?

Napisze jeszcze raz to co już pisałem wiele razy jako posiadacz wozu dwuślimakowego 

Nie ma co słuchac przedstawicieli że dwa ślimaki wymieszają ci kilkaset kg paszy tak jak jeden ślimak to jedna wielka bzdura bedzie pasze ganiało z jednego na drugi ślimak i tyle w temacie niezależnie czy to EM, RMH , Strautmann czy jakiś inny producent. wóz ma być dostosowany do gospodarstwa pod każdym względem i tylko testując wozy znajdzie się odpowiedni dla siebie. Bajki o tym ze Ursus c360 itp. będzie chodził w 2 ślimakach to można dzieciom opowiadać. dwa ślimaki to wyższa cena i zarazem większa prowizja.Moim zdaniem lepiej pobawić się w os z tyłu wozu lub wbudowaną w kosz przy stadach do 50 sztuk.

@DanielFarmer możesz zobaczyć w okolicach wysokiego mazowieckiego i zambrowa mnóstwo EM i tak np. u mnie u mnie 12 m3 przy mieszaniu dwóch wozów jeden dla krów dojnych plus drugi młodzież sprawdza się super a kilka km dalej u znajomego ten sam wóz przy połowę mniejszej obsadzie to tragedia 

. Moja rada oglądaj testuj i znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 19 luty 2017 - 06:56

Jaki wóz paszowy wybrać? czyli jakiej obsadzie ta tragedia?

#752 Share Morfek

Morfek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 19 luty 2017 - 07:31

Jaki wóz paszowy wybrać? Daniel a jaka wysokość Cie ogranicza?

#753 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 19 luty 2017 - 07:39

Jaki wóz paszowy wybrać? ok 2,5m

#754 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 19 luty 2017 - 08:06

Jaki wóz paszowy wybrać?

ok 40 sztuk 

zimą jak miesza na 2 dni jest ok ale latem w upały kiedy szykuje codziennie to mu ze 20 min gania wszystko zanim zacznie jakoś ciąć 

#755 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 19 luty 2017 - 08:38

Jaki wóz paszowy wybrać? 8m3 za maly 12m3 za duzy i wes tu wymysl....nic posredniego sie nie da chyba ze kola z tyłu ale wtedy to jeden centralny tylny wysyp i lopatowanie a nie po to kupuje sie woz zeby lopatowac.

#756 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4109 postów

Napisany 19 luty 2017 - 08:40

Jaki wóz paszowy wybrać? 8 m dla 40 szt i tmr z mokrej sianokiszonki powinno wystarczyć. Jednak jak dasz bardziej suchą belę i słomę to będzie przepełniony. Słomę trzeba wtedy sypać już pociętą. Jak zamierzasz zwiększyć do 50 to zapomnij o 8 m. 10 z osią z tyłu nie wystarczy? Wiem, że problem będzie z wysypem, bo masz wąsko i rynny kiepsko się sprawdzą. Ja zaproponowałbym w miejsce rynien 2 pochyłe taśmy i powinno wystarczyć.
Nad poziomym myślałeś? Tam jest tylko ten problem, że nie można wysypywać równocześnie na dwie strony. Mam rację?

#757 Share Chomik

Chomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Boks , Kickboxing , Jednoślady

Napisany 19 luty 2017 - 08:52

Jaki wóz paszowy wybrać?

To ja bym sie nie zastanawial . Poziomy 2,5m spokojnie . Szybsze ciecie , wysyp z dwoch stron to nie problem . Mniejsze zapotrzebowanie na moc . Drozszy w zakupie ale tańszy w eksploatacji 

Pojemność zależy od składu TMR-u ...Dla 50 sztuk to 10-12m

Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

#758 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 19 luty 2017 - 08:54

Jaki wóz paszowy wybrać?

Miałem blatin kinga na pokazie ,fajny wóz ale strasznie drogi i ostatecznie zakupiłem seko 15m3 . Przy tym samym wyposażeniu 35tyś netto tańszy a miesza tak samo...... Wcześniej miałem BVL też poziomego jednak był już mały (12m3). Mieszam jedną małą grupę 450-500 kg i wymiesza mi ją idealnie w 4-5 minut co w pionowym o takiej samej pojemności było by nie wykonalne .

#759 Share Chomik

Chomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Boks , Kickboxing , Jednoślady

Napisany 19 luty 2017 - 09:00

Jaki wóz paszowy wybrać?

Tani nie jest ale napewno 4 slimaki robią lepszą robotę niż 2 . Mimo wszystko Seko to też bardzo dobry sprzęt . Gratuluję wyboru :)

Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share Morfek

Morfek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 19 luty 2017 - 09:18

Jaki wóz paszowy wybrać? a jak to jest z zafałszowana pojemnością w poziomych? wczesniej w tym temacie ktos pisal ze pionowy 12m3 to 16m3 poziomy wiec jak to jest?

Dodaj odpowiedź