Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wóz paszowy wybrać?

814 odpowiedzi na ten temat

#21 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 20 kwiecień 2008 - 20:05

Jaki wóz paszowy wybrać? Dzięki wszystkim za opinie. niestety nie stać nas narazie na zakup nowego wozu (a chciałbym keenana)
Kupiłem ten wóz Kuhna:) Mieszałem w nim 3 razy i na razie jestem z niego zadowolony. Zobaczymy co będzie później ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wóz paszowy wybrać? Dzisiaj, 02:20
  •  

#22 Share BRAMA

BRAMA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 25 maj 2008 - 12:27

Jaki wóz paszowy wybrać? Miałeś już jakieś awarie?

#23 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 19 czerwiec 2008 - 19:54

Jaki wóz paszowy wybrać?

Miałeś już jakieś awarie?

Wymieniłem śruby łączące przekładnie ze ślimakiem ponieważ kilka było uciętych a reszta poluzowana, teraz jest ok. A złapałem jeszcze gumę. Poza tym wóz spisuje sie dobrze, nie sprawia kłopotów, TMR jest dobrze pocięty i wymieszany. Jestem bardzo zadowolony z niego ponieważ za małe pieniądze mam maszynę która swą pracą nie odbiega od pracy maszyn nowych a co za tym idzie BARDZO DROGICH.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share JohnDeere6330Premium

JohnDeere6330Premium

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 21:28

Jaki wóz paszowy wybrać? to chyba musiał być wadliwy jakiś bo niemożliwe u mnie w okolicy jest ich sporo i nikomu nic nienawaliło

#25 Share maciek7

maciek7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 21:37

Jaki wóz paszowy wybrać? Ja polecam Sano, mam taki paszowóz miesza u mnie już dwa lata bez żadnej awari. Tylko nie wiem czy łatwo bedzie znaleźć taki używany paszowóz Sano.
my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

#26 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 23 grudzień 2008 - 21:42

Jaki wóz paszowy wybrać? http://www.allegro.p...oz.html#gallery http://www.allegro.p...ka.html#gallery moze takie cos podobno maja male zapotrzebowanie mocy

#27 Share wiesmak

wiesmak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 00:17

Jaki wóz paszowy wybrać? Ja polecam Sgariboldi monofeeder, posiadam taki od kilku lat i jak na razie zero poważnych awarii, a co najważniejsze robi szybko dobrą robotę ;)

#28 Share artur6180

artur6180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:ciągniki i jescze raz ciągniki

Napisany 31 grudzień 2008 - 09:16

Jaki wóz paszowy wybrać? A do tego wozu wrzucasz całe bele kiszonki?

#29 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 07 luty 2009 - 22:37

Jaki wóz paszowy wybrać?

jeszcze do niedawna miałem zamiar też kupić wóz z Metalfachu(9m/3) ale znalazłem firmę ,która produkuje wozy od 7-25 m/3,a cena ich jest o 1/4 mniejsza od ceny nawet Metalfachu.Cena-ceną a co z jakością wykonania,mieszaniem itp.?Odwiedziłem gościa ,który pracuje takim wozem od 3 lat przy stadzie ok.200szt.bydła(miesza 3 razy dziennie) i jest bardzo zadowolony z jakości wykonania , mieszania i mówił,że kupował będzie większy też z tej firmy :lol:
Niestety nie mają oni swojej strony w internecie ale parę fotek z mieszania tym wozem wpakowałwm na agrofoto

znam tego kolesia i już chyba ma wiekszy dwuslimakowy, a co do firmy Dombrowskiego to oni produkują te paszowozy i mogą zrobiś je pod wymiar jaki się chce.

#30 Share BartekPL

BartekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 12 luty 2009 - 21:24

Jaki wóz paszowy wybrać? Umnie we wsi w szkole rolniczej jest identyczny model wozu i jak się pytałem jak się sprawuje to powiedzieli że znakomicie
POMOGŁEM KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ Z PRAWEJ STRONY MOJEGO POSTU

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Matis150

Matis150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 12:58

Jaki wóz paszowy wybrać?

witam zastanawiam sie nad zakupem wozu paszowego firmy metal-fach T-659/1 co o nim sadzicie??
Parametry techniczne:
T-659/1
Pojemność (m3)
9

Zapotrzebowanie na moc (KM)
60

Wymiary gabarytowe:
Długość A (mm)
5480

Szerokość C (mm)
2500

Wysokość B (mm)
2490

Masa (kg)
3950

A na wozach paszowych się dobrze nie znam ale
Z metal-fachu jeden gościu mi mówił że jego znajomy ma już od roku i już 16 razy do niego serwis przyjezdzał żeby naprawiać usterki. ;)

#32 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 23:48

Jaki wóz paszowy wybrać? nie wrzucam całych bo mam ułożoną dawkę z połową balota sianokiszonki i 1/3 balota lucerny, do tego kuku, słoma i dodatki

Foto załadunku http://www.agrofoto....mage147947.html

#33 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 15:41

Jaki wóz paszowy wybrać? Nie wiem za bardzo gdzie pytać ale wole już nie zakładać następnego wątku bo mi zaraz andrzej następny %% wlepi :) :) Planuję wziąć jakiś paszowozik na środki z modernizacji gospodarstw. Co byście polecili? Objętość 12m3, mam do niego narazie tylko mf255 - z czasem może jakąś 4kę się kupi bo do ładowania byłby zetor. W grę wchodzi wyłącznie nowy sprzęt. Z tego co się orientuję to potrzeba ok 100 tys zł. Co byście polecili? Jaki sprzęt najlepszy?

#34 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 19:10

Jaki wóz paszowy wybrać? Pierwsza sprawa to taka, że ferdek na dłuższą metę nie pociągnie 12m3, najpierw poszukaj ciągnika, a dopiero bierz się za paszowóz. A jaki?? Wszystko zależy od pieniążków, wymagań, konia pociągowego, upodobań do marki i obory :)
Na czym ci najbardziej zależy??

#35 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 11:45

Jaki wóz paszowy wybrać? Ciągnik pojawi się w najbliższym czasie zaraz po paszowozie. Jak w tym krótkim czasie nie będzie dawał rady to trzeba będzie przepinać zetora. Pieniążki hmmm wybrałbym coś ze środkowej półki, wiadomo jak inwestować to w coś lepszego. Wymagań określonych nie mam. Konik będzie w okolicach 80 koni. Obora nie stanowi problemu. Stół paszowy ma szerokość 3,50m, wysokość będzie dostosowana do ciągnika z kabiną czyli również nie mniej niż 4m. Pytając miałem nadzieję że zaproponujecie jakieś konkretne modele. Bo osobiście to znam chyba tylko sano, ale jakoś nie mam przekonania do tej firmy wydaje mi się że trochę za wysoko się cenią ale to może tylko stereotypowe wrażenie. Proszę o pomoc

#36 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 12:04

Jaki wóz paszowy wybrać? Polecam paszowóz firmy R.M.H. gdyż jest on dobry jakościowo i cenowo. Sam jest użytkownikiem wozu paszowego R.M.H. VR 10m3 od 1,5 roku, współpracuje on z ciągnikiem 70KM, ale przed zakupem wozu widziałem że i C 360 dobrze sobie radzi z tym paszowozem. Noże się nie tępią i nie łamią, posiada on przekładnie co wpływa że nie potrzebne jest duże zapotrzebowanie mocy, jest również taśma dzięki której można wysypywać pasze na obie strony.
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#37 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 27 marzec 2009 - 13:04

Jaki wóz paszowy wybrać? gryfel możesz mi dać namiar na polecaną przez Ciebie firmę R.M.H. VR ?
kto sieje ten zbiera....

#38 Share mario_08

mario_08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 14:00

Jaki wóz paszowy wybrać? Polecam wóz sano, ale nie z wyrzutem na obie strony, to się w nich nie sprawdza.

#39 Share 11Rolnik11

11Rolnik11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 10:55

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecam paszowóz firmy R.M.H. gdyż jest on dobry jakościowo i cenowo. Sam jest użytkownikiem wozu paszowego R.M.H. VR 10m3 od 1,5 roku, współpracuje on z ciągnikiem 70KM, ale przed zakupem wozu widziałem że i C 360 dobrze sobie radzi z tym paszowozem. Noże się nie tępią i nie łamią, posiada on przekładnie co wpływa że nie potrzebne jest duże zapotrzebowanie mocy, jest również taśma dzięki której można wysypywać pasze na obie strony.

Zgadzama sie z toba sam mam paszowóz firmy R.M.H 10m3 i mieszam go C 360 i dobrze sobie z nim radzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 17 czerwiec 2009 - 10:58

Jaki wóz paszowy wybrać? Wóz sano był by dobry znajomy ma i jest z niego zadowolony
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Dodaj odpowiedź