Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone]

86 odpowiedzi na ten temat

#81 Share JUMIKO

JUMIKO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 07:10

Szanowny Moderatorze, a może warto nakierować na podobny temat : http://www.agrofoto....sus-3512/page-2  a nie pisać że czujniki szybko padają bo w ten sposób nie pomogłeś i nabijasz tylko posty. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] Dzisiaj, 21:10
  •  

#82 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 08:24

Wymontuj wpierw pływak (wykręć go z baku i wyjmij) i zobacz czy nie zużyło się coś w nim, nie zaciął się lub czy bańka na mocowaniu obejmy nie przetarła się i paliwo w środku masz. Operacja prosta tylko jak coś padło to albo to naprawisz sam albo cały nowy pływak mus kupić bo niema podzespołów a bynajmniej ja nie mogłem dostać tej bańki i zakleiłem . A, że nie podświetla Ci tablicy rozdzielczej czy świateł brak to proponuje też wymontować wszystkie bezpieczniki przeczyścić gniazda i trzpienie bezpieczników papierem ściernym drobnym i duże szanse, że powróci wszystko do normy. 

#83 Share DarkDevil98

DarkDevil98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 08:29

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] Czyli ten pływak się normalnie wykręca, tak ?

A odnośnie bezpieczników to one są nowe, a ich mocowania przeczyszcze.

#84 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 08:35

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] wskaźnik paliwa niewiem dla czego ale jest połączony z alternatorem że jak słabo ładuje nie będzie wskazywał a jak za mocno to może dziać się to co u ciebie że coagle pełny zbiornik, podświetlenie może być problem z wsowkami lub zasniedziale kable a co do tylnych świateł sprawdź czy prond dochodzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#85 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 06 marzec 2015 - 09:06

Co Ty za bzdury wypisujesz. Zajrzyj do książek, a później udzielaj rad. Jako pierwszą weź słownik, bo dzieci w przedszkolu lepiej sobie radzą z ortografią niż Ty.

#86 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 19:02

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] masz ten ciagnik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#87 Share DarkDevil98

DarkDevil98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 21:02

1. Czerwona żarówka od spadku ciśnienia powietrza , masz kolego czujnik który jest walnięty , zdejmij wsuwki z czujnika i zewrzyj jak zaświeci tzn. że czujnik walnięty jak nie zaświeci szukaj po wiązce.

2.Wskaźnik poziomu paliwa może nie mieć masy sprawdź to koniecznie podpinając wolny przewód do wskaźnika od minusa akumulatora. Bardzo często czujnik w zbiorniku paliwa robi taki numer jest walnięty i pokazuje max,

3. Jakbyś nie miał masy to pozycja świeci nie jasno tylko ćmi na pomarańczowo , jak świeci jasno masę masz tylko , żarówka kierunek spalona stop spalona oświetlenia tablicy itp. Pod błotnikiem nad zwolnica masz kostkę spinającą błotnik lewy z instalacją biegnącą z wiązki od tablicy bezp. Tam często utleniają się wsuwki i kostka siedzi a wsuwki nie łączą. Weź przewód z żarówką obczyść kostkę z błota i włącz max ilośc oświetlenia , stop kierunek pozycję - sprawdzaj na wejściu i wyjściu z kostki czy jest prąd ...... a najlepiej zacząc od tyłu czyli od samej lampy czy prąd dopływa i żarówki ok.

pozdr,.... 

Na razie udało mi się sprawdzić tylko czujnik paliwa, masę ma, ale nadal nie mam pojęcia dlaczego cały czas jest maksymalny poziom pokazany. Sądzę że to będzie wina pływaka. Może to byś np wina tego że przy pływaku są podczepione inaczej przewody ?

No i udało mi się naprawić podświetlanie manometru od ciśnienia pneumatyki, problem polegał na tym, że w kablu który miał niby doprowadzić prąd do żarówki nie było prądu, ale podłązyłem się do kabla od podświetlania wskaźnika poziomu paliwa.

Edit: Wskaźnik poziomu paliwa nie działał, ponieważ miałem pretarte uzwojenia w zbiorniku.

Edytowany przez DarkDevil98, 07 marzec 2015 - 18:03.