Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiana opon

72 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 11:51

Zmiana opon Na zimę preferuje się oponę o mniejszej szerokości i proporcjonalnie wyższym procentowym współczynniku szerokości opony ( wyższy profil ). Wiadomo im szerszy kapeć tym ciężej złapać punkt zaczepienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zmiana opon Dzisiaj, 13:22
  •  

#42 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 11:58

Zmiana opon bylo to juz poruszane w innym temacie ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#43 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 23 listopad 2010 - 12:03

Zmiana opon w swoim toledo zmieniłem juz dwa tyg temu kiedy to juz tem spadła ponizej 7 na tym sie nie zaoszczedzi opony zimowe i tak sie uzywa od listopada do marca 5 mis a letnie 7 w moim przypadku letnie były 17r 225 45 w zimie nie daje rady na nich jezdzic teraz mam zimowe 15r 195 65

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2010 - 16:06

Zmiana opon Mniejsza szerokosc? Mi sie lepiej jezdzi na zimówkach 225/40 R18 w mazdzie niż passatem 16R o wiele węższe oponach (rozmiaru nie znam-bajek nie bede pisał)

#45 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 16:26

Zmiana opon @Hubert nie mow o tym glosno, bo zaraz cale AF powie, ze nigdy samochodem nie jezdziles i ze to sie rozni od jazdy na rowerze...
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#46 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 16:28

Zmiana opon Ja tam czytalem, ze zdecydowanie wezsze opony- wiekszy jednostkowy nacisk na pow. no i latwiejsze odporwadzanie blota, wody.
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2010 - 16:30

Zmiana opon W teorii nie ma różnicy między teorią i praktyką. W praktyce taka różnica istnieje.

#48 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 16:31

Zmiana opon

latwiejsze odporwadzanie blota, wody.

dlatego tez nie ma opon blotno-sniegowych, sa albo blotne (w tym sie zalicza bloto posniegowe) i takich jest 90% dla ludzi w miastach, albo sniegowe, ci cos smigaja po zaspach wiedza z praktyki jakie to sa :)

#49 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 16:34

Zmiana opon To jakie to są ?

#50 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 16:40

Zmiana opon dla mnie to opony z jak najwieksza liczba lamelkow i kostkami malej powierzchni, ktore sie moga latwo odksztalcac. tutaj znow odksztalcenie bardziej zalezy od mieszanki, wiec poki co jestesmy zdani na profesjonalne podejscie producentow, choc nie dlugo sie to zmieni, bo beda musieli podawac wiecej parametrow.
poki co jest tak, ze producenci niechetnie tryskaja charakterystykami, bo wiadomo, ze wygodniej jest uzywac ogolnikow, typu wieksza trakcja, pytanie od czego, w jakich warunkach itp. ale tutaj juz brak odpowiedzi.
wiec raczej opinie uzytkonikow maja wieksze znaczenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2010 - 16:48

Zmiana opon Eh..co Ty będziesz przekonywał ich. Kiedyś ludzie myśleli, że ziemia jest płaska - poźniej sie okazało że w d*pie byli gówno widzieli (nikogo nie obrazam)

http://www.portalopo...zamienniki-opon

#52 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 17:20

Zmiana opon To co byś mi Hubert polecił właśnie na śnieg ?-na razie mam Michelina cos tam coś tam 195/65R15 a na lato Dunlopa 225/60R15-ogólnie po waszych postach skłonny jestem do zmienienia zimowych jak i letnich (koleiny !-chociaż tu akurat quattro fajnie sie zachowuje) na coś o rozmiarze 205.W Volvo na lato mam Michelina a na zimę Bridgestona-obie te opony są naprawdę fajne (dlaczego nikt tu dobrego słowa o Bridgestone nie powie ? :) ).

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2010 - 17:33

Zmiana opon Jaro jezeli cale zycie zimowe miałeś węższe to poświęć ten rok na coś szerszego,albo o takim samym rozmiarze, po zimie sam się wypowiesz jakie są Twoje wrazenia....
Ja polecam Chińską firmę Sunew! 1/3 ceny....a jakos prawie taka sama

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2010 - 17:38

Zmiana opon nie używałem takich opon, ale bałbym się na nich jeździć... ale ja już tak mam, że do pewnych rzeczy jestem uprzedzony albo mam za mało odwagi. Dodany obrazek

#55 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 17:58

Zmiana opon zeby miec jakis wartosciowy obraz takiego porownania trzeba zakupic te same modele opon tylko rozniace sie rozmiami (najlepiej znacznie), tylko malo kto moze sobie zafundowac taki komfort testowania :)

wprzypadku @jaro to 2 komplety skladajace sie z 4 opon :)

#56 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2010 - 18:01

Zmiana opon Na chińskie może sobie pozwolić :)

#57 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 18:05

Zmiana opon Dolicz jeszcze Żuka :) -no ale do rzeczy-tą zimę przetelepię się jeszcze na tym co mam-ale planuję już teraz coś na lato (myślę że taniej teraz kupię)-faworytem będzie coś o rozmiarze 205/60R15 (te które mam 225 to jednak nie na nasze drogi :D )-co polecasz-powiem tak-cena może i gra rolę ale z pewnością nie gra pierwszych skrzypiec :) .
PS.Hubert-może i być coś z Chin byleby nie miało naklejki "Made in small yellow hand" :o

#58 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 18:08

Zmiana opon W ciągnikach zakłada się szerokie opony żeby się nie zapadał bo masa jest rozłożona na większy punkt tzn nacisk na cm2 opony jest mniejszy. Jeżeli to przełożyć na auto osobowe jak chcecie skutecznie wyhamować na śniegu czy lodzie jak potrzebny jest jak największy nacisk opony. A różnica między 225 a 195 wiele znaczy i droga hamowania będzie zapewne dłuższa i gdzie tu bezpieczeństwo? :)
można takie zjawisko niwelować ciśnieniem powietrza w oponie ale ile można upuścić w 225/40 czy tego typu oponie?

#59 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 18:09

Zmiana opon jak upuscisz cisnienia to masz jeszcze bardziej zwielokrotnione zmniejszenie nacisku jednostkowego, wez sie puknij w leb, albo zaloz sobie waska opone na glowe moze ci pomoze.

A różnica między 225 a 195 wiele znaczy i droga hamowania będzie zapewne dłuższa i gdzie tu bezpieczeństwo? :)

sprawdzales?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 listopad 2010 - 18:11

Zmiana opon @Jaro
http://allegro.pl/22...1312174127.html