witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol091193    869

jak robisz trawę w pryzmy to będzie ok, jak bele to ja bym sobie darował


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Dokładnie. Ostatnio oglądałem takiego keenana to z pryzm bajka ale docinac to to prawie nie docina ale samo mieszanie bajka... Swoją drogą jakby ktoś chciał mam na sprzedaż kuhn euromix 1460 poziomy . Bardzo dobry wóz wbrew stereotypom radzi sobie z belami bez problemu. Zapotrzebowanie na moc minimum 80km. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany zapraszam pw. Sprzedaje bo zmieniam na blattina

Edytowano przez Chomik

Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Witam. Szukam opinii na temat wozów paszowych METALTECH-a model WP8 i ALIMY model EVO 8. Narazie skłaniam aię bardziej ku Metaltechowi głównie ze względu na cenę no ale nie wiem jak podane przeze mnie wozy radzą sobie z cięciem i mieszaniem bel ( w sensie który z nich jest bardziej efektywny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

METALTECH to syf odpuść go sobie. widzę że jesteś z okolic Augustowa zapraszam na pw podam ci więcej info

Post bez argumentacji, +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy312312    7

Mamy MetalTech WP 10 od 2009r, do 2015r mieszał ok. 1400kg codziennie, teraz ok. 3500kg, noże jeśli dobrze pamiętam to trzecie, a na zmieszanie wszystkiego wystarcza 10min. Wóz mogę polecić, współpracuje z JD 5100R, ale zdażało się, że Ursus 3512 był zaczepiony i dawał radę (co prawda nie teraz, gdy ładuje się 3.5t) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Mam oferty na takie paszowozy w tej samej cenie strautmann verti-mix 951 8,5m3 i euromilk rino fxs 10m3. Strautmann 10m3 bylby drozszy od takiego samego euromilka 15 tys. Który z tych polecacie ? Euromilk jakoscia duzo odbiega od strautmanna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Chce kupić paszowoz DAF-AGRO i potrzebuje pomocy w doborze wszystkiego co powinien posiadac taki woz . Mam 35 krów dojnych i 20 młodzieży . Jaką pojemność i czy ursus 3512 lub zetor 3320 dadzą rade. Dealer z Sokół proponował cenę 55 tyś netto plus jeszcze dodatki czyli kilka tyś w góre.  Czy za te pieniądze kupie coś jeszcze ciekawego. Każda podpowiedz mile widziana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Mam oferty na takie paszowozy w tej samej cenie strautmann verti-mix 951 8,5m3 i euromilk rino fxs 10m3. Strautmann 10m3 bylby drozszy od takiego samego euromilka 15 tys. Który z tych polecacie ? Euromilk jakoscia duzo odbiega od strautmanna?

 

Jaką masz cenę na strautmana?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

55 tyś to za ile m3? Chcesz mieszać dla krów i młodzieży w jednym mieszaniu czy osobne tmr i 2 mieszania? Jak jedno mieszanie to na 55 szt 10m3 wystarczy, a jak 2 mieszania to nawet 8 wystarczy do obsługi 35 krów. Z wyposażenia do obowiązkowo przekładnia dwubiegowa, żeby mały ciągnik dał radę. Ludzie mieszają perkinsami i jakoś to daje radę. Przeciwostrze wysówane hydraulicznie czasem się przydaje, ale przy odpowiednim ustawieniu nie ma potrzeby wyciągania. Potrzebne jest w momencie, gdy bela zablokuje się i pierścień przeciwwysypowy. Pierścień też powinien być to beli nie wyrzuci co czasem mogłoby się zdarzyć. Nie wiem jakie okna wysypowe planujesz mieć i jaki korytarz. Jak wąsko to fartuch na oknach też będą przydatne, rynny zsypowe także. Podest inspekcyjny zamiast samej drabinki. Więcej do głowy mi nic nie przychodzi. Wszystko zależy od wielkości korytarza. Mi się w tych

Chce kupić paszowoz DAF-AGRO i potrzebuje pomocy w doborze wszystkiego co powinien posiadac taki woz . Mam 35 krów dojnych i 20 młodzieży . Jaką pojemność i czy ursus 3512 lub zetor 3320 dadzą rade. Dealer z Sokół proponował cenę 55 tyś netto plus jeszcze dodatki czyli kilka tyś w góre. Czy za te pieniądze kupie coś jeszcze ciekawego. Każda podpowiedz mile widziana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Zależy jakie i ile sianokiszonki będziesz mieszał bo ja zakupiłem daf agro 10m3 i jak muszę pociąć 2 baloty z suchszej i długiej trawy to potrafi mi się z niego wysypywać, ale jak masz mokrzejsze baloty to moment i wszystko idealnie pocięte. Jeśli myślisz o powiększeniu stada to polecam 12 żeby był zapas, sam bym dziś kupił większy pomimo, że mieszam dla takiej samej ilości krów jak Ty(@Thomas2135 dla 55 sztuk przy wysokim pobraniu suchej masy 10m3 to będzie za mało). Daf agro w standardzie ma 2 biegową przekładnie i podest, fartuchy, rynny zsypowe i pierścień przeciw wysypowy. Aha i za 55 netto to za 10m? Bo ja w takiej cenie dostałem 10 z przeciwnożami hydraulicznymi, magnesem, elektrycznym sterowaniem wszystkim i 3 wysypami, jak będziesz potrzebować to na pw podam Ci namiar na dilera z okolic łomży u którego powinienieć dostać trochę lepszą cenę. No i jak masz więcej kasy to oprócz tego co mam ja dobrał bym jeszcze własną hydraulikę( kilka tys dopłaty). Co do ciągnika to na 1 biegu każdy powinien pociągnąć, u mnie stoi przy wozie nh 82km i na 1 biegu pracuje jak na pusto 

 

Edytowano przez czesio1612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

No i zaklepałem DAF-AGRO 10 m3.  Cena 58 tys netto. Wybrałem z taśmą z przodu bo mam szeroki korytarz. Do tego szerokie koła , przeciw noże w standardzie Plus na ślimaku dodatkowe małe noże i końcówki ślimaka z Kwasówki niby się nie zdziera tak szybko. To mój pierwszy paszowóz i powinien po nowym roku już stać na podwórku. Jak myślicie to dobra cena ? Bo ogolnie w okolicy jest kilka takich maszyn i na razie nikt nie narzeka . Gwarancja 3 lata.

Mieszać będę tylko dla krów bo  kilka jałówek mam na stanowiskach a tak to reszta po kojcach wiec lipa. Jak budowałem obore to myślałem ze wreszcie uda mi się wszystko zamknąć w jednym pomieszczeniu ale jak to Polska mentalność zawsze mało. Mam po prostu nadzieje że uda mi się poprawić płodność i zdrowotność krów mlecznych. Żywieniowiec ma przyjechać i pierwszy paszowóz pomóc mi namieszać i powiedzieć co i jak czy dobrze pocięte itd 

Edytowano przez greg1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bardzo dobra cena. EM ceni się drożej. Ja za 8 m, 2 wysypy, podest, przekładnię zapłaciłem 57 tyś netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Co do ceny to mógłbyś dostać go trochę taniej, sam miałem brać u innego dilera, ale przypadkiem znalezłem trochę dalej pojechałem i cena o 6 tys niższa niż u pierwszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

Zależy jakie i ile sianokiszonki będziesz mieszał bo ja zakupiłem daf agro 10m3 i jak muszę pociąć 2 baloty z suchszej i długiej trawy to potrafi mi się z niego wysypywać, ale jak masz mokrzejsze baloty to moment i wszystko idealnie pocięte. Jeśli myślisz o powiększeniu stada to polecam 12 żeby był zapas, sam bym dziś kupił większy pomimo, że mieszam dla takiej samej ilości krów jak Ty(@Thomas2135 dla 55 sztuk przy wysokim pobraniu suchej masy 10m3 to będzie za mało). Daf agro w standardzie ma 2 biegową przekładnie i podest, fartuchy, rynny zsypowe i pierścień przeciw wysypowy. Aha i za 55 netto to za 10m? Bo ja w takiej cenie dostałem 10 z przeciwnożami hydraulicznymi, magnesem, elektrycznym sterowaniem wszystkim i 3 wysypami, jak będziesz potrzebować to na pw podam Ci namiar na dilera z okolic łomży u którego powinienieć dostać trochę lepszą cenę. No i jak masz więcej kasy to oprócz tego co mam ja dobrał bym jeszcze własną hydraulikę( kilka tys dopłaty). Co do ciągnika to na 1 biegu każdy powinien pociągnąć, u mnie stoi przy wozie nh 82km i na 1 biegu pracuje jak na pusto 

podaj namiary na tego dilera z okolic Łomży :) bo też szukam paszowozu dla siebie i chciałbym mieć jakiś dla porównania z Euromilkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Jeszcze niedawno niedaleko Jedwabnego miał DAF-AGRO Zabielski i myślałem ze od niego wezmę ale podobno nie ma swojego serwisu i wszystko od razu szło na producenta tzn jakieś usterki i awarie. No i zakończyła się miedzy nimi współpraca. Teraz ma paszowozy z Metal-fachu ale nie mają dobrej opinii te wiec lipa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Mam DAFA 10 z taśmą 3,5 roku i złego słowa nie powiem miesza szybko (mieszam na 2 biegu ciągnikiem 86 km).Noże wymieniam co roku, koszt jednego noża to 90zł .Mogę  naprawdę polecić ten wóz każdemu z czystym sumieniem.Ja dałem za swój 74 tyś brutto

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , który paszowóz polecali  byście wybrać Trioliet solomix 1-900 z jedno stopniową przekładnią czy Strautmann verti mix 1050 z dwiema przekładniami? Posiada ktoś taki sprzęt bądz widział taki w pracy ? Który z nich lżej się miesza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelSG    1

weź pod uwagę również poziomy ślimak, też mieszają lekko i często szybciej niż pionowy wóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

trioliet z pionowym odradzam sam posiadam solomix 1-800 i nie jestem z niego zadowolony długo miesza i mniejsze ciągniki słabo sobie z nim dają radę. u mnie chodzi z ursusem 1014 czasami z ursusem c-380 ale ten drugi jest do niego za słaby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

chmielziom posiadam strautmana od 3,5 roku sprzęt bardzo lekki w pracy nlatego dziś wziął bym z przekładnio żeby szybciej mieszać zetor 6045 58km spokojnie dawał rade .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj