szymus09

John Deere 3350 słabo podnosi

Polecane posty

piotttrek    94

Tak ma dwa zbiorniki na paliwo, są one połączone, lejesz do górnego a najpierw zapełnia się dolny, wskaźnik poziomu paliwa też jest jeden od dwóch zbiorników, :P Jak dla mnie fajny ciągnik, posiadałem takiego, bardzo dobry widok na tylny TUZ. Skrętny, silnik żwawy, w robocie potrafi się podnieść praktycznie z minimalnych obrotów :)

Tapicerkę w kabinie masz jasną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Przyczyna tego że olej jest biały to albo są różnego rodzaju oleje pomieszane albo dostała się woda. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys5932    0

no mam nadzieje na dniach bede mial olej to zobaczymy czy agrol to dobry olej? bo różne opinie tu widze. TAk jasna tapicerka jest troche zaniedbany bo pochodzi z angli ale tak to ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3113    0

Witam nie dawno kupilem mojego jelonka i jak pojechalem w pole i troche sie zagrzał olej to słabo podnosil. POdnosil tylko (na dużych obrotach) tak samo obracal pług ale skrecalo sie dobrze zauwazylem ze ma tez malo oleju sprawdzalem na odpalonym silniku mysle ze to bedzie tylko to . A mam jeszcze pytanie on ma dwa zbiorniki na paliwo jak to jest zrobione?? w ogóle co sadzicie o tym modelu jest to 91 rok.

Najważniejsze poziom oleju sprawdza się przy opuszczonym podnosniku i zgaszonym ciagniku

Następnie jaki masz olej czy jest czysty czy mocno zabrudzony

wskazane by było czyszczenie filtra ssącego

Jeśli to wszystko zrobisz to nie pozostaje nic innego jak pomiar ciśnienia na rozgrzanym oleju w skrzyni 10,5bara i na pompie 160-180bar

 

Moim zdaniem masz przecieki wewnetrzne w zasilaniu pompy głównej z tym olejem to się niełudż u mojego kolegi byli chlopacy przy john deere 3350 tak że to wszystko pomierzyli i byly do wymiany uszczelniacze na sprzęgle HI-Lo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys5932    0

no to juz nie wiem jak to mierzyć bo czytałem że na zapalonym ciagniku olej jest wlasnie czysty taki żółty na pompie głownej to tej co jest z przodu czy w skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
castor    0

To ja się do łącze do tematu i chce zapytać gdzie jest ten filtr ssący jak go znaleźć chodzi mi o model 3650 ale to chyba tak samo jak w 3350 ? I w jaki sposób go wymontować?


"Możesz osiągnąć wszystko, co umysł ludzki zdoła wymyślić i w co zdoła uwierzyć."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys5932    0

No ja tez nie wiem gdzie on jest bo nie dawno co kupilem ten ciagnik i jeszcze nie mam go opanowanego . A jak Ci podnosi jak sie zagrzeje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
castor    0

Mi podnosi bez żadnego problemu nawet przez cały dzień orki ale chce wiedzieć gdzie jest ten ssak bo przy kolejnej zmianie oleju bym do niego zajrzał przy okazji i wyczyścił . I dlatego chciał bym wiedzieć gdzie on jest i jak go wymontować.A pompa główna to ta co jest z przodu.


"Możesz osiągnąć wszystko, co umysł ludzki zdoła wymyślić i w co zdoła uwierzyć."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Mi podnosi bez żadnego problemu nawet przez cały dzień orki ale chce wiedzieć gdzie jest ten ssak bo przy kolejnej zmianie oleju bym do niego zajrzał przy okazji i wyczyścił . I dlatego chciał bym wiedzieć gdzie on jest i jak go wymontować.A pompa główna to ta co jest z przodu.

 

 

Poniżej pod nr 32 jest filtr ssawny (tam obok głównego filtra hydrauliki), przy wymianie oleju należy go sprawdzić, wyczyścić :

 

Skrzynia 3650

 

Tak pompa główna to ta z przodu ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys5932    0

Dzisiaj niedziela to nie bede grzebal , ale jutro sprawdze ten filtr a nie długo zamówie nowy . A czy ten filtr można odkrecic bez spuszczania oleju? chodzi mi o filtr ssawny. Pompa głowna tez chodzi mi dosyc głosno szczególnie jak jest zimny . Jak jest wreszcie z tym sprawdzaniem oleju na zapalonym czy na zgoaszonym silniku?? bo wiecej osob pisze , że na zapalonym , a mi na zapalonym brakuje dosyc duzo do minimum a na zgaszonym jest stan a nie chce za dużo nalac żeby jakiegos oringu nie rozwalilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3113    0

Dzisiaj niedziela to nie bede grzebal , ale jutro sprawdze ten filtr a nie długo zamówie nowy . A czy ten filtr można odkrecic bez spuszczania oleju? chodzi mi o filtr ssawny. Pompa głowna tez chodzi mi dosyc głosno szczególnie jak jest zimny . Jak jest wreszcie z tym sprawdzaniem oleju na zapalonym czy na zgoaszonym silniku?? bo wiecej osob pisze , że na zapalonym , a mi na zapalonym brakuje dosyc duzo do minimum a na zgaszonym jest stan a nie chce za dużo nalac żeby jakiegos oringu nie rozwalilo.

KOLEGO OLEJ SPRAWDZASZ NA ZGASZONYM PO 2-3MIN. PO ZGASZENIU TAK JEST W INSTRUKCJI

GLOŚNA PRACA POMPY BO CHODZI BEZ OLEJU I SIĘ MOZE ZATRZEĆ

MOZESZ MIEĆ ZŁY OLEJ I OD FILTRÓW I OLEJU NALEŻY ZACZĄĆ TO JEST PODSTAWA MOŻESZ MIEĆ ZA GĘSTY OLEJ NP. WYMIEŃ OLEJ FILTR I DOPIERO POTEM GO UŻYWAJ BO NAPRAWA BĘDZIE DROGA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys5932    0

Witam nie Chcem zakładać nowego tematu mam taki problem kupiłem nowe akumulatory i slabo kreci jest to prawdopodobnie wina rozrusznika jednak po rozkreceniu wyglada jak nowy . Jeszcze jednym problem jest to , ze wypchalo Mi ten główny oring z pompy od hydrauliki spotkal sie ktos juz z tym?. Byłem dzisiaj u goscia pare wiosek dalej ma 4040 i pali mu na jednym małym aku na strzała w te mrozy , tylko , ze on ma całkiem inny rozrusznik wiekszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:lol: przy moim JD też mam mały aku od busa i w te mrozy pali bez problemów ,ważne żeby na początek dostał kopa ,u mnie jest normalny rozrusznik i silnik szóstka{pięknie mruczy}.Spróbuj zamienić szczotki na miedziane,sprawdź czy nie ma luzów na wirniku.Jeszcze jedno możesz mieć za gęsty olej,wtedy wiadomo,że ma ciężko.To samo tyczy się hydrauliki był gęsty olej wytworzyło się ciśnienie i coś musiało puścić,miałem osobiście taki przypadek ale w ładowaczu przy podnoszeniu big-baga na letnim oleju w zimie nie polecam.Lepiej sprawdź jaki masz ten olej,czy jest bardzo gęsty a może jest trochę wody,która się tam zebrała przez pewien okres użytkowania. :P


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys5932    0

Witam troszke MNie tu nie bylo a wiec tak wymienilem w moim jd filtry wszystkie i olej w skrzyni wyczyscilem tez ten ssak jest znaczna poprawa , ale dalej slabo podnosi na pusta nawet trzęsą sie ramiona tuza najlepsze jest to , ze moze miec duzy ciężar a podosi go tak samo jak cos znacznie lżejszego . Prosze o jakies dalsze porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie chcę Cie martwić ale musisz wymienić pompę zasilającą, która umieszczona jest w "tylnym moście". Ponoć przerąbana praca. Trzeba ściągać kabinę itp... Ja mam JD 3350. Podnośnik bez zarzutów radzi sobie z 4 skibowym pługiem obrotowym czy też agregatem uprawowo-siewnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys5932    0

Już wiem co jest przyczyna od pompy te w skrzyni są dwie rurki jedna co zasysa a druga co daje cisnienie z pompy do pompy przedniej i przy tamtej drugiej jest nieszczelnosc ;/ tylko nie wiem jak wyciagnac ta rurke bo jest strasznie malo miejsca . Moze robil ktos to kiedys powie cos o tym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Razzof    0

witam

ja demontowałem jedna po drugiej i jakoś wyciągałem. a później zamieniłem rurki na węże.

 

a teraz proszę o rade bo mój jelonek 3350 podnosi bardzo szybko ale opuszczanie trwa i trwa i nie wiem co z tym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Na podłodze w kabinie (blisko fotela) jest pokrętło regulacji szybkości opadania, może to jest za bardzo dokręcone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
listonosz1    0

Poniżej pod nr 32 jest filtr ssawny (tam obok głównego filtra hydrauliki), przy wymianie oleju należy go sprawdzić, wyczyścić :

 

Skrzynia 3650

 

Tak pompa główna to ta z przodu ciągnika

kolego a masz może takie zdjecie albo katalog od 1640,bo nie wiem gdzie szukac w nim pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinkjd    0

panowie dołączam się do tematu, u mnie mianowicie jest tak mam jelonka 3350 na zimnym oleju ciezko krecic wspomaganiem i bardzo drżą ramiona podnosnika, po rozgrzaniu oleju wspomaganie chodzi juz dobrze ale podnosnik dalej drży i powoli podnosi, dodam, że słychac pompe hydrauliczną tą z przodu, olej wymieniony i poziom ok, filtry i smok tez czyste, olej nowy agrol u, co może byc nie tak? zużyta pompa główna jak ją słychać? czy może coś innego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekJD1177    11

Zapewne to co we wszystkich takich przypadkach, nieszczelności układu hydraulicznego. Trzeba sprawdzać po kolei sprawdzać, może podnośnik, a może orbitrol, sprzęgło wom, półbieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj