Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 listopad 2010 - 07:25

Massey Ferguson Dużo słyszałem o awaryjności skrzyni biegów w traktorach tej serii.Zastanawiam się czy to prawda. Poszukuje osoby której rzeczywiście zepsuła się przekładnia. Proszę nie piszcie że koledze, znajomemu,czy komu tam jeszcze się zepsuła.Potrzebuje jedynie opini użytkowników . :) Chce podsumować temat awaryjności Mf.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson Dzisiaj, 17:55
  •  

#2 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 10:00

Massey Ferguson Kolego, a moze by tak zajrzeć do innych tematów w tym dziale? Jest mnóstwo ich o skrzyni i wszystko jest wyjaśnione więc po cholere tłuc to jeszcze raz? Trochę rozumu.

#3 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 12:52

Massey Ferguson Ten temat był wałkowany w prawie każdym temacie o MF póki co cisza :), a najwięcej awarii awarii nie tylko tu mowa o skrzyni to wiadomo w jakich będzie w tych najstarszych logiczne.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#4 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 14:28

Massey Ferguson Wszyscy piszą o tych przekładniach że są awaryjne. A jak chce sie znaleźć użytkownika któremu sie zepsuł to nie ma nikogo.

#5 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 20 listopad 2010 - 14:43

Massey Ferguson

Kolego, a moze by tak zajrzeć do innych tematów w tym dziale? Jest mnóstwo ich o skrzyni i wszystko jest wyjaśnione więc po cholere tłuc to jeszcze raz? Trochę rozumu.

No właśnie nikt na ten temat nie wyłożył konkretów, a szukać kilku opinii w stu tematach to niebardzo, lepiej niech wszystkie posty o awariach tych skrzyń będą zawarte w 1 temacie :)
Edit: Cóś znalazłem:
http://www.agrofoto....sci-do-mf-3080/
Wieczny kawaler ;)

#6 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 14:48

Massey Ferguson

Wszyscy piszą o tych przekładniach że są awaryjne. A jak chce sie znaleźć użytkownika któremu sie zepsuł to nie ma nikogo.

Mogę ci załatwić telefon do gościa który w 3080 robił skrzynie. Co prawda kilka lat temu i na razie spokój, ale tanio nie było. A jak chcesz od razu przykłady to proszę bardzo:
http://moto.allegro....1323242883.html

http://moto.allegro....1330355402.html

http://moto.allegro....1321100720.html

http://otomoto.pl/ma...3080-A3959.html

Te MF to dobry sprzęt, ale trzeba kupić od pewnego i solidnego rolnika, który nie oszczędza na serwisowaniu.

#7 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 16:55

Massey Ferguson Wałkowane w wielu tematach bo głownie o tym gadają wszyscy zainteresowani Mfami, wystarczy troche poczytać i poswięcić troche czasu, ja tez interesuje się zakupem takiego mfa, poświęciłem trochę czasu, przeczytałem kilka tematów i wiem co trzeba. Gdzieś był temat co w tytule było coś o zmianie grup z A na B i odwrotnie, poszukaj go i tam jest bardzo dużo wyjańsnione łacznie z wypowiedziami mechanika który obecny jest na tym forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 17:08

Massey Ferguson Spoko poczytam sobie.A może mi ktoś powiedzieć co się najczęściej psuje w tych przekładniach.

#9 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 19:37

Massey Ferguson Co się psuje to pewnie znowu będzie cisza na forum niech wypowie się np: "rafik256" i "mariuszZDUN" oni na forum w temacie o Skrzyniach MF mają najwięcej do powiedzenia, ja odpowiem na pytanie dlaczego się psuję głównie to wina użytkowników brak prawidłowego serwisowania i nieumiejętna obsługa tych przekładni to wszystko co wiem posiadam model MF-a 6140 i póki co nie miałem okazji zaglądać do skrzyni.

#10 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 19:50

Massey Ferguson A kiedy kupiłeś? Ile miał lat? Ile dałeś?

#11 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 21:11

Massey Ferguson Seria 6 już się tak nie sypie, choć poczekamy zobaczymy.

Ja natomiast mam trochę inną teorię na temat serii 30xx. Właściciele tych ciągników już tyle czasu i pieniędzy stracili przy naprawach swojej maszyny, że nie stać ich teraz na internet, tym bardziej nie mają już nawet czasu by pisać na forum co wymieniali i ile to kosztowało. :P Oczywiście po trochu się nabijam, ponieważ znam tylko jednego człowieka, który trafił na pechowy model tego MF'a. Pechowy, ponieważ pamiętam jak przyjechał z Niemiec naprawdę wyglądał na zadbany sprzęt, kupiony był od rolnika, który należycie serwisował ten traktor - no ale nie udało się.

#12 Share mateusz1995

mateusz1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 416 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 21:36

Massey Ferguson ja też znam gościa który kupił mf 3690 od niemca z uszkodzonym 1 biegiem tzn. za grosze były stuki i po 10tys.mtg. mu się zepsuł i teraz chce go oddać do remontu. Ale jak mówi i tak sie opłacało. :P

#13 Share dawid2795x

dawid2795x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Sport

Napisany 20 listopad 2010 - 22:40

Massey Ferguson W MF dużo razy psuje się skrzynia gdyż właściciele zmieniają na olej tani o złych właściwościach lub wcale go nie wymieniają lub też mieszają olej gdy podłączają przyczepy np od sąsiada wtedy olej się burzy, skrzynia nie ma smarowania i wizyta u mechanika nieunikniona. Najczęściej w tych przekładniach psują się półbiegi lecz to chyba jest tak w każdej marce bo na forum dużo jest tematów o półbiegach np w case. Ja użytkuje MF 8130 od kwietnia i jak narazie awarii nie było, jedynie co muszę wymienić to rozpylacze gdyż znacząco mi dymi przy obciążeniu a co do skrzyni to nie mam zastrzeżeń :P
Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 13:25

Massey Ferguson

A kiedy kupiłeś? Ile miał lat? Ile dałeś?

Użytkujemy 3rok ciągnik jest z 96 roku aktualnie ma 5 tyś mtg i ten przebieg wydaje się wiarygodny moim zdaniem.