Gość domasz

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone]

Polecane posty

saherb    36
a nie leci gdzieś powietrze?? jakaś dziura?? Może rurka od wskaźnika wyleciała koło sprzęgła lub zegara albo wskaźnik jest popsuty. A świeci się ta czerwona lampka (jeśli są kable podłączone do zaworu)

Pewnie powietrze uchodzi spod membrany zaworu szybkiego spustu powietrza. Znajduje się on z prawej strony skrzyni biegów. Posłuchaj czy nie syczy powietrze. Jeśli tak, to wciśnij hamulec na ok. pół minuty aż wslazówka manometru zacznie się podnosić. Wtedy już powietrze nie będzie uciekać. Jeżeli to nie pomoże, to należy wymienić zawór szybkiego spustu powietrza (wystarczyło by samą membranę, ale w sprzedaży ich nie ma i trzeba kupić cały kompletny zawór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja dzisiaj zabrałem się za naprawę wskaźnika paliwa i okazało się że kabelki były źle podłączone ;) .

Naprawa pomogła, ale na któtko ;) . Na początku wzkazywał dobrze (1/2 poziomu, czyli tak jak było w zbiorniku), ale potem podskoczyło na max, a potem na min. i nic już się nie dzieje ;) - ciągnikiem nie jeździłem, tylko stał wyłączony w garażu...

Czy jednak będę musiał wymieniać czujnik?

Czy w tych nowszych modelach mają jakiś inny nowszy i bardziej niezawodny tym tego czujnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

musisz wymienic czujnik mam tak samo w zbiorniku jest taki czujnik z cienkiego ozwojenia on sie przetsze i tak wskazuje jak sam chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U mnie w 3512 wskaźnik chodzi ale wtedy gdy mu się chce czasami wskazuje dobrze a czasami choć jest pełen bak to wskazuje na minimum gdy się wjedzie w bruzdę czy jakiś dołek to przeskakuje na druga stronę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

tak jest i u mnie rozbieralem i widzialem ze jest zly czujnik ale jesli nawet kupie nowy to po roku bedzie tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Hmm, trochę pojeździłem ciągnikiem i nawet jak wyłączę stacyjkę pokazuje max... czyżby to zegar był winny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U mnie jest to samo silnik jest zgaszony a i tak pokazuje ze jest max paliwa. Ile może kosztować taki zegar??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

te zegary kiepsko chodzą bo jak go się puknie palcem to przeskakuje np z max na min i odwrotnie


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Miałem tak przez kilka lat, więc jak malowałem kabinę to zdjełem maskę. Wyjąłem czujnik i okazalo sie że jest przetarte to uzwojenie, więc skręciłem palcami tak jak kabelki się skręca. Minęło sporo czasu a czujnik nadal działa i wskazuje tak jak należy. Polecam tak zrobić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U mnie też tak jest jak stukniesz to się zmienia. Ja w swoim 3512 mam tylko problem z tym zegarem reszta dobrze działają a ten od paliwa to od początku dobrze nie wskazywał w moim też może być ten czujnik bo często się ostatnio wyjmowało się akumulator to mogło się zruszyć więc po świętach spróbuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0

Witam:D jestem posiadaczem Ursusa 3512 i oczywiście nie działa mi czujnik paliwa;P

 

czy ma ktoś jakiś patent na dokładne zmierzenie poziomu paliwa tj np włożenie jakiegoś druta z odpowiednio dobraną skalą albo coś w tym stylu.. proszę o pomoc ;) i tak przy ilu się mniej więcej zapowietrza? ma być widać dno przez korek wlewu?

 

Pozdrawiam serdecznie;]:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Możesz jeździć aż będziesz widział dno i napewno Ci się nie zapowietrzy bo tam jest podwójna blacha bynajmniej tak jest w moim 3512. A najlepiej napraw czujnik paliwa u mnie działa od nowości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3
Napisano (edytowany)

U mnie w MF 255 już dawno pożegnałem się nawet z tym pływakiem co był w zbiorniku, sprawdzam poziom paliwa brzeszczotem przed wyruszeniem w pole. Pojeździsz więcej i będziesz kontrolował to dojdziesz do takiej wprawy, że na oko będziesz widział czy starczy czy nie. Ewentualnie spuścić paliwo, dolewać po 5 l i zaznaczać na czymś (np brzeszczot) stan paliwa.

Edytowano przez grzegorz508

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

U mnie czujnik wytrzymał 3350mtg, założyłem nowy i dalej działa. Jak dno widać to jeszcze 8.5 litra. Ostatnio jak dolewałem to był milimetr ropy na dnie i weszło 49.5 litra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368
Napisano (edytowany)

To zależy od kiedy widać dno, może być i litr. Bo tam gdzie kranik to jest dużo niżej bak opuszczony, bo tu gdzie wlew to dno zbiornika jest wyżej wyprofilowane bo pokrywa zaworów przeszkadzałaby. Jak na wlewie jest z milimetr ropy to tak wejdzie. A jak zajżysz a tam sucho to już nikt nie zgadnie ile zostało.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaammil    0

To wszyscy z was oceniają stan paliwa "na oko"? posiadam też ruskiego i tam jest taka fajna miarka wyskalowana mówiąca o poziomie paliwa. Nikt nie zrobił takiej do U3512?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

W ursusie 3512 jest czujnik paliwa :D Tyle że chyba często się psuje ale nie u wszystkich bo u mnie jest już ponad 5tys motogodzin i działa bez zarzutu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Mi w 4512 czujnik padł przy 1800 mtg ale w MF 235( niestety już go nie mamy :( )wytrzymał jakieś 4000 może troche więcej no i teraz spr na oko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Ja sprawdzam na oko, dlatego, że nie chce mi się bawić w to. Po za tym kilka razy mnie oszukał. Było niby 1/4 zbiornika, a ciągnik zgasł z braku paliwa, więc są i takie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0    3

ja w swoim też długie lata sprawdzam na oko (bardzo dobrze widać). Niedawno nabyłem c330 tam jest nieco gorzej, do sprawdzenia poziomu używam kawałka metrówki, przynajmniej wyskalowany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1985    0

A ja stosuje kawałek patyka już szmat czasu. Nie ma żadnej podziałki a i tak na podstawie ilości paliwa na patyku wiem czy mi starczy paliwa, niezależnie co podpinam i ile jest do zrobienia. Kwestia wprawy.:D Nigdy mi nie zabrakło paliwa i dlatego naprawy czujnika na razie nie przewiduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

nie chce zakładać nowego tematu więc pisze tutaj:

Chce zamontować pływak i wskaźnik paliwa od ursusa 3512, kupiłem oba elementy nowe, ale nie wiem jak podłączyć kable, wiem jak podłączyć pływak (masa od pojazdu na mocowanie pływaka, a drugi kabelek to plus z uzwojenia) ale w wskaźniku są 3 miejsca pod podłączenie kabli (nie licząc podłączenia pod oświetlenie wskaźnika) i nie wiem który od czego, jak jeden z nich zamykam obwód z pływakiem (masa od mocowania pływaka z mocowaniem wskaźnika, a plus z uzwojenia przez akumulator + do wskazówki) to skazówka mi lekko drgnie na poziom zero ale jak ruszam pływakiem to wskazówka nie porusza się, jestem amatorem w sprawach prądowych więc proszę piszcie tak żebym zrozumiał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Akurat teraz podłanczam nową instalację i to przerabiałem.

Na zegarze środkowy to masa, czarny, z prawej plus z stacyjki, zielono- czarny, z lewej czujnik, pomarańczowy. Zegar trzymasz szybką do siebie.

Prawdo podobnie tak teraz założyłem, ale nie pamiętam dokładnie, bo nie specjalnie zwracałem na to uwagi.

Kolory kabli mogą się nie zgadzać, bo mam nową instalację i widzę że według instrukcji niektóre są inne,.

Jak zewrzesz kable na pływaku to zegar powinien pokazać max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arkadinho
      witam! od jakiegoś czasu mam problem z licznikiem motogodzin, zauważyłem że od jakiegoś czasu się zatrzymał i chciałbym to naprawić ale nie wiem jak się do tego zabrać, gdzie ta linka jest puszczona? jeśli ktoś wie od czego muszę zacząć proszę o wskazówki  
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Poszukuję informacji czym najlepiej wygłuszyć kabinę w 3512 Agro. Przy pracy na wyższych obrotach po kabinie roznosi się huk, nie ma tragedii, ale mogło by być ciszej. Po przepatrzeniu starych tematów z AF wiem gdzie trzeba wygłuszać, ale nadal nie wiem co jest najbardziej skuteczne. W internecie do wyboru są maty bitumiczne, butylowe, kauczukowe itp, ale opinie na ich temat są różne bo to maty do wyciszania samochodów. Wiem że też wełna szklana pomaga. Na YT znalazłem film gdzie był Ursus 4512 z taką samą kabiną i była dosyć dobrze wyciszona więc napewno da się to zrobić,ale nie wiadomo czym. Odrazu poinformuję że nauszniki nie zdają egzaminu bo noszę okulary i nauszniki strasznie mi je dogniatają do głowy co jest niewygodne już po niedługim czasie.  Potrzebuje informacji co jest najlepszym materiałem do wygłuszania.
      Zdj dla uwagi żeby było wiadomo co jaka kabinę  chodzi.

    • Przez UltraMario
      Dzień dobry, 
      Przekopałem tematy ale jeszcze nikt o to nie pytał. 
      Czy ktoś wie gdzie kupić przednie błotniki że stelażami do 4514? W Agromie Kraków i w Miechowie nie ma. 
       
      Ewentualnie, jakich wymiarów plastikowe błotniki kupić, aby pasowały na koło rozmiaru 12.4 R24? (przyjechał z Wysp na takich kołach) 
      Jeżeli ktoś robił sam stelaże to prosiłbym o fotki, jak mają wyglądać bo wtedy będę myślał o zakupie plastikowych lub metalowych z gumą
       
      Pozdrawiam
    • Przez patrk4512
      Witam. Kupiłem swojego 4512 z wyjętą nagrzewnica i uciętymi węzami, a ponieważ właśnie przyszła mi nowa to potrzebuje informacji skąd dokładnie te węże wychodzą i którędy one dochodzą do nagrzewnicy. 
    • Przez Kobra66
      Witam! Czy ktoś się orjętuje gdzie można kupić plastikowe elementy błotników tylnych do 4514 z kabiną koja smolniki, dodam że koja tego nie sprzedaje i nie potrafi powiedzieć z kąd to brali do tych kabin. Liczę na pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj