Polecane posty

kar0711    1

Witam. Mam zamiar zakupić opony przednie do Ursusa 1222 rozmiar 7.50-20, 8pr ale mam problem z wyborem bieżnika . Są dwa rodzaje: jeden w kostki a drugi podłużny.

Więc jaki i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

kostka to chyba od przyczepy jakaś opona??

a podłużny to jest tak zwany  "prowadzący" montowany fabrycznie.... ale na twoim miejscu zakupiłbymm już jakieś szersze balony....


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba87    0

ja zakupiłem do siebie nowe 18,4r34 opony te to Firestone opona typu diagonalnego.

Po niecałym miesiącu testów mogę powiedzieć że,opony w polu spisują się świetnie, ciągną a ponieważ kostka jest szeroka od dołu nie łapie tak mocno błota (szybko się oczyszcza) minus jest taki ze w transporcie troszkę trzepie (wiadomo do transportu lepsza radialka) ale ogólnie daje duży + tej firmie i oponom.Cena jaka musiałem za nie dać to 1800zl?szt. z 5 letnia gwarancja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam taki problem Posiadam Ursusa 1224 i robię mu teraz remont skrzyni , mam dostęp do wszystkich trybów w niej moje pytanie dotyczy tego : posiadam w niej teraz opony o wymiarze : Przód : 14.9-24    Tył : 18.4-34  . I chce teraz zmienić tył na rozmiar :  18.4-38  . I chciałbym się was zapytać czy  trzeba  zmieniać jakieś tryby w skrzyni ? żeby założyć z tyłu takie koła 18.4-38 ? Ponieważ z przodu chce je zostawić bo mam idealne . Widziałem że jest taka możliwość tak dostosowania kuł do tego ciągnikahttp://www.hurtopony.pl/opony-do-ciagnika-ursus-model-1224.html  .  Będę wdzięczny o odpowiedzi bo będę wiedział czy mam coś zmieniać w skrzyni .   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś to może? Wiesz może jakie to są tryby jakiś nr. katalogowy ? Gdzie można by to znaleźć ? Bo u nas w sklepie to są nie ogary czekają aby klient wiedział co chce kupić .....  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

poszukaj w necie lub w literaturze technicznej...

kiedyś pamiętam był taki artykuł w Top Agrar z zestawieniami opon i trybów w skrzyni ... ale to było pare lat temu ...

trzeba bardzo dokładnie do tego podejść... bo jest kilka rodzajów zestawien kół i trybów


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

mam to akurat na dysku - dajcie maila to prześlę zestawienia dla ursusa i zetora UR2

  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie szukałem na necie nic nie ma ..... czytałem właśnie że był artykuł Top Agrar ale nie mam akurat tego artykułu na necie mało informacji . Dziś z mechanikiem patrzeliśmy i tak są 3 koła o wymiarach : 1 koło :24, 2 koło :46 i 3 koło 29.

Niby z katalogu wynika że można jeździć też na kołach 14,9-24 /18,4-38 //// A teraz jeździmy na 14,9-24/ 18,4-34 Trochę mnie to dziwi a wy co o tym sądzicie ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyks    2

panowie potrzebuje pomocy czy kola 11.2/48 zmieszczą sie na tył do ursusa 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel22    0

witam zastanawiam sie nad zmianą kół w ursusie 1212. Obecny rozmiar to 18.4r34 i może 10% bieżnika i chciałbym zmienić na 18.4 r38 lub nawet 20.6 r38  i mam pytanie jak bardzo może wzrosnąć jego prędkość??  obecnie na 4 II przy 2000obr/min osiągał +- 25 km/h oraz czy duzo jest pracy z podniesieniem kabiny tych kilka-kilkanaście cm, żeby zmieściły się większe koła bez problemu.

Edytowano przez Pawel22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak wzrośnie 2 kilometry na godzinę jazdy to wszystko. Szkoda zachodu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mtz na oponach 15,5R38  jedzie 25,7 km/h a na 16,9R38  27,5km/h.  Tak dla przykładu. Musiał byś godzinę zapylać na max obrotach żeby zajechać 1800 metrów dalej. Czyli w w zasięgu wzroku i to przez godzinę! 

W normalnym ruchy zyskasz na godzinę może 500 metrów. Odległość rzutu beretem. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

podniesienie kabiny to nie była by prosta robota zważywszy na wszystkie dźwignie, pedały itd. Na pewno było by to problematyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Seweryn, ale tu wchodzi zmiana felg z 34 na 38,  i opony może na 20,8, a ty podajesz tylko zmiane opony, jak by założyło się opony 20,8 to myślę ze prędkość wzrosła by  o jakieś 5-6 km spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Podałem ci dla przykładu zmianę opony bo nawet zmieniając felgi jesteś wstanie zwiększyć średnicę tylko do pewnego momentu i koniec. 

Po prostu o orientacyjne rozeznanie. Zwiększenie średnicy nie daje jakiegoś kolosalnego wzrostu prędkości.  Trzeba to przemyśleć.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Masz racje, zmierzyłem opony. 18,4 R 34 mają 160 cm a 20,8 R38 mają prawie 180 cm, więc nie całe 10 % większe. tak pobierznie , nie chce mi sie przeliczać obwodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denzel16    1

Planuję założyć komplet wąskich kół do ursus 1224. Obecnie mam 14,9 - 24 / 18,4 - 34. Jakie koła powinienem szukać ? Na tył myślę o szerokości 11,2/12,4 max 13,6 a na przód ? Ilu calowe koła beda odpowienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinn0411    0

ja mam 18.4-34 i musze kupic  16.9-34 nie mozna ustawić pierwszej skiby przy pługu obrotowym 3 pierwsza skiba idzie w bruzdzie  a pług skrecony jest już do końca albo obrócić tylnie kola sam już nie wiem może ktoś mi doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinn0411    0

ja mam 18.4-34 i musze kupic  16.9-34 nie mozna ustawić pierwszej skiby przy pługu obrotowym 3 pierwsza skiba idzie w bruzdzie  a pług skrecony jest już do końca albo obrócić tylnie kola sam już nie wiem może ktoś mi doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akuraciarz    1

Czesc, jakie opony mozecie mi polecic do 1614? Aktualnie mam diagonalne 18.4 r34 na tyle i 14.
9 r24 na przodzie. Po asfalcie jezdze sporadycznie. Mysle raczej o jakich z nizszej półki cenowej, Cultor, Petlas itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj