Skocz do zawartości

Zdjęcie

40 ha i co z tym zrobic????

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 21 listopad 2010 - 19:56

40 ha i co z tym zrobic???? Jak byś sprzedał po 40 tyś za ha,bo taka cena u nas na kujawach, to ładna kasa (1,6 miliona)i można w coś zainwestować np:kilka mieszkań na wynajem?.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
40 ha i co z tym zrobic???? Dzisiaj, 03:22
  •  

#22 Share lukaasz

lukaasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 listopad 2010 - 20:13

40 ha i co z tym zrobic???? Ja bym sprzedał 10 ha i poszły by za około 30 tys / ha co się równa 300tys zł. Za to już możesz coś kupic. Wystarczy na ciągnik, pług, brony, siewnik, opryskiwacz, przyczepy, kombajn wynajmiesz i posiej zboże. Kupisz to co najpotrzebniejsze a potem będziesz uprawiał te 30 ha. Z tylu ha już na pewno będzie dobry zysk.

#23 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 21 listopad 2010 - 20:24

40 ha i co z tym zrobic???? heh a ja mieszkam w takiej okolicy gdzie po 10 tys jest i co
40 razy 10 =400000

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share barmak

barmak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 21:41

40 ha i co z tym zrobic???? za część dalem po 25 tys kl 3b,4a,i troche 5 a za 4 ha kl 3b dalem 19 tys

#25 Share rolniknowyD

rolniknowyD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 07:04

40 ha i co z tym zrobic???? Dzięki za podpowiedzi.Sprzedaż nie chodzi w grę.Ziemi ta jest w jednym kawałku teren górzysty ale nie kwalifikuje się do ONW :)
Mam 30 lat,skończyłem zawodówkę rolniczą a pózniej ogólniak i jestem z dolnośląskiego,a co do doświadczenia to jest słabe.Ja myslałem aby to kosić i tak jak kolega damian007 wspomniał pobierać rolnośrodowiskowe tylko nie wiem czy wszystko do tego zaliczyć??Ktoś wspomniał o bydle,wujek ma ponad 150 sztuk pomagałem mu jakis czas i z mojego punktu to słabo opłacalne a roboty do djabła. Apropo malin to jaki jest koszt sadzonek na 1ha??

A jeszcze pytaliście o klasę to jest od 3do 6 ale ta trawa co tam teraz rosnie to jest naprawdę ładna i bujna.

#26 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 07:30

40 ha i co z tym zrobic????

A jeszcze pytaliście o klasę to jest od 3do 6 ale ta trawa co tam teraz rosnie to jest naprawdę ładna i bujna.

Ale z tego co czytam to nie wiemy co to za obszar orny czy użytki zielone :)

Jesli orne wówczas puszczasz na to talerzówke a potem orka a nastepnie jak nie zalezy ci na zbozu a wyłacznie na dopłatach siejesz zboze lejkiem i bronujesz Tak bynajmniej robi jeden koleś a prawdopodobnie mu sie to opłaca a zaznaczam ze ta osoba takze nie jest w inny sposób zwiazana z rolnictwem tylko nastawiona na dotacje z UE. He koles wpada na tydzien czasu i po robocie

A jesli są to łaki mysle ze wowczas sytuacja sie dla Ciebie pprawia czyli skosisz ląke 2 razy do roku i bierzesz takze dopłate z jakiegoś tam programu chyba rolnośrodowiskowego w oklicy 700zł jesli obszar jest połozony w obszarze NATURA 2000 wtedy mozesz składać wniosek o tzn. PTASZKA ja bynajmniej tak na to mówie czyli kosisz ląke po 1sierpnia

Sumujac
Obecnie rolnicwo nie jest dla rolników tylko dla cwaniaków z miasta (głownie z pracowników ANR i ARiMR) a taki PRAWDZIWI rolnik dostaje non stop po d*pie z kazdej strony jak nie korzystna aura to te z choinki wziete przepisy na kazdym kroku czepiajace sie wszystkiego!! Chyba szerokie grono forumowiczów ze mna sie zgodzi

pozdrawiam Janek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share rolniknowyD

rolniknowyD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 07:47

40 ha i co z tym zrobic???? W papierach jest 10 ha ornego ale w tej chwili rośnie tam lasek z samosiej a reszta to łąki i pastwiska.Cwaniakiem nie jestem i też nie jestem z miasta.I chciałbym tam cos robić.A jeszcze może ktoś ma jakąś wiedze na temat chodowli jeleni lub danieli,są jekieś doplaty i jak to wygląda ze skupem???

#28 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 luty 2011 - 19:21

40 ha i co z tym zrobic???? Wierzbę energetyczną posadź i będzie spokój

Edytowany przez kapi123, 21 luty 2011 - 19:22.

#29 Share winson92

winson92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 21 luty 2011 - 20:24

40 ha i co z tym zrobic???? pisales ze twoj wuja ma ok 150 sztuk bydla wiec ma jakas ziemie to pogadaj z nim co moglbys z tym zrobic albo wydzierzaw mu ta ziemie

#30 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 21 luty 2011 - 20:30

40 ha i co z tym zrobic???? Teren i wielkość kawałka są dobre do wypasu bydła.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 21 luty 2011 - 20:36

40 ha i co z tym zrobic???? u mnie ani 1 ha nie mozna znalesc do kupna a tutaj maja po 40 i nie ma co z tym robic . takie rzeczy tylko w polsce :lol: