pisklaczun

siłownik

Polecane posty

pisklaczun    114

Witam mam mały problem,

mam małe pytanie czym da się wyprostować siłonik hydrauliczny i czy wogule da się to zrobić??

proszę o szybką odpowiedź gdyż ten siłownik jest mi potrzebny do pługa do śniegu a tu już się powoli zima zbliża :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

z wyprostowaniem tłoczyska możesz mieć problemy, ale nie jest to niemożliwe , ponieważ trzeba to zrobić tak aby nie uszkodzić jego gładzi (zewnętrznej części), uszkodzenie tej powierzchni spowoduje w późniejszym czasie przecieki oleju. Gdybyś miał dostęp do prasy hydraulicznej wtedy można próbować zabezpieczyć tłoczysko i prostować, natomiast w warunkach domowych będzie ciężko.

Ale dopóki nie spróbujesz to się nie przekonasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1979    1

Poszukaj jakiejś firmy która zajmuje się naprawą siłowników a powinni Ci bez problemu dorobić nowe tłoczysko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Ze sprostowaniem tłoczyska domowym sposobem, tak aby zachować szczelność siłownika będzie ciężkawo.

Ja miałem rok temu troszkę inny problem z tłoczyskiem siłownika wspomagającego podnośnik w zetorze tzn. nie było pogięte tylko miało duże wżery i olej tamtędy mocno leciał. Zrobiłem tak jak pisał kolega marek1979 i dorobiłem samo nowe tłoczysko u gościa który trudni się naprawą siłowników. Kosztowało mnie to około 100 zł. plus koszt nowych uszczelniaczy i jak na razie jest dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

poszukaj firmy ktora sie zajmuje regeneracja silownikow oni prostuja je a jesli gladz jest uszkodzona to jak koledzy pisza dadza nowe tloczysko i uszczeln iacze i bedzie git .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ze sprostowaniem tłoczyska domowym sposobem, tak aby zachować szczelność siłownika będzie ciężkawo.

 

Nie tak do końca, kilka lat temu w warunkach polowych prostowaliśmy tłoczysko od skrętu kombajnu i jakoś do dziś nie ma przecieku. Wszystko jest zależne od tego w jakim stopniu jest ugięty.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

Tłoczysko nie jest bardzo zgięte delikatnie tak na całej długości to będzie ok 2 cm odejścia i ja mam taki plan żeby spróbować na klocku gumowym młotkiem co o tym sadzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A nie masz jakiegoś lewarka?? Podłożyć kawałek deki jako ochronę toczyska i po trochu wyginać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Dobrze kombinujesz zrobić taką "niby" prasę.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

Może i to by było dobre bo tłoczysko nie jest grube, prawdopodobnie to siłownik jest z bizona od skrętu a teraz bym go wykorzystał do podnoszenia pługa do śniegu gdyż nie chce kupować nowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dobrze kombinujesz zrobić taką "niby" prasę.

Tak prostowałem przyczepę pogiętą przez sąsiada...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

I dzięki sąsiadowi miałeś okazję wykazać się wyobraźnią :) .


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

I popsuć jeden lewarek... Mocna przyczepa...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

Nie tak do końca, kilka lat temu w warunkach polowych prostowaliśmy tłoczysko od skrętu kombajnu i jakoś do dziś nie ma przecieku. Wszystko jest zależne od tego w jakim stopniu jest ugięty.

 

Wszystko zależy od średnicy tłoczyska, wiadomo, że z małym tłoczyskiem nie będzie zbyt dużego problemu, ale z większymi tłoczyskami nic "gumowym młotkiem" nie zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

zobaczymy spróbuje jutro młotkiem gumowym na klocku co będzie sie robić bo to nie jest za gruby siłownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Do tłoczyska możesz przyłożyć klocek z twardego drewna i uderzać młotem w to drewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj