Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share NH8670

NH8670

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 20:32

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium Mam New Hollanda 8670,Ursusa C-385 A i Ursus C-362 planuje sprzedać te ursusy.Chce kupić na PROW JAŚKA 130 koni powinni mi przyznać.Chce nowego nie jestem pewien na jak długo ma gwarancje ale chyba na 18 miesięcy czy da rade obrobić 29 ha bez popsucia się??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium Dzisiaj, 08:56
  •  

#2 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 20:36

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium Nie ma szans żebyś dostał ciągnik 130KM na 29 ha max będzie jakieś 115 KM

#3 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 21:00

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium Nawet jesli Ci przyznaja, to z 29 ha nie zamortyzujesz kupna serii premium. Comfort to takze bardzo przyzwoity ciagnik. TLS zawsze sobie mozesz dobrac. A z całej reszty udogodnień Premium i tak zapewne nie skorzystasz.

#4 Share NH8670

NH8670

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 21:33

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium Mój wujek miał 16 HA i chcieli mu przyznać 80 koni ale spytał się gdzie jest szef pogadał z szefem i dali mu 100 km.

Wyjaśnij mi co to TLS i czemu nie skorzystam z tego COMFORT??

#5 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 21:35

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium U nas jak ktoś się pyta gdzie szef to się mówi że szew to na jajach..

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#6 Share NH8670

NH8670

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 21:37

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium A z kąd wiesz i radzisz jaśka??

a jaśniej możesz??

#7 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 21:37

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium TLS jest to resorowana przednie oś - jedziesz wtedy jak samochodem. Poza tym jakas promocja jest że TLS kosztuje grosze teraz a to świetna sprawa jest. JD masz w 3 wersjach - classic, comfort oraz premium. Chodzi o to że comfort to już przyzwoita wersja, a pełnych możliwości serii premium możesz nie wykorzystać bo jest tam np monitor wydajności itp a za różnicę ceny między comfortem a premiumem możesz jakieś maszyny kupić.

#8 Share NH8670

NH8670

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 21:43

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium Ej a jak duża jest ta różnica i co byś mi radził bo widze że jestes kompetentny i wogóle opcykany bo to że amartyzowana kabina to w jakiej klasie który radzisz??

#9 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 22:33

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium Comfort to jest silnik w technologii dwuzaworowej a Premium w 4-ro!!! Różnica pomiędzy nim w spalaniu będzie bardzo duża. Zdecydowanie Premium

#10 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 22:39

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium Nie znam sie dokładnie na JD. Niech się wypowiedzą ci co się lepiej znają. Generalnie w ciągniku masz 3 rzeczy wpływające na komfort jazdy - fotel pneumatyczny, amortyzacja kabiny i amortyzacja przedniej osi. Każda z tych rzeczy dużo daje a wszystkie razem to już naprawdę wygodnie jest. Fotel pneumatyczny teraz większość ciągników ma ( oprócz mniejszych ciągnikow i np zetora, nh najmniejszych, pronarów). Ale JD ma fotel pneumatyczny, a kabinę amortyzowaną ma chyba w standardzie a mowiłem że na miękką oś jest promocja jakaś, niestety szczegółów nie znam. Generalnie większość egzeplarzy serii premium ma miękką oś, w classicu nie wiem czy to jest dostępne ale wersje Comfort można doposażyć w ten tls.
Mam nh z miękką osią i miękką kabiną, oraz dwa nh tylko z miękką kabina ( ale i tak twardsza amortyzacja niż w nowym), wszystkie maja fotel pneumatyczny, ale komfort jazdy tym z miękką osią jest naprawdę nieporównywalny z tym bez.
No taki nowy ciągnik na tych hektarach to powinien długo pochodzić bez awarii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share NH8670

NH8670

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 22:47

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium A jak oceniasz NH takie 130 km droższe są od john deere a i wydaje mi się ż john deere to chyba to samo co MCcormick ??

#12 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 22:55

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium Nh tańszy od JD powinien być, to zależy od wyposażenia, bo nh T6000 z serii Power Command z różnymi dodatkami może być droższy od JD tej samej mocy ale w podstawowym wyposażeniu. Tak się składa że mam nowego NH T6070 plus 141 koni, i ciągnik bardzo dobrze się sprawuje od wiosny nabił 1500 godzin bez awarii żadnej. Co do spalania zabardzo się nie wypowiem bo nic to Ci nie da bo on chodzi ze specjalistycznym sprzętem - nie chodzi typowo w pługu agregacie itp. Zresztą akurat u nas w gospodarstwie koszt paliwa ma mały udział procentowy w całym koszcie produkcji. W nh o mocy 117-140 koni o 6 cylindrach masz 3 wersje wyposażenia i 3 lub 4 skrzynie biegów do wyboru ( nie wiem dokładnie z którymi modelami jest oferowana najprostsza skrzynia)

NH to Case, a JD to JD mają własne silniki skrzynie itp. A McCormik to taka firma która ma mały udział u nas w rynku, kiedyś McCormik miał jakieś powiązania z Case, ale teraz Case działa razem z NH.

#13 Share Syty

Syty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 listopad 2010 - 23:55

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium JD6330 comfort 190 netto w grawicie

#14 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 00:03

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium

Comfort to jest silnik w technologii dwuzaworowej a Premium w 4-ro!!! Różnica pomiędzy nim w spalaniu będzie bardzo duża. Zdecydowanie Premium

tak na 29 ha to roznica bedzie taka duza, ze moze to wyjdzie za...
... 30 lat?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#15 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 07:51

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium Krótko zwięźle i na temat , premium jest zdecydowanie lepszym ciągnikiem od comfort-a głównie chodzi mi o silnik a nie jakieś telewizorki w kabinie ;) . Jeśli Cię stać na premium to bierz premium i tyle , dopłate do premium sobie podziel bo bierzesz na zwrot czyli wyniesie cie połowę ceny.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#16 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 08:46

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium Ludzie usłyszą Premium i odrazu że najlepszy.
Róznica w cenie między Comfort i Premium to chyba w okolicach 40tyś zł netto. Za to można kupić przyczepę albo pług.
Ciekaw jestem ile dokłądnie wynosi ta różnica w spalaniu bo ktoś to tu pisał ale niema pojęcia ile.
ciekaw jestem kiedy ta różnica się zwróci na 29ha? Chyba po 100latach.

Jeśli chodzi o wyposażenie Comforta to jest to seria 6020 Premium, więc czy ja wiem czy to tak ubogo?
Jest silnik 2zaworowy i może coś mniej pali (ale ile dokładnie bo może pali tak naprawdę mniej) w serwisie JD mówią że ten 2zaworowy jest mniej wrażliwy na słabe paliwo które może czasem sie trafić, Premium ma recyrkulację spalin i jest może i oszczędniejszy oraz mniej zatruwa powietrze ale jest tez mułowaty, 2zaworowy szybciej reaguje na gaz.

Druga różnica to monitor od komputera - jestem ciekaw w czym to przyspiesza pracę.
Trzecia różnica to wygląd kabiny, z zewnątrz jest przednia szyba całościowa, a w comforcie dzielona na 3 części, tylko że łączenie szyb jest na wprost błotników więc w czym to przeszkadza, za to w razie zbicia szyby ta od Premium kosztuje więcej.
Premium ma po 4 światła na kabinie z tyłu i przodu, a comfort po 2, tylko że lamby w razie potrzeby można dokupić, a na 29ha to i tak takim traktorem można obrobic do południa więc po co mu lampy?
w środku jest inny wygląd zegarz za kierownica i konsoli po prawej - w czym to przyspiesza pracę albo obniz koszty, chodzi tylko o wygląd.
Za to wyszystko ludzie pałcą po 40tyś więcej i tak naprawde nie mają nic potrzebnego bo zabulą za ciągnik i niestać ich już na szersze opony, przedni tuz, większy bak, miękką oś, albo porządny pług i orzą pługami unijnymi.
Takich przykładów na agrofoto jest mnóstwo - goły premium i najtańsze maszyny. Dla mnie to śmiech na sali.

Do comforta można dokupić i miękką oś i większy bak i szersze opony czego w standardzie Premium też niema. Więc ja bym na taki areał kupił comforta i dokupił to co tak naprawdę potrzebuję i jeszcze by starczyło dołożyć do lepszych maszyn.
Premium to jest dobry na ponad 200ha gdzie naprawdę ładnych parę godzin sie robi na ciągniku.

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 listopad 2010 - 08:59

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium Premium ma standardowo mocniejszy podnośnik, wydajniejszą hydraulikę. ;) Po części zgadzam się z @markiemgizo. Jak się dobierze opcje do Comforta to wychodzi na to, że korzystniej kupić Premium. Gdzieś już pisałem, że jak komuś zależy na cenie weźmie Classica. Temu, któremu zależy na wyposażeniu, ale nie będzie bił dużo godzin, to weźmie Comfrota. Premium wybiorą Ci, którzy "tłuką" godziny i spędzają połowę życia w ciągniku. Dodany obrazek W naszym przypadku nie ma wyboru, jest "only Premium", ale to raczej nie ten segment. Dodany obrazek

#18 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 09:16

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium Bobek nie wiem co do podnosnika ale hydraulika jest już taka sam w oku modelach (110l) wczesniej było chyba 8Xl w comforcie.

I pewnie się zgodzisz że Premium to tak naprawdę dosyć goły ciagnik i kilka rzeczy i tak trzeba dokupić.
Mi wycenili 6830 comfort + dodatkowe wyposażenie drożej niż standardowy 6930 Premium. ale przynajmniej wiem że płacę za to co chcę, a nie za newiadomo co i nadal nic tam niema.

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 listopad 2010 - 09:29

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium @marekgizo JD podchodzi indywidualnie do klienta i ciągnik szyjesz na miarę. ;) Nie pchają wszystkiego czego się da. Dodany obrazek Każdy ma swoją strategie wyboru i dla jednego Premium to pchanie kasy w niepotrzebna elektronikę, a dla innego CommandCenter będzie ułatwieniem w dogadaniu się z maszyną. Dodany obrazek Masz mocniejszy podnośnik w Comforcie? Jako ciągnik pomocniczy wziąłbym Comforta albo jakąś inną markę, jako konia do pracy to Premium. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share NH8670

NH8670

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 10:42

John Deere 6630 czy John Deere 6630 Premium Panowie powiem tak jak bym kupił John Deere to jakon by miał gwarancje np na 18 miesięcy nie wiem jak jest z gwarancją to on by orał siał i wszystko robił a holland by stał a potem to inna sprawa troche NH i troche JD ja planuje kupić jeszcze pare ha około 25 Ale jak ja go kupić to odrazu z pługiem bo ja mam taki do d*py że wtyt zaczepić ale nie stety muszą pujść ursusy spzedam pług agregat gruber mam z rolmako zapotrzebowaniu mocy 150 ale JD pójdzie musi heh.Ale u mnie jes taki problem zę autostrada będzie lecieć i ziemie wykupją i kasa będzie ale mi dom rozwalą bo jest blisko i odszkodowanie.I można kupić wtedy i będę miał gospodare na 80 HA he.Tylko tak szybko zmienia się pogoda że trzeba być szybkim w polu bo deszcze bo to po sramto i trzeba za***rdalać heh.POZDRO I DZIENKS ALE PISZCIE DALEJ.

oDEMNIE WYKUPIĄ OKOŁO 5 ha a na autostrade to wybulą kasy ;)

Dodaj odpowiedź