Zaloguj się, aby obserwować  
DeXet121

Nowy przepis od ARiMR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DeXet121    0

Witam niedawno usłyszałem ze wszedł nowy przepis

Ze nie można już z łąk lub pastwisk robić pola..

czy to prawda??

Mi sie wydaje ze tak niedaleko mojej miejscowości rolnik zaorał łąke i zrobił jakieś 4 ha pola..

I moim zdaniem to miał farta bo ARiMR chciało mu wstawić kwotę grzywny w wysokości 4000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdrianIH    0

Hmmm nie słyszałem nic o tym.Ale jak ktoś uprawia kogoś ziemie lub ma dzierżawe i chce tam posiać rzepak to musi płacić od 850 zł do 2500 za 1 hektar,czy to prawda ?


Case 1594 zawsze i wszędzie najlepszy będzie...;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spidi    0

Z trwałych użytków zielonych nie można robić pola, można łąkę przesiać ale to po zgłoszeniu tego faktu do ARiMR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja 3 lata temu zmieniłem 1 ha trwałych użytków zielonych (TUZ) na grunt orny i do dziś nikt nie zgłosił żadnych zastrzeżeń. Wtedy pytałem w ARiMR czy mogę tak zrobić i odpowiedziano mi, że TAK, ale może się zdażyć sytuacja, że ARiMR nakaże mi przywrócić TUZ na tym polu. Może się tak stać, gdy udział TUZ w strukturze gruntów rolnych w kraju obniży się znacząco.

Piszę jaką miałem sytuację 3 lata temu.

Być może teraz coś się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego, tylko chodzi tu o zachowanie średniej powierzchni TUZ'ów w Polsce. Więc jeśli jeden lub kilku rolników zaorze łąki lub pastwiska stałe to się nic nie stanie, ale jeśli w kraju gwałtownie spadnie powierzchnia TUZ'ów to ARiMR ma prawo nakazać rolnikom przywrócenie tych użytków zielonych lub chyba jest tam jakaś grzywna, ale tu to już za bardzo się nie oiętuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

To czy będzie można zaorać łąkę okaże się dopiero pod koniec listopada bo to wszystko zależy od tego czy Polska utrzyma limit trwałych użytków zielonych do jakiego jest zobowiązana przez UE podobno utrzyma tą wymaganą ilość i będzie można tak mówili 3 dni temu w TV ale najlepiej do agencji podjechać i zapytać u źródła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

A ja mam takie pytanie jak jest z działką na której rośnie trawa(na gruntach ornych) i biorę na to płatność zwierzęcą-czy mogę ją zaorać i zasiać trawe na innej działce o tej samej powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

A ja mam takie pytanie jak jest z działką na której rośnie trawa(na gruntach ornych) i biorę na to płatność zwierzęcą-czy mogę ją zaorać i zasiać trawe na innej działce o tej samej powierzchni.

 

Niestety, bo płatność zwierzęca powiązana jest z trwałymi użytkami TUZ


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezary1232    1

Można jedynie zasiać na tej samej działce ale w innym miejscu. Ja mam łąkę biorę na nią dopłaty zwierzęce i co 3 lata przesiewam obok siebie ale na tej samej działce ewidencyjnej i tą samą powierzchnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Witam niedawno usłyszałem ze wszedł nowy przepis

Ze nie można już z łąk lub pastwisk robić pola..

czy to prawda??

Mi sie wydaje ze tak niedaleko mojej miejscowości rolnik zaorał łąke i zrobił jakieś 4 ha pola..

I moim zdaniem to miał farta bo ARiMR chciało mu wstawić kwotę grzywny w wysokości 4000zł

Ja wyorałem co się dało, w papierach gra.

TUZów przybyło w kraju więc u mnie mogło ubyć. W dopłatach jest OK.

 

Pamiętaj że nieruchomość to twoja rzecz i możesz z nią robić co się chce, uprawniony geodeta, zmiana użytkowania i już. Jeżleli by tak nie było to co zrobisz z użytkami zielonymi jeżeli zlikwidujesz np krowy? Państwo nie może Ciebie odgórnie narazić na straty i nie może kazać Ci trzymać krów (uzależnić dopłat). Wiem że przepisy przetłumaczone na nasz język mówią co innego ale bierz też wszystko na zdrową logikę. Mam działkę, opłaca mi się np wydobywać żwir to go wydobywam (z odpowiednimi przepisami).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jeszcze troche to trzeba sie bedzie pytać urzędasów czy można w pole wyjechać bo akurat jakięs chronione robale przez nasze pole na wylęg idą :huh: paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj