Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie opony do Ursusa 12xx/16xx

178 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 31 październik 2008 - 21:05

Jakie opony do Ursusa 12xx/16xx co ma piernik do wiatraka przecież na szerszych oponach ciągnik ma lżej w polu niż na wąskich jak wpada i się grzebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie opony do Ursusa 12xx/16xx Dzisiaj, 23:02
  •  

#22 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 31 październik 2008 - 21:19

Jakie opony do Ursusa 12xx/16xx no zachodnie ciagniki albo ursusy z nowszymi zwolnicami moze tak ale te starsze sa zbyt slabe na tak szeroki opony. no a czy ma lzej na takich oponach to niech odpowiedz nie zostanie ujawniona bo znowu moze dojsc do malej klutni. no ale zreszta opony dopasowuje sie do terenu jaki sie ma czyli szerokie na lekko podmokle lub gorzyste tereny a nie tak jak pisal kolega @przemek ze na takich oponach lepiej wyglada.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#23 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 31 październik 2008 - 23:09

Jakie opony do Ursusa 12xx/16xx właśnie na szerszych oponach ciągnik ma lżej ale przy pracach polowych -mała prędkość ,odwrotnie w transporcie-większa prędkość czyli większy opór no i bezwładność koł hamulce mogą nawet nie dać rady ale to już w naprawdę szerokich oponach

#24 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 01 listopad 2008 - 10:35

Jakie opony do Ursusa 12xx/16xx no własnie i dlatego kupismy takie szerokie laczki zeby lepiej ciagnał , nie buja podczas jazdy a moje opony maja chyba ze 3 lata i jakos obrabia on 120ha i jakos zwolnice starego typu nie siadaja :) , @Heniu wyglad tez daje zajebi....

#25 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 10:59

Jakie opony do Ursusa 12xx/16xx no mi narazie w zupelnosci wystarcza te co mam tylko szkoda ze na przod wzialem takie waskie bo do tura to chyba lepsze byly by szersze.

#26 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 15:32

Jakie opony do Ursusa 12xx/16xx u mnie ursus z 82 roku jeździł na bliźniakach i zwolnicą nic nie było i dalej nie jest. a jakie by pole nie było i tak na szerszych oponach ma lżej bo widział ktoś żeby ciągnik z agregatem jeździł na kołach międzyrzędowych :) a w transporcie to nawet nie będzie różnicy bo ile one mogą być szersze.

#27 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 17:43

Jakie opony do Ursusa 12xx/16xx Takie opony się dobrze na Ursusie prezentują http://www.allegro.p...o_stan_bdb.html :lol:

#28 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 21:32

Jakie opony do Ursusa 12xx/16xx Witam!
Do ciągnika 1224 to polecałbym oponki 18.4/38 na tył i 14.9/24 na przód. Takie mam w swoim ciągniku. Ładnie sie prezentuje i nie ma problemu z obróceniem pługa.. Pozdrawiam

#29 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 12 listopad 2008 - 18:54

Jakie opony do Ursusa 12xx/16xx Ja w zetorze 12145 mam 420/70R24 i 520/70R38. Żadnych problemów ze zwolnicami nie ma, bo niby co ma zwolnica do szerokości opony? Opony radialne a tym bardziej nisko profilowe są nieporównywalnie lepsze od diagonalnych, lepiej się rozkładają i nie ugniatają tak mocno ziemi, mają lepszy uciąg i komfort jazdy też lepszy przez to, że się uginają.

@Henius91 a co ci przeszkadza, że opona w ciągniku z pługiem się ugina ? Chyba lepiej niech się opona ugina niż ma się wbijać w ziemie tak jak diagonalna.

#30 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 13:26

Jakie opony do Ursusa 12xx/16xx Arek koledze chyba chodziło o to, że jak ma opony niskoprofilowe to jak podniesie pług to ma problemy z jego obróceniem, bo opony sie uginają i zahacza ostatnim korpusem o ziemie... W przpadku opon 520/70 R38 nie bedzie to miało miejsca gdyż są stosunkowo wysokie. Osobiście to też polecam opony radialne, niskociśnieniowe - lepszy komfort i mniejsze naciski jednostkowe na glebe.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 17:54

Jakie opony do Ursusa 12xx/16xx dokladnie o to mi chodzilo co mowi kolega wyzej. nawet w jakiejs gazecie (top agrar albo rpt) bylo opisane ktrory plug lepszy, 3 czy 4 skibowy obrotowy(oczywniscie obydwa o takiej samej szerokosci) i wyszlo na to ze na standardowych oponach 1224 mial male problemy z obrotem 4 skibowego bo byl nieco dluzszy. no i jeszcze chodzi mi o to ze przy pracy z turem ciagnik buja sie na boki i jest wieksze prawdopodobienstwo wywrotki.

#32 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 19:02

dokladnie o to mi chodzilo co mowi kolega wyzej. nawet w jakiejs gazecie (top agrar albo rpt) bylo opisane ktrory plug lepszy, 3 czy 4 skibowy obrotowy(oczywniscie obydwa o takiej samej szerokosci) i wyszlo na to ze na standardowych oponach 1224 mial male problemy z obrotem 4 skibowego bo byl nieco dluzszy. no i jeszcze chodzi mi o to ze przy pracy z turem ciagnik buja sie na boki i jest wieksze prawdopodobienstwo wywrotki.

Mam tura na tym ciągniku od pięciu czy 6 lat i nie zauważyłem jakiegoś nadmiernego bujania, a większe prawdopodobieństwo wywrotki to bajka, przecież ciągnik nie buja się na oponach pół metra tylko kilka centymetrów...

Co do obracania 4ro skibowego pługa to chyba dużo zależy od konstrukcji słupicy pługa i wyregulowania samego łącznika górnego bo znajomy miał zetora 12145 na oponach 16.9R38 i nie miał problemów z obracaniem ibisa 4x40

#33 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 19:17

Jakie opony do Ursusa 12xx/16xx no jak nabiore pelnego krokodyla(1,8m szer.) obornika ktory lezal w gnojowce lub pelna lyzke(2 m szer) piachu to tak wesolo jak Ty myslisz to nie jest. wystarczy zbyt gwaltownie przychamowac lub ruszyc na wlaczonym przednim napedzie. ile juz mialem takich przypadkow ze jak podjezdzalem do rozrzutnika z pelnym krokodylem i trafil sie kamien pod kolem to jedna strona byla 20 cm nad ziemia. albo jak jechalem po kukurydze do silosu to byl identyczny przypadek.

#34 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 23:45

no jak nabiore pelnego krokodyla(1,8m szer.) obornika ktory lezal w gnojowce lub pelna lyzke(2 m szer) piachu to tak wesolo jak Ty myslisz to nie jest. wystarczy zbyt gwaltownie przychamowac lub ruszyc na wlaczonym przednim napedzie. ile juz mialem takich przypadkow ze jak podjezdzalem do rozrzutnika z pelnym krokodylem i trafil sie kamien pod kolem to jedna strona byla 20 cm nad ziemia. albo jak jechalem po kukurydze do silosu to byl identyczny przypadek.

Akurat mam krokodyla 2m szerokości i wybieram nim ubity obornik z chlewni (napęd musi być włączony cały czas bo inaczej nie da się wyrwać obornika) więc często ponad tonę zabieram i ładuje na przyczepę z burtami 1.2m i jakoś nie mam takich problemów.

#35 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 13:27

Jakie opony do Ursusa 12xx/16xx no widzisz, ale ja mam i radialnych juz bym nie kupil.

#36 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 16:58

Jakie opony do Ursusa 12xx/16xx przy załadunu turem trzeba jednak troszke uważać, spokojnie wykonywać te czynności szczególnie przy podniesionej pełnej łyżce.. Teren do załadunku trzeba sobie najpierw przygotować, nie może być to jakieś gruzowisko czy kamienie. Niewiem czy opony diagonalne by tu wiele pomogły (napewno zmniejszyły by komfort jazdy). Co do obracania pługa to polecam zastosować hydrauliczy łącznik górny..
pozdrawiam

#37 Share Grzegorz89

Grzegorz89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 22:20

Jakie opony do Ursusa 12xx/16xx Witam.W moim 1224 są cienkie opony jakie proponujecie?Chodzi mi o diagonalne tylne?
;)

#38 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 22:26

Jakie opony do Ursusa 12xx/16xx Najpierw napisz jaki masz rozmiar z przodu i z tyłu,bo do napędu to sobie nie możesz założyć jakie będzie ci się podobało.A co do diagonalnych to po lesie jeździsz.

#39 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 23:41

Jakie opony do Ursusa 12xx/16xx diagonalnych to raczej już nie dostaniesz chyba że z dalekiego wschodu ale to na jeden sezon, tanim a trwałym rozwiązaniem są opony z rosji np voltyre dobra cena a trwałość bardzo dobra u masz link do firmy która dowozi je na miejsce http://www.xarello.pl/ trzy lata gwarancji i dają rade, ja w 1004 mam takie i po ponad 2 latach użytkowania ok 330mth nic do nich niem mam przy tej ilości mth jeszcze napisy na protektorach są a ciągnik lata troche w transporcie, dla porównania z przodu petlas i duż szybciej się ścierają, może to nie michelin czy pirelli ale cena swoje robi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Grzegorz89

Grzegorz89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 21:57

Jakie opony do Ursusa 12xx/16xx Z przodu mam międzyrzędowe.Dodam że mam przedni napęd,ale głównie chodzi mi o diagonalne tylne.