witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

ukaszProcho    91

No dają na testy ale stary typ bez takiej ilości nozy. Stary ma 9 a nowy dodatkowo ma 3 i 14. Tych małych okrągłych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12165

Jak nie chcą dać nowego na testy to piwiedz im niech go pod pierzynę schowają😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Slawek74 o jesteś i tutaj dzięki. No właśnie tak planuje bo jak j mogę wziąć wóz z taką ilością noży w ciemno. Niech robią i dają na testy a jak mi się sprawdzi to go zostawie. Ale pewnie firma będzie miała inne zdanie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z takim podejściem do klienta daleko nie zajdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Napewno mają na testy tylko nie chcą dawać bo trzeba zawieźć zostawić maszynę a to kosztuje więc wola tego nie robić. Będę dzwonił pytał jak coś to napiszę tu na forum co powiedzieli. Z firmy Falke też nie chca dać na testy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ma być tanio w zakupie to zapytałbym w Daf-agro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daf agro, alima, EM, metalfach i cała reszta mają te same przekładnie Comera ewentualnie EM miał w opcji podobno Starosielskiego. Tylko kształt ślimaka i kosza będą decydować o efektywności, kosztach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Zamet nie ma przekładni comera. Jest jakaś inna włoska 

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Na pewno dopłać do wałka innej marki niż comer bo to straszny syf, w kosiarce wytrzymały mi 3 lata, mimo iż pracował 50h rocznie i smarowany co pokos czyli 10h pracy, jeszcze najlepsze jest to że rozleciał się jeden, podmieniłem na zapas a za 5h kolejny, jakby miały wyliczoną żywotność :), u wujka w em to samo, wytrzymały 4 lata, 

Samasz odszedł od przekładni comera więc przekładnie też pewnie dobre nie są ale w paszowozie może się nie rozlatują z racji rozmiarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Pisałem w temacie luźne rozmowy. Za euromilka fxs 900 powiedzieli mi 64 tys netto w standardzie. Ceny zbliżone do falke. Bo tutaj przekładnia dwubiegowa. Wałek walterscheid 1500 zł.  Jakiś dodatkowy zgarniacz na slimaku potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To o ramię wysypowe chodzi. Zawsze to równiej wygarnia. Nie wiem czemu to opcja jak wszyscy to biorą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Dzwoniłem do euromilka i wóz paszowy 8 9 cz 10 M3 ma taki sam kosz więc raczej się nie zapycha przy mieszaniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To już sam nie wiem czemu ten z samaszu tak się różnił? Niby EM dla nich robił a widziałem filmik z mieszania i faktycznie nie było porównania do EM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

widocznie są jakieś kosmetyczne zmiany między 2 takimi samymi wozami. Ja tylko po zmianie noży z oryginalnych na hartowane zauważyłem różnicę w szybkości cięcia. Zmieniłem je w połowie grudnia i do tej pory to tylko raz lekko ostrza przeleciałem


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Jeszcze mam ofertę na wóz Dunker 8 M3 obniżana os za 65 tys katalogowo. Tylko tu jest jakiś problem z wysypem tylnim bo nie chcą robić. I mam możliwość wziąć go na testy nawet na 2 miesiące. Ktoś coś o tym wozie?  To już zagraniczna marka, 8 noży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pobaw sie w testy i wtedy sam będziesz wiedzial co Ci bardziej pasuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak podczepiasz do czegoś nowszego to olej zmieniaj przed podpięciem. W sąsiedniej wiosce jeden wóz był u 3 gospodarzy to dwóch musiało oleje i filtry w ciągniku zmieniać bo się olej zważył. Tylko jeden nie zmieniał co wóz podczepił do ursusa 3512 :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A co powiecie na strautmann verti mix 500 z nadstawką na 6m3 bo mam zamówiony. 39tyś netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas jeden sie trochę ciagal ze straumanem. Kupił 8m3 i miał krzywa podloge po paru pismach i postraszeniu gazetami wymienili mu dopiero na nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Falke i Zamet odpadają na starcie nie chcą dać na testy to ja nie będę w ciemno pieniędzy wydawał. Ten storti będzie na testy to zobaczymy jak wypadnie.

Euromilk w porównaniu do storti drugi wychodzi cena ta sama a jednak polskie (wałek wom nawet zwykły)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj