Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana opon

72 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2010 - 18:11

Zmiana opon @jaro ojciec ma letnie 225/55R16 fajnie się trzyma, ale czuć, że w koleinie chodzi. :) Zastanawiam się jak ludzie jeżdżą na "dwa pięć pięć" albo "dwa siedem pięć". Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zmiana opon Dzisiaj, 00:19
  •  

#62 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 18:14

Zmiana opon Robimy testy? Przecież wystarczy logicznie pomyśleć jaki masz nacisk załóżmy tych 1500kg na 30cm2 a ile będzie wynosił nacisk na cm2 przy 50cm2? Pomyślcie logicznie
:)

#63 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 18:23

Zmiana opon myslisz ze fizyka konczy sie na nacisku jednostkowym? ja chetnie wystartuje w takim tescie.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#64 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 18:25

Zmiana opon Poszukam na necie testów z ADAC :)
Założ do ciągnika wąskie opony w mokry teren i życzę poowodzenia skoro fizyka tu nie gra roli

#65 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 18:26

Zmiana opon nie mam zamiaru, ani w mokry, ani w suchy, ani na snieg, jak i tez na lod. waskie stosuje tylko do miedzyrzedzi.

juz nie mowiac, ze przeczysz sam sobie...
widze, ze dla ciebie fizyka w ogole nie gra roli :)

to tak jak niektorym tancerza muzyka nie przeszkadza :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#66 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 18:28

Zmiana opon

@Jaro
http://allegro.pl/22...1312174127.html

teraz nie widze innych rozmiarow..ale w sezonie letnim bedzei tego co nie miara

W quattro potrzebuję czterech :) .
@Bobek-też pojęcia nie mam-jak prowadziłem Audi to na tych 225 miałem taki efekt że "przód odpływał" ale w ułamku sekundy tył "wyrównywał"-przy zimowych (195) nie ma tego efektu.

#67 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 18:28

Zmiana opon A po co w ciągniku masz szersze zamienniki? Ciągnik na oponie wąskiej tzn oryginalnej jest tańszy a z pewnością dopłaciłeś za szersze zamienniki lub zamieniłeś standartowe 18,4-34 na szerokie laczki i po co ? żeby ładnie wyglądało? Nie sądzę. A jaro gość z jajami zauważył różnice między 225 a 195 bo taka jest prawda. Na lodzie żeby zatrzumać auto opona bieżnikiem skrobie i łapie się jak pazurem w lód aby zatrzymać auto ale musi silnie dociskac nawierzchni innaczej będzie płynąć przy lekkim nacisku na cm2
EDIT: Wszystko zależy od tego, gdzie użytkujemy pojazd zimą. Jeśli nasze miejsce zamieszkania jest oddalone o wiele kilometrów od dużych miast i w dużym stopniu narażone jest na coroczne obfite opady śniegu (bez nadziei na codzienną pracę pługów odśnieżających), byłoby wskazane zastosować opony węższe o rozmiar od tych stosowanych latem. Opony węższe, poprzez większy jednostkowy nacisk na powierzchnię (mniejsza powierzchnia styku z nawierzchnią) głębiej i mocniej wgryzają się w śnieg, ułatwiając pojazdom przejazd. Szerokie, duże opony muszą wydrążyć równie szeroką ścieżkę przez śnieg, co powoduje większy opór. Im węższe opony, tym łatwiej przejechać przez śnieg. Węższe opony lepiej radzą sobie również na drodze pokrytej większa ilością wody (ryzyko aquaplaningu) lub błota pośniegowego (ryzyko slushplaningu) Nie mogę znależć testów ale na wielu forach użytkownicy podzielają moje zdanie więc czyżby wszyscy byli w błędzie a @brzozak miał rację? Kto chce niech próbuje kombinacji i podzieli sie doświadczeniem jak kolega @jaro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 18:31

Zmiana opon dobra ja koncze. zajme sie czyms pozytecznym.

#69 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 30 październik 2011 - 07:54

Zmiana opon A ja rozpocznę :D -wczoraj przełożyłem oponki na zimowe.Najpierw zakupiłem Klebery Krisalp HP2 przywiozłem do domu i zauważyłem że mają niesamowicie cienkie boki-na drugi dzień odwiozłem je i zamieniłem na Continental ContiWinterContact TS830).Zrobiłem jazdę próbną i ...te opony są niesamowicie ciche i bardzo komfortowe !-czegoś takiego jeszcze w zimówkach nie widziałem.Zobaczymy jeszcze jak się będą sprawować w zimie :D .

#70 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 30 październik 2011 - 10:22

Zmiana opon ts830, legendarna bdb opona za rozsądne pieniądze.
dobrze że wywaliłeś klebera, u mnie też sie nie sprawdziły, tak jak barum, uniroyal, sava, matador.
z zimówek polecam:
1. dunlop sp winter sport 3D/4D - uniwersalna
2. goodyear UG7+/8 - uniwersalna
3. vredestein sportrac 3/ wintrac extreme - kozak! - trasa, prędkości autos.
4. nokian WRg2 - miasto
5. frigo 2 - teren poza miastem

kolejność nie przypadkowa ;) wszystkie są dobrymi oponami na różne warunki w różnych cenach.
sam miałem 4 z 5 wymienionych. dlatego polecam.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#71 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 30 październik 2011 - 10:41

Zmiana opon No właśnie ciekawe jak to będzie w głebokim śniegu...

#72 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 30 październik 2011 - 10:55

Zmiana opon jaro, masz 4 łapy ;D tak jak ja. Uwierz że trzeba naprawdę wjechać w coś głębokiego żeby stanąć. Więc luuzz ;) Jedyna przeszkoda to prześwit.
w tamtym roku jechałem łeb w łeb z x5 '01r na nieodśnieżonym terenie. Pod spodem był równy trawnik. Warstwa śniegu 40-50cm i coraz więcej. Stanęliśmy mniej więcej w tym samym momencie. Jechałem na UG7+. Myślę że po części to też zasługa gazowo-olejowych amorków które jednak podniosły mi trochę auto do góry w porównaniu do olejowych bujanek :D
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#73 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 30 październik 2011 - 11:00

Zmiana opon Ja mam zawiechę sportową (BE) ale auto stoi w miarę wysoko.Tylko oponki trochę śmiesznie teraz wyglądają bo mam 195/65R15