witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Tylko w lato krowy w dzień chodzą na dworze a na noc zostają w oborze także w lato wystarczył by jeden. Ale mi się zrymowało he he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodek69    0

Jak nie miałeś problemów kup sobie Italmix :) będzie co naprawiać :)

 

Witam,jest tu wiele takich tematów, wielu osób pytałem ale to nie rozwiązuje mojego problemu :(

Potrzebny mi wóz paszowy o wymiarach 2,40 wysoki na 3 m szeroki max, pojemność 10-11 m3, kiszonki brane z pryzmy nie bele, współpracował by z c355,

Podobno ze Kuhn produkuje obniżone wozy paszowe, ale wtedy ich cena jest pewnie wyższa, znalazłem tez coś takiego

http://www.agro-serwis.pl/strona.php?co=4_triplex

ale jest dosyć długi i nie wiem czy wyrobił bym się wyjechać z obory bo mam 5m pomiędzy obora a płytą gnojowa, jakie modele polecacie i w jakiej cenie?

 

 

Italmix :) nie miałeś kłopotów to będziesz miał :) będzie co spawać, wymieniać przekładnie itp... wymieniać rwące się fartuchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odgrzebuję tak stary temat ale mam pytanie.

Użytkuje ktoś paszowóz o pojemności 8 m3 Jak się sprawuje bo cena jest kusząca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

A nie myślałeś o wozie strautmanna? Ja właśnie chyba będę brał strautmanna Verti-Mix Double 12m. Do Twojej obory się zmieści bo ma 196cm szerokości z taśmą poprzeczną. W prospekcie jest napisane, że zapotrzebowanie na moc z przekładnią 17/26 wynosi 50km.

 

 

Co do wycinaka polecam Bvl. Sam taki posiadam. jest to już chyba 4 tej marki, ale według mnie są najlepsze. Każdy przechodził przy mojej obsadzie ok. roku. Kupowałem je używane po 1500-2000zł. Wycinają super nawet sianokiszonkę czy GPS z kopca. Najważniejsze, żeby między piłami nie było dużego odstępu i żeby chodziły dość sztywno. W przeciwnym razie kiszonka pcha się między noże i przestaje wycinać.

Edytowano przez samesilver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad nim ale cena przerazą na allegro widziałem prawie 130 tyś :blink:

No zapotrzebowanie 50 koni ale wóz warzy około 4 ton i jeszcze 2-2,5 t paszy to mało który ciągnik 50 koni uciągnie zimą po śniegu :(

Edytowano przez farmersNHtd95d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

To zalerzy czy bierze sie przekładnie w sano. umnie we wsi c 360 chodzi w sano 10 m3 paszowuz RMH dobry jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kusy    0

witam załapałem się na dofinansowanie i planuję zakupić wóz paszowy według ARR mogę składać na 5m3 myślę o sano może ktoś napisze jak te 5m3 pracuje z balotami i ile można jednorazowo rozrobić paszy i może inne propozycje co do firm z góry dziękuję :)

Edytowano przez kusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ile sztuk ten wóz? 5m3 będzie sobie ciężko radził z balotem, bierz minimum 7m3. Ile kasy możesz przeznaczyć na wóz?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kusy    0

mam 50 sztuk bydła w tym 24 krowy ja bym wolał 8m3 ale nie mogę napisałem na 65000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Do Kusy ja też mam we wniosku wóz paszowy 8m z Metal fachu za cenę 76 brutto z przekładnią dwubiegową ale zrezygnuje z niego na rzecz wozu z firmy AUTO-AGRO "viktor"cena poniżej 60tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter2292    0

Chciałbym zakupić wóz paszowy i nie wiem który wybrać :

- Sano

- Metal Tech

-R.M.H

 

Chciałbym zakupić wóz paszowy i nie wiem który wybrać :

- Sano

- Metal Tech

-R.M.H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo masz kasy do wydania ? Z jakim ciągnikiem ma pracować ? Na ile sztuk ? Jakiej szerokości masz korytarz w oborze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter2292    0

do 80tys.zł,na 30krów , będzie pracować z zetorem 8011 ,szerokość korytarza 3,50m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednia pojemność to będzie 8-10 m3Przy takiej szerokości to każdy ci się zmieści ;) Ostatnio na allegro widziałem RMH 8m3 za 64 tyś. Sam na jesieni będę brał wóz i na 90% będzie to właśnie RMH :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel253    0
Napisano (edytowany)

Według mnie Keenan produkuje najlepsze wozy paszowe. Model Keenan 320 powinien ci wystarczyć do wykarmienia nawet 50 krów.

Edytowano przez Pawel253

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
southfarm    0

Patrzę po komentarzach i opiniach, nikt nie bierze pod uwagę kosztów eksploatacji. Może i na start są trochę droższe, ale przy dzisiejszych cenach ropy itd. zabawa się szybko zwraca, maszyna chodzi w końcu codziennie. Sam przymierzam się do zakupu wozu i chodzi mi po głowie poziomy sgariboldi, ponoć 11 m3 radzi sobie ze zrobieniem tmru z belki w 20-30 min i 11 m3 wystarczy na około 60 krów.

 

Jak na 40 krów, to 7m3 najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Zanjomy ma własnie sgariboldiego i moze miesza dośc szybko ale przy balotach idzie strasznie cieżko, słabo zbity balot po sipmie potrafi się zablokowac i zadusi John Deera 80km co moim zdaniem nie powinno miec miejsca. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj