witek

Jaki wóz paszowy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
azbest    0

Dzięki za info. Tylko pytanie czy mf 255 da radę z balotem. Są jacyś urzytkownicy tego wozu? Proszę o info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

jesienią będę sprzedawał SANO 5m3 z 2008r stan bdb miesza na 27 krów


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Witam -jak na razie wozu poszowego nie kupilem bo czas realizacii ma do końca roku (PROW).w sobote byłem w ŁODZI NA FERMA -BYDŁA było tam kilka wozów paszowych takich jak ALIMA ,EUROMILK,DAFAGRO,KUHN,CAMARA - czy ktoś o nim coś słyszał. NAJBARDZIEJ ZAINTERESOWAŁY mnie DAF i EURO co do ceny to 8 -52tyś netto i 54 tyś netto jeżeli chodzi o jakośc i malowanie to duży plus dla daf agro bo malowanie EURO to jak malowanie w stodole.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Ja jednak chyba zakupie na poziomym ślimaku ,bo mam niską obore i na pionie do mojej obory to koszt 125tys brutto a w tej cenie chyba cos kupie w poziomie ? jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mag    1

JA też byłem na Fermie bydła. Widziałem DaF Agro i Euromilk i wiele innych wozów. Akurat dla mnie wykonanie Daf Agro jest najgorsze. A jeżeli chodzi o malowanie to najgorzej wypada Strautmann. Firma Camara to wogóle porażka i na dodatek droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer8821    1

Witam:

Przyłącze sie do dyskusji poniważ też byłem na Fermie bydła Łodzi. Kolego Jaro30 nie wiem czy byłeś po paru głębszych ogladając te wozy bo ja mam zupełnie inne odczucia Popieram Maga. Dla mnie Daf agro wyglądał zdecydowanie najgorzej nie wspominając juz o solidności i precyzji wykonania na pierwszy rzut oka. W galerii wrzucę kilka fotek zrobionych na Fermie i sami ocenicie.

 

Kolego Sebek1981 ja jednak bym obstawiał 2x ślimak pionowy. Na pewno będziesz szybciej mieszał. A jaki wóz chcesz kupić za 125 tys zł brutto??

 

A odnośnie malowania Euromilk. Rozmawiałem z przedstawicielem i chciałem dodać że woz jest malowany proszkowo oczywiście oprucz kosza i wszystkie elementy są śrutowane przed malowaniem więc na stodołe to mi nie wygląda. No chyba że stodołą nazywasz profesjonalny proces lakierniczy pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

FARMER - metal fach też maluje proszkowo i niby chwalą się najnowocześniejszą lakiernią w polsce i co stego jak farba nie jest położona dobrze i złazi płatami.Jak to mówią jeden woli ogórki inny ogrodnika córki.Pozdrawiam a co do paru głębszych to i owszem ale w drodze powrotnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer8821    1

Nie wiem jak maluje Metal Fach ale szczerze mówiąc same malowanie to pikus najważniejsze jest przygotowanie powierzchni pod farbę. Najlepszym weryfikatorem jest czas więc pożyjemy zobaczymy :)

 

Sebek ale w tych pieniądzach to raczej nie kupisz marek o których wspomniałeś. Kenana sobie daruj chyba że masz dużo czasu i nie będzie ci szkoda 12l paliwa na 1 mieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mag    1

to co polecacie?

Odradzam stanowczo poziomy ślimak. Oto kilka argumentów:

1. Miesza wolno

2. Tnie kiepsko

3. wyrzuca paszę

4. Zostawia paszę, nie wyładowuje do końca

 

Jedyny plus to że jest niski, ale wystarczy poszukać niskiego dwuślimakowego. Będzie chyba tańszy (bo zależy z jakiej firmy) i o niebo lepszy. Wiem bo widziałem w akcji Gaspardo Samarę 11 na poziomych ślimakach i Euromilk FXX1400 na pionowych ślimakach.

Czas mieszania poziomego o dwa razy dłuższy.

Widziałem też Keenana i stwierdzam że do bel się nie nadaje.

Wymienione wozy chodzą u mnie w okolicy.

Minus dwuślimakowego to wysokość, ale z tego co się orientuje to Troliet Solomix2 ma dosyć niski dwuślimakowy model. Inni producenci chyba takich modeli nie mają, chyba że się myle to niech mnie ktoś poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Jeżeli chodzi o wykonanie to tak jest lepszy ale jest to wersja najtańsza i najmniejsza a taka mnie nie interesuje . Interesuje mnie za to 10 z taśmą i taką widziałem jest OK napewno nie jest to KUHN czy BVL ale z polskich produktów godny uwagi .Co do EURO to zobacze go w pracy to będe mógł się więcej wypowiedziec na jego temat choc znajomy z podlasia ktory spotyka te wozy mówi że nie jest to cymes .Mam pytanie do tych którzy mają wozy np.EURO ,METAL-FACH ,STORTI, jaką macie przekładnie dwu biegową bo COMER ma dwa typy i właśnie jedna z nich ma lepsze przełożenie (czy podczas zmiany obrotów stojąc przodem do wozu dzwignie macie po prawej stronie i jest wyciągana czy jest z lewej strony wajcha przód ,neutral,tył)prosze o odpowiedz bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam,czy ktoś z was użytkuje wóz paszowy strautmann 750 lub 900 verti mix?Jeśli tak to chciałbym wiedzieć jak on się sprawuje,z jakim ciągnikiem współpracuje i czy jest ciężki w pracy i czy go polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Odnośnie wcześniejszych wypowiedzi DAMIANA I FARMERA na temat moich porównań wozów DAF I EURO.W galerii zdjęc z wozami jest już zdjęcie wozu T-REX 8V czy nadal uważacie że jest taki tragiczny bo mi się wydaje że zasługuje na zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Przyznam że ten w galerii wygląda ciekawie , ale w tym temacie kilka stron wstecz też była wzmianka o Daf Agro , ktoś go tam testował i sporo innych wozów i właśnie on uplasował się na ostatnim miejscu , a firma za cholerę nie umie zrobić sobie reklamy przywożąc coś takiego na targi :D , mówię o tym wozie z mojego linka w poprzednim poście ;)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hipopotam73    0

A czy ktoś z sznownych userów tego forum pomyślał o :

 

1. tani wóz paszowy to wieksze koszty utrzymania ?

2. tani wóz paszowy to dłuższa praca ciągnika ?

3. tani wóz paszowy to mniejsz wartośc odkupu np. po 3-4 latach ?

4. na ile czasu kupujesz wóz paszowy ? na rok - to bierz najtańszy i koniec kropka

5. śrdenio dobry wóz zachodni to koszt 20 ty s zl więcej , a reasumując koszt paliwa przy pracy to 20 miesięcy pracy i się zwraca.

6. materiał z którego jest wykonany tani wóz, znacznie odbiega od standardow które sa powszechne na rynku

7. wozy sa rożnej wielkości

8.zalecam pomoc fachowca , który bezpłatnie przyjedzie , wymierzy i doradzi co brać i za ile

9. pytania ? proszę na prv !

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chyba sam sprzedajesz te wozy i zarabiasz te 20 tyś jako pośrednik,

fachowiec doradzi to co chce usłyszeć

to nie chodzi o cene tylko o jakość a to nie zawsze idzie w parze

Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Fachowiec z firmy Sano jak wymierzył znajomemu wóz to po zakupie okazało się że się nie mieści...ale kasy nie zwrócili, tylko zamienili na mniejszy, który jest za mały do obsady w oborze


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mag    1

A czy ktoś z sznownych userów tego forum pomyślał o :

 

1. tani wóz paszowy to wieksze koszty utrzymania ?

2. tani wóz paszowy to dłuższa praca ciągnika ?

3. tani wóz paszowy to mniejsz wartośc odkupu np. po 3-4 latach ?

4. na ile czasu kupujesz wóz paszowy ? na rok - to bierz najtańszy i koniec kropka

5. śrdenio dobry wóz zachodni to koszt 20 ty s zl więcej , a reasumując koszt paliwa przy pracy to 20 miesięcy pracy i się zwraca.

6. materiał z którego jest wykonany tani wóz, znacznie odbiega od standardow które sa powszechne na rynku

7. wozy sa rożnej wielkości

8.zalecam pomoc fachowca , który bezpłatnie przyjedzie , wymierzy i doradzi co brać i za ile

9. pytania ? proszę na prv !

 

pozdrawiam

 

Bzdura. Zachodnie nie oznacza lepsze. 20 tys więcej to:

1. Większa płaca za granicą

2. Pośrednik (przedstawiciel na Polskę)

3. koszty transportu

4. Marketing + koszty utrzymania zachodniej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj