witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Gość   
Gość

Piqus1614 tanio to psy mięso jedzą :D Bo gdy kupisz tańszy wóz to który będzie cięższy w pracy to ciągnik spali np. 1 litr paliwa więcej na mieszanie to 365*1*5zł=1825zł niezła sumka więc droższy a lżejszy wóz zwróci się więc warto dołożyć. Ja polecam strautmanna posiadam verti-mix900(9 metrów sześciennych)i jestem bardzo zadowolony wóz bardzo ładnie rozdrabnia paszę i jest bardzo lekki w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skura    11

Witam. Czytam, tak sobie Wasze opinie o wozach paszowych i wydaje mi się, że jeżeli ktoś stawia argumenty za lub przeciw to niech chociaż wspomni ile czasu wozem pracował. Któraś osoba z wyżej wymienionych stłamsiła dwie firmy, m.in.: Keenan. Mój tatko używa tego wozu (konkretnie 17 m3) od 2003 roku czyli 10 lat(ja osobiście mieszałem wóz okresowo przez 5 lat) . Wóz ma nadstawkę do rozdrabniania balotów, z tym że u nas większość balotów była prostopadłościenna. Od dobrych 6 lat jest tylko sianokiszonka z pryzmy i kukurydza ( nie wspominam o paszy treściwej i witaminach czy drożdżach -to już każdy powinien wiedzieć). Informacje, zalety:

- średni czas rozdrabniania balotu 90 sec,

- mieszania sianokiszonki i kukurydzy, w zależności od ilości paszy (od 10 min w górę, tak aby pasza nie była zbyt rozdrobiona),

- prosta wymiana noży i łatwy dostęp do punktów smarnych,

- korek spustowy do wody w dnie wozu ( można w nim słodować ziarno itd),

- wygodna stopka hydrauliczna.

 

Wady:

- nie wiem czy można to uznać za wadę, ale jest to dość duża maszyna gabarytowo, chociaż przy 17 m3 nie może być mała,

- więcej wad przez 10 laty użytkowania nie zauważyliśmy, dodam, że wóz miesza paszę dla około 90 krów mlecznych i 30 sztuk młodzieży.

 

Wóz po przyjeździe do gospodarstwa w 2003 roku uczestniczył w pokazie, na którym rozdrabniał bele okrągłe. Sianokiszonka zajęła mu 1 min, co uważam za nie osiągalne dla wozów z pionowym ślimakiem.

Forum to uważam za profesjonalne, starajmy się pisać na nim także profesjonalnie aby nam wszystkim w życiu lżej było :) Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma Blattin wchodzi na rynek z paszowozami, mają to byc głownie paszowozy poziome. W środę 11.09.2013 w miejscowości Kopina ma być zorganizowany pokaz w jednym z gospodarstw. Chętni z okolicy moga podjechac i popatrzec, może ktoś sie zdecyduje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymen1    1

Co prawda zacząłem ten temat, ale niestety nie dostaliśmy na PROW no i jak się domyślacie nadal niema paszowozu jak i kilku innych maszyn... lecz ostatnio przyszły dokument w których jest napisane że jeśli znajdzie się kasa to do końca przyszłego roku przydzielą nam kasę, ale znów musimy zebrać aktualne oferty maszyn. Pierwotnie był złożony wniosek na valtrę N101 i wyszła coś około 300tyś lecz jako że miałem czas pomyśleć to doszłem do wniosku że może lepiej było by kupić coś tańszego np. Case Farmall 115U i mniejszego brata o mocy 56KM (nie pamiętam oznaczenia) tylko się zastanawiam czy ten mały dał by radę z wozem paszowym 8-10m3. Pewnie stanęło by na Auto-agro chodź mieliśmy złożone na Storti. Jako że nie chce mi się pisać tego samego w drugim temacie to zapytam się tutaj czy w wogóle można przeprowadzić taką zmianę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes46    1

Jeśli chodzi o paszowóz o małych gabarytach to polecam SEKO, przy 11m3 wysokość 2,2m i szerokość1,9m . Bez problemu rozdrabnia baloty bo to maszyna pozioma !!!


Psuje się jak każdy a części to ja kupuje tak www.perkozparts.pl
​O paszowozach mogę podyskutować www.paszowozy.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes46    1

Wysypy są po bokach ale nie poszerzają one mocno całej kubatury maszyny. Dlatego że dołem paszowóz jest zwężony i z wysypami będzie około 2,2 m - piszę że około dlatego że szerokość jest regulowana


Psuje się jak każdy a części to ja kupuje tak www.perkozparts.pl
​O paszowozach mogę podyskutować www.paszowozy.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Koledzy, pytanie dla użytkowników paszowozów. Tak czytałem i czytałem i doszedłem do wniosku że na ponad 40 mlecznych odpowiedni by był paszowóz o pojemności 10m3. Tym bardziej że trawa w belach. I teraz moje pytanie, czy jeśli na początku mieszał bym w nim tylko dla 25 mlecznych to da radę? Chodzi mi czy jest coś takiego że np, jak za mało będzie w wozie to nie wymiesza dokładnie czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

Jak mniej paszy, to tylko szybciej wymieszasz, a to chyba dobrze :) , a jeśli chodzi o pojemność to ja mieszam dla ok 50 sztuk a 9 m3. Ale nie ukrywam , że to już max, czym więcej luzu to lepiej, więc jak brać to z zapasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

aha, dzięki. Myślałem po prostu że jak będzie paszowóz zapełniony tylko tak w połowie to pasza będzie nie równomiernie wymieszana czy coś bo kiedyś coś takiego mi się o uszy obiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoje stado 40 mlecznych mam 11m3 i nigdy nie jest pełen jak mieszam. Lepiej niech bedzie zapas i szybciej sie zrobi pasze niż ma ci sie wywalac pozniej. Ponizej 10m3 nie kupuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid013    2

Witam!Interesuje mnie kwestia zimowego przygotowania paszy, czy dało by radę przygotować paszę na bazie kiszonki z kuku i traw rozmrażając jedynie balot a kuku pobierając bezpośrednio z silosu (chodzi mi o wierzchnią, zmarzniętą część silosu gzdzie udział zmarzliny w wyciętym bloku- ok 500-600 kg, to ~ 20%)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Szukam paszowozu dla 40-45krów najważniejsze by nie był większy niż c360 znajdę coś?

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

mam przerobioną obore z koni na krowy i jest mały korytarz 2.5m szeroki i 2.6m wysoki, z jednej strony mam rurę którą płynie mleko więc musze wcofywać tyłem. Sądzę by paszowóz miał zsyp na obie strony

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

przy 2,5 metra szerokości korytarza przy bocznym wysypie będzie leciało bydłu pod nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzę, że odświeżyliście trochę temat. Chodzi mi po głowie zakup nowego paszowozu. Pomyślałem o Euromilku 8m3 Mam zatem do was pytanie jak ten wóz i inne wozy paszowe z pionowym ślimakiem radzą sobie z cięciem bel po prasie pasowej. Patrząc na filmiki z YT zdecydowana większość wrzuca tam baloty po prasach walcowych, czy łańcuchowych i po kilku obrotach ślimaka bela rozpada się sama. Po pasówce rozwijając ręcznie trzeba wojować z nią aż do końca, bo po mojej JD 550 im bardziej do środka tym mocniej zbita. Jak bardzo przełoży się to na czas mieszania i trwałość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj