Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wóz paszowy wybrać?

769 odpowiedzi na ten temat

#441 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 14:14

Jaki wóz paszowy wybrać? Witam
Czy paszowóz 13m3 wystarczy na 100 sztuk bydła?
I ile mocy potrzeba do paszowozu tej wielkości?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wóz paszowy wybrać? Dzisiaj, 02:06
  •  

#442 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 20:28

Jaki wóz paszowy wybrać? ja robie 220 krow wozem 14m3 z traktorem 115km (na 2 razy +zasuszone), a max do wozu mi wchodzilo 5,7tony, co starcza na 105-115 krow.

Edytowany przez GRGOJ, 29 listopad 2013 - 20:35.

#443 Share jacek57

jacek57

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 styczeń 2014 - 17:13

Jaki wóz paszowy wybrać? Witam wszystkich,

Zastanawiam się nad kupnem wozu paszowego dla swojego gospodarstwa.
Stado 30-40 krów (w tym 20 sztuk dojnych). Zależy mi na tym, aby w wozie można było umieścić cały balot, bez wcześniejszego rozcinania go. Ciągnik, który pracowałby z wozem ma około 50 KM (MF-255, po kapitalnym remoncie).
Myślę o wozie o pojemności 8m3 (tak, może i jest za duży do mojego stada, ale to nie przeszkoda). Do tej wielkości wozu i mocy ciągnika potrzebny będzie reduktor obrotów (to już sprawdziłem. Reduktor obniża zapotrzebowanie na moc o jakieś 20KM).
Wysyp tylni (ze względu na budowę obory).

Zastanawia mnie producent - co byście mi doradzili?
Czym jeszcze kierować się przy wyborze wozu? Jakie macie doświadczenia z wozami?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6920 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 09 styczeń 2014 - 11:06

Jaki wóz paszowy wybrać? To zależy od ceny ;) Zachodni czy tańszy- polski?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#445 Share jankes46

jankes46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 16:52

Jaki wóz paszowy wybrać? Jaka szerokość i wysokość przejazdu

Psuje się jak każdy a części to ja kupuje tak www.perkozparts.pl
​O paszowozach mogę podyskutować www.paszowozy.com

#446 Share Rayman

Rayman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 19:50

Jaki wóz paszowy wybrać? Czy można przygotowywać paszę jednym ciągnikiem? Na początek wrzucić wszystko (bela, kiszonka z kukurydzy) a później podpiąć wałek i zacząć mieszać?

#447 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 30 sierpień 2014 - 20:22

Jaki wóz paszowy wybrać? pewnie by sie dało , ale w instrukcji z jakichś powodów jest\t napisane, aby nie ładować czegokolwiek do wozu bez ciągnika.

#448 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 986 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 21:16

Jaki wóz paszowy wybrać? Jaki paszowóz do suchszych bel z sipmy bez noży? Dobrze by weszły min dwie suchsze bele i kukurydza, używany im taniej tym lepiej

#449 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 18:55

Jaki wóz paszowy wybrać? Witam. Które rozwiązanie bedzie lepsze, taśma z przodu czy dwa okna wysypowe po bokach? Do obory będe wjeżdzał tyłem i najlepiej wyjeżdzając rozdać pasze. Korytarz paszowy ok 3,8m

#450 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3544 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 20:34

Jaki wóz paszowy wybrać? Taśma czy 2 wysypy, wszystko zależy czy masz stanowiska po dwóch stronach. Przy taśmie możesz wysypywać tylko na jedną stronę a później znów cofać i sypać na drugą. Alima ma jakąś czasówkę w opcji od taśmy i kręci kilka sekund w jedną stronę i kilak sekund w drugą stronę. Taśma wysypuje równiej TMR. Mając 2 okna wjeżdżasz raz, otwierasz i wysypujesz.
Do kolegi powyżej, wóz kupujesz bardziej pod obsadę a nie pod ilość bel. Wilgotność raczej nie ma znaczenia w rozdrabnianiu w zależności od marki wozu. Wszystko zależy od wagi tych bel. Belka siana po sipmie może ważyć tylko 260 kg zależy jak kto zbija, więc 2 takie belki i 600-700 kg kukurydzy powinny zmieścić się w 8m3 wozie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 06:35

Jaki wóz paszowy wybrać? Stanowiska mam po obu stronach, po 15 szt razem 30 myśle, że 8m powinien być wystarczający. Jedna bela zmieści się z zapasem, mam prase vicon ok125 srednicy

Edytowany przez kris31, 06 wrzesień 2014 - 06:37.

#452 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 986 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 09:11

Jaki wóz paszowy wybrać? słyszałem że pionowe ślimaki nie nadają się do bel po belownicy bez noży, lepsze są dwa poziome np. taki? http://otomoto.pl/wo...an-A353245.html

#453 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3103 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 09:49

Jaki wóz paszowy wybrać? Że się nie nadają, to za dużo powiedziane, ale jeśli ma się wybór, to lepiej wybrać poziomy do takich bel. Różnica w mieszaniu beli pociętej a całej to jakieś 20 minut, a i tak w przypadku mojego paszowozu efekt nie jest zadowalający.
Co do tej aukcji... to jakiś kretyn ją wystawiał bez zdjęć wnętrza paszowozu...

#454 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 11:40

Jaki wóz paszowy wybrać?

Witam. Które rozwiązanie bedzie lepsze, taśma z przodu czy dwa okna wysypowe po bokach? Do obory będe wjeżdzał tyłem i najlepiej wyjeżdzając rozdać pasze. Korytarz paszowy ok 3,8m

zdecydowanie tasśma sterowana elekrycznie lub eelektronicznie zależnie od producenta. Taśmą w twoim przypadku można wywalać na 2 strony za 1-ym przejazdem. Też jestem przed zakupem takiego wozu, tylko że szer. korytarza mam 3.6m.

#455 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 19:07

Jaki wóz paszowy wybrać? Początkowo byłem za taśmą. A czy te ustrojstwo nie będzie awaryjne, zimą bedzie pracował w skrajnych warunkach mróz a potem zwiększona wilgotność. Z alimy zaproponował mi 8m z taśmą za ok 75 tys brutto, sterowany elektr. Czy hydraulicznie chowane przeciwnoże są przydatne, czy to zbędny wydatek?

#456 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2203 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 06 wrzesień 2014 - 19:54

Jaki wóz paszowy wybrać?

Witam. Które rozwiązanie bedzie lepsze, taśma z przodu czy dwa okna wysypowe po bokach? Do obory będe wjeżdzał tyłem i najlepiej wyjeżdzając rozdać pasze. Korytarz paszowy ok 3,8m

To ja polecam ci taśmę z tyłu lub ewentualnie wysypy z boków. Jesli cofasz to tym sposobem bedziesz mial trochę wiecej miejsca do sciany. I krowy na końcu beda mialy pasze.

Ja wam powiem o swoim paszowozie. Bo nie koniecznie zawsze pionwy slimak jest zły. Ja mam paszowoz BVL 10 eco paszowoz dedykowany do silosów pryzm. I tak go właśnie używam. Ma juz 8 lat i miesza dobrze. Jest prosty w obsłudze ma 5 noży ktore wygodnie sie ostrzy i sa tanie w zakupie. Ja ostrze noże raz w tygodniu. Niestety tym paszowozem ciezko miesza sie bele.
Natomiast są paszowozy które są dedykowane do bel. Slimak w takim paszowozie jest wyższy i ma wiecej noży, 9 a nawet 12. Co prawda na metr szescienny mieszcza mniej paszy za to bele mieszają znacznie szybciej. Paszowozy pionowe to prostota i niezawodność.

#457 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3544 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 09:56

Jaki wóz paszowy wybrać? Na początek słowo o tym, że pionowe nie nadają się do bel. Bzdura totalna. Myślę, że 90% osób w tym kraju posiadających wozy paszowe posiada właśnie pionowe. Niewiele mniejszy jest pewnie odsetek, tych którzy mieszają nimi właśnie sianokiszonkę z bel. Sam posiadam pionowy wóz 8m i mieszam nim sianokiszonkę z niepociętych bel. Mało tego bele są po pasówce a trawa bywa nieraz długa i radzi sobie dobrze. Po prostu im wilgotniejszy materiał tym szybciej i lżej potnie belę. Ten Keenan z aukcji to pewnie mieszalnik łopatowy i do bel kompletnie się nie nadaje. Przeciwnoże hydraulicznie wysuwane to przydatna sprawa. Nieraz bywa tak, że długa sianokiszonka zatrzymuje się wokół ścian i się nie przemieszcza. Wtedy trzeba wyjąć przeciwostrze co wymaga dużej siły i nieraz nie jesteś w stanie go wyciągnąć, bo gniesz rączkę. Czasem zdarza się tak, że bela klinuje się między ślimakiem a rurą przeciwwysypową i wtedy też robią się problemy, ale tylko w przypadku, gdy rura nie wystaje ponad wóz z racji ograniczonej wysokości. Rozwiązaniem jest wtedy podniesiona rura lub ruchoma na łańcuchach.
Wozy poziome mieszające bele to w sumie niedawno wkroczyły na rynek w porównaniu do pionowych. Na pewno są zdecydowanie droższe.
Co do wozu Alimy to nie brałem go pod uwagę. Po pierwsze cieńsze ścianki i ślimak niż u konkurencji a po drugie płacisz jak za wóz 8m3 a dostajesz 6m3 . Są po prostu mniejsze niż u konkurencji. Wtedy w takim 8m Alimy zmieścisz co najwyżej jedna belę siankiszonki ok 450-50kg i 500kg kukurydzy. Metalfch też mi się nie podoba z uwagi na konstrukcję ślimaka. Zakładkowe łączenie fragmentów ślimaka i wystające krawędzie to moim zdaniem znacznie większe opory pracy i większe zużycie paliwa. Pronar także nie jest alternatywą. Duży zbiornik rozchodzący się szeroko u góry powoduje, że komponenty nie przemieszczają się dobrze w wozie. Miele się środek a boki stoją w miejscu. Wystarczy popatrzeć na filmiki. Tyle ode mnie o tanich polskich konstrukcjach. Wszystkie mają te same przekładnie, no może poza metaltechem i każdy będzie sugerował się pewnie ceną i jakością wykończenia.

#458 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 389 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 07 wrzesień 2014 - 13:44

Jaki wóz paszowy wybrać? Wystarczy mi paszowóz euromilk 6m na 25mlecznych i 25 młodzieży i czy to dobry wybór? Prosze o opinie.Dodatkowo koleś chce zamocować pierścień pod kontem co ma zwiekszyć jego pojemność o metr. Dobre to rozwiązanie?

#459 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 19:33

Jaki wóz paszowy wybrać? Metal-tech to dobre wozy? Pojemne? Czy warto by było wziąśc 10m na 30 szt, czasem jakiś powystawowy sie trafia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3544 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 21:38

Jaki wóz paszowy wybrać? Podniesienie pierścienia raczej nie zwiększy pojemności. Ścianki i tak pozostają na tej samej wysokości i nie nakładziesz więcej. Wóz dobiera się z zapasem i miesza najlepiej, gdy wypełniony jest w 80%. Marcin napisz co chciałbyś wiedzieć a w wolnej chwili Ci odpowiem. Kris metaltecha ma Bohdan lub bogdan z tego forum. Przejrzyj galerię wozów i napisz do któregoś z użytkowników.

Dodaj odpowiedź