mllodyyy

przelicznik ha na KM

Polecane posty

mllodyyy    1

Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Na 15ha 90KM bez wyjaśnień


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W tamtym roku sąsiad kupi. Tera trochę żaluzje bo za duży... I do obory się nie mieści.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

On łąk nie ma. Chowa świnie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Na 15ha 90KM bez wyjaśnień

 

Jaki ciągnik wziąłeś? Te 15 ha to twoje czy łącznie z dzierżawami? Masz jakąś chodowlę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

W tamtym roku pytałem się w ARiMR w Rzeszowie ile muszę mieć ha żeby dostać ciągnik 122KM. Pani która rozpatruje wnioski powiedziała że jak nie mam żadnego ciągnika i jestem młodym rolnikiem to minimum 17ha wystarczy. Teraz trochę zapotrzebowanie KM się zmieniło i muszę dowiedzieć się ile trzeba ha na 140 KM. Hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mllodyyy    1

Też mam zamiar pytać w Rzeszowie, według tabeli która jest na stronie ARIMR będąc w przedziale 35-50 ha przysługuje niby 44-66 KW i biorąc pod uwagę tereny górskie + ok 30-35% to max można liczyć na 120 KM ale mając na te 35 ha tylko MF 255 to raczej chyba mogę liczyć na ciagnik o mocy 110 KM ?? gdyz ciągniki które są starsze niż 20 lat chyba się nie liczą zbytnio (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

mam 15 ha robie właśnie młodego rolnika za te pieniądze chce kupić belarusa 80 albo 90 km kiedy w przyszłym roku zaczyna się nabór na MGR i czy mam szanse dostać 50 procent zwrotu na taki traktor przy takim areale?

 

bo nie wiem czy jak dostane pieniądze kupywać traktor czy poczekać i zrobić jeszcze MGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

według mnie szanse masz marne ale próbować można jak ciągnik nie jest ci potrzebny to możesz się wstrzymać??? a jaka masz hodowlę, bo najpierw chyba idą mleczarze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mllodyyy    1

Przy takim areale to zakładaj działalność i w tedy bierzesz sobie taki sprzęt jaki ci pasuje i nie obchodzą cię przeliczniki ARIMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

pamiętaj tylko, że musisz mieć wtedy założoną działalność i płacić podwójną składkę KRUS ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

a jak myślicie czy na ok 18 ha plus 20 sztuk bydła przejdzie 100km. obrabiam więcej ale nie mam na to umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

według mnie szanse masz marne ale próbować można jak ciągnik nie jest ci potrzebny to możesz się wstrzymać??? a jaka masz hodowlę, bo najpierw chyba idą mleczarze :huh:

Czemu marne skoro kolega walkol na 15ha dostał 90km.

Warto próbować, to zależy też od osoby rozpatrującej wniosek :huh:


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a jak myślicie czy na ok 18 ha plus 20 sztuk bydła przejdzie 100km. obrabiam więcej ale nie mam na to umowy.

myślę że dużo zależy od regionu i osoby na którą trafisz, sąsiad na około 30 ha dostał dwa zetory 45, 63 konie i JD 120 kucyków, tyle że ma z 10 krów i 15 ha warzyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mllodyyy    1

Powinieneś spokojnie dostać choć z ARIMR nigdy nie wiadomo, mi osobiście w agencji Pani powiedziała że na jakieś 35 ha jak nie mam żadnych ciągników to mogę składać max na 150 km (: ale jak pisze malkolm dużo zależy od rejonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Skoro sąsiad dostał 120 na 15ha to ty nie powinieneś mieć problemów.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez thomas015
      Witam, może mi ktoś wyjaśnić jak ARiMR liczy dobór maszyn na gospodarstwo?
      Mam 15 ha pola i np o jaki ciągnik się mogę starać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj