witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dnia 29.10.2019 o 19:43, MKrajes napisał:

Mają sprzedaż to rolnika mają w głębokim poważaniu już podczas zakupu dlatego nie chcę nawet myśleć jak to wygląda w przypadku gwarancji czy serwisu. Dlatego choćby nawet to były najlepsze i najwspanialsze wozy na rynku ja za takie traktowanie dziękuję.

 

Dnia 27.10.2019 o 11:45, matias941211 napisał:

Niestety nie, 

 

Dnia 29.10.2019 o 19:33, kr9292 napisał:

Jeszcze trochę i takie podejście sie zmieni, cierpliwości. Byłem na kilku szkoleniach dla wlascicieli i pracowników firm i zdębiałem jak zobaczyłem za kogo oni mają rolnika. Więc niech nie dziwią cię takie propozycje.

 

Dnia 29.10.2019 o 19:14, MKrajes napisał:

Trochę śmiesznie wyglądają te testy jeżeli handlowiec proponuje że przyjedzie z wozem do gospodarstwa na 2 godziny namieszam sobie dwa wozy i jadą dalej. Gdzie nie wiem co podczas takiego testu można zaobserwować. W dodatku nie ma mowy o ustaleniu godziny bo można przecież można namieszać sobie 7t wysypać i rozdać kiedy będe chciał ładowarką.  Na moją propozycję że wóź odpłatnie zostanie na kilka dni (3-5 dni) gdzie sprawdzę go po swojemu w różnych warunkach uprzejmy pan powiedział że nie są zainteresowani bo i bez tego są liderami wozów poziomych. Może maszyny czy są złe czy ni ocenić nie mogę ale podejście do klienta na pewno gorzej jak za PRL-u 

 

Dnia 29.10.2019 o 19:43, MKrajes napisał:

Mają sprzedaż to rolnika mają w głębokim poważaniu już podczas zakupu dlatego nie chcę nawet myśleć jak to wygląda w przypadku gwarancji czy serwisu. Dlatego choćby nawet to były najlepsze i najwspanialsze wozy na rynku ja za takie traktowanie dziękuję.

 

Chciałbym odnieść się do postu dotyczącego pokazów – zasad ich organizowania.

Każdorazowo pokaz wozu ustalany jest z hodowcą, a mianowicie: data przyjazdu i godzina pokazu. To hodowca podejmuje decyzję ile TMR-ów będziemy przygotowywać. Niejednokrotnie po przygotowanym TMR hodowcy życzą sobie pocięcie samej słomy, aby sprawdzić jak nasz wóz sobie z nią poradzi. W związku z powyższym pokaz (w zależności od wymagań hodowcy i od skali hodowli ) może trwać zarówno 2 godziny jak i cały dzień.

Jaki jest cel omawianego pokazu: prawidłowość przygotowanego TMR-u, jego powtarzalność na całej długości stołu paszowego, czas jego przygotowania, zużycie paliwa na cykl mieszania, “zapoznanie” się z systemem tnąco-mieszającym i z budową wozu paszowego. Jeszcze raz chciałbym zaznaczyć, że o czasie pokazu i jego przebiegu decyduje hodowca.

Co w przypadku, gdy hodowcy nie wystarczy jednorazowy pokaz i chciałby sprawdzić powtarzalność pracy wozu?

Istnieje możliwość najmu wozu paszowego – długo jak i krótko terminowego. Obie formy ustalane są indywidualnie z hodowcami.

Chciałbym zaznaczyć, iż wszystkie omawiane wyżej formy pokazania/udostępniania maszyny są wynikiem rozmów i sugestii wypływających od hodowców.

Jeżeli któryś z pokazów nie odbył się po myśli hodowcy bardzo przepraszamy, zaznaczając jednocześnie, że tylko ten nie popełnia błędów, który nic nie robi

Jeszcze kilka słów dotyczących serwisowania wozów paszowych

Moim zdaniem jest to kluczowe zagadnienie dotyczące obsługi maszyny, która pracuje w trybie ciągłym. Chciałbym zapewnić, że nasza firma wie, że wóz paszowy musi pracować każdego dnia (dotyczy to również niedzieli i świąt).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Podepne się trochę do tematu. Zaraz będzie 3 lata jak użytkuje wóz firmy blattin. Na podejście firmy zarówno przed jak i po sprzedaży narzekać nie mogę. Raz miałem problem z waga która wariowała. Winowajca okazał się kabel który się poprostu załamał. Ze strony serwisu nie było problemu. Współpracuje również z firmą Blattin w kwestii doradctwa żywieniowego i jak narazie bardzo sobie chwalę. Bo ta współpraca nie jest na zasadzie - abyś tylko kupił :)

 

Ze swojej strony polecam ten wóz jak i firmę. 

 


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Witam co jaki czas trzeba ostrzyć noże w paszowozie. W marcu kupiłem paszowoz strautman vertimix 500 i już wydają mi się tempe. Tam ida 3 sztuki poziomo noży i 4 pionowo i podczas ładowania sianokiszonka się nie tnie tylko owija i kreci razem z nozami wkoło. Bele  2 letnie jeszcze ze starych zapasów nie cięte w prasie. Co mozna zrobić żeby to się cieło A nie okrecało?

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Noży porządnej jakości nie trzeba ostrzyć, ostrzą się same, aż do kompletnego starcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momomo    0

Jaki polecacie wóz paszowy na stado 45 krów. Na chwile obecną sianokiszonkę mam w balotach i przy ntym chciałbym pozostać więc zależy mi na tym żeby dobrze przemieszał bele. Oborę mam nie przejezdną z korytarzem paszowym 3,5 m. Czy 10 m3 mi wystarczy? Zależy mi na tym, żeby sprzęt działał z ursusem c360.Proszę o opinię, porady. Na paszowóż jestem w stanie przeznaczyc 100 k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Witajcie, muszę wreszcie podjąć decyzję o wyborze nowego wozu paszowego. Pojemność 8-10 metrów, dwa wysypy, przekładnia dwubiegowa oraz jakis pomost. To są moje wymagania. W sumie byłem zdecydowany na Metal fach i ale wczoraj przyjechał przedstawiciel sprzedający wozy DAFagro i nieźle namieszał mi w głowie. W sumie po długich negocjacjach wyszło, że DAFagro miał bym w tej samej cenie i wyposażeniu co Metal fach. Co mi doradzicie? A może nie spieszyć się zbytnio i zaprosić jeszcze kliku przedstawicieli innych marek? Mój max cenowy to 58 tys netto i oba dotychczas wyceniane wozy z bólem ale się zmieściły w tym kryterium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Zaproś i miej z boku ale na widoku katalogi innych producentów 😅 jest masa innych firm, może któraś by miała lepsza ofertę przy tej samej jakosci co te znane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133
20 godzin temu, kokoman0 napisał:

A czy ktoś już tym wynalazkiem miesza? gdzieś to testowali? czy jak większość wyrobów maszynopodobnych ulepione w szopie na wzór czegoś a już mniej ważne jak działa    ? Bo koncepcja otwierania okna wysypowego siłownikiem na bok to jakieś totalne nieporozumienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Otwierając reguluje się szczelinę co ma pozwolić precyzyjnie dozować paszę. Otwierając do góry masz szeroką szczelinę i pasza zadawana jest płynnie i się nie blokuje przy tego typu otwieraniu w bok masz wąska a wysoką szczelinę co przy nie pełnym otwarciu będzie powodować blokowanie się paszy w oknie wysypowym.

W jednym z testowanych wozów miałem za małe okna wysypowe i cały czas pasza się blokowała. Trzeba było się ciągle zatrzymywać i na stole nie była zadana równo 

Nie wiem jak z trwałością i wykonaniem tego wynalazku ale osobiście bał bym się wybrać wóz od takiego lokalnego rzemieślnika zwłaszcza że ma on intensywnie pracować co dzień przez cały rok

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Nawet przy niepełnym otwarciu nic się nie zapcha bo przecież w tym wozie pasza wędruje od środka do zewnątrz, na górę itd. To co jest w oknie i tak zostanie wypchnięte na zewnątrz więc to nietrafiona hipoteza. W ogóle nie wiem co za wóz testowałeś ale nawet na filmach na yt widać że ciagnik z tym wozem jedzie sobie powoli przy klapie otwartej na full... więc reasumując: nie masz racji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Nie widziałem filmów ale jak mówisz otwartej na full czyli nie ma różnicy bo otwór taki sam nie zależnie od sposobu otwierania. jak otworzyć na 1/3 już nie będzie tak kolorowo.

Ogólnie takie garażowe konstrukcje mają dużo wad i niedoróbek. jednak proponował bym coś sprawdzonego nawet używanego jak budżet jest ograniczony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Ten argument z wysypem jest moim zdaniem mocno naciągany, byle się przyczepić do czegoś. Jakbys widział ten film to byś sam doszedł do wniosku że pewnie nie trzeba by jej zamykać nawet do połowy bo przy normalnej jeździe nie wysypuje się nie wiadomo ile tej paszy. Konstrukcyjnie ten wóz jest ok, materiałowo i z częściami też. Ja go wybrałem że względu na male zapotrzebowanie mocy(przy belach po prasie z nożami da radę nim pracować ursus 3512, przy nie pociętych najlepsza by była 60tka), brak konieczności ostrzenia noży (są samoostrzace a jak się zjadą to odwraca się je itd) i ogólnie sposób w jaki miesza wóz poziomy. A jak będzie to się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Filmy mnie nie przekonują wolę zobaczyć coś w praktyce a z doświadczenia wiem że sporo wad mieli w owijarkach zanim to dopracowali więc z wozami pewnie też jest podobnie. duże firmy mają większe pole manewru i szybciej wyłapią wady i je poprawią. Teraz stoję przed wyborem już 3 wozu i po kilkunastu latach wiem ze właśnie takie detale lub mniejsze decydują o wyborze. 

właśnie to za młoda konstrukcja by coś mówić o trwałości czy użytych materiałach. jakie inne poziome miałeś na testach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Po prostu za małe i zmiany na większy. EM 12m3 który mam w tej chwili sprawuje się super ale nawet z fabryczną nadstawką będzie na styk więc pozwoli trzeba myśleć o czymś większym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Będzie DAF agro 10m sześciennych. Mam nadzieję, że nie będę tego żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulugula13    5

Potrzebuję rady. Do tej pory nie miałem wozu paszowego, ale mam na oku używany wóz i mam kilka pytań. Obora nieprzejazdowa, szeroki wjazd więc będę cofał wozem. Ilość krów 25-30, zależy ile akurat w tym czasie mam krów zasuszonych. Do wozu podłączę c360. Wóz, który mi się spodobał to starutman verti mix 750 z taśmądo wysypu z przodu, wymienioną na nową, ślimak i noże też nowe. Wóz bez przekładni.

Czy c360 da w nim radę? Będę do niego wrzucał sianokiszonkę w balotach po prasie bez noży, kukurydzę i słomę. Czy wystarczy mi taka wielkość wozu, żeby urobić paszę na dwa dni??  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

C360 zawsze da radę, bo możesz kręcić przez skrzynię biegów, będzie wolniej ale pójdzie. Co do pojemności u mnie 6 m3 wystarcza dla 25 krów, 15 cieplnych jałówek 8 buhajów i 20 pomniejszych sztuk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulugula13    5

Ponad 50 sztuk karmisz z jednego wozu 6m³, dobrze rozumiem? Już kupiłem wóz Strautmann 10m³, ale jeszcze na niego czekam. Dawkę mam już rozpisaną i już się nie mogę doczekać aż wystartuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj